czwartek, kwiecień 25, 2024
czwartek, 17 maj 2018 17:27

Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy podbił serca kobiet na całym świecie, a więc również w Warszawie.  Wynika to z faktu, iż lakier hybrydowy utrzymuje się powyżej 2 tygodni i, w przeciwieństwie do lakieru klasycznego, sprawił, że kobiety nie muszą martwić się wyglądem dłoni przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

 

Wśród wielu kobiet w Warszawie krążą jednak przekonania, że lakiery hybrydowe nie wpływają dobrze na kondycje paznokci. Czy to prawda? Na to pytanie, jak i na inne odpowiemy w dalszej części artykułu.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

NIE. Bezdyskusyjnie. Jedyne, co może spowodować uszkodzenia na płytce podczas  manicure hybrydowego, to nieumiejętne przygotowanie płytki paznokcia do jej położenia, niewystarczające utwardzenie hybrydy w lampie, bądź nieumiejętne jej zdjęcie.

Ważne jest, aby przed decyzją o manicure hybrydowym specjalista ocenił stan naszych paznokci, bo oczywiście manicure hybrydowy można wykonywać tylko na zdrowych paznokciach.

Jeżeli przed realizacją manicure hybrydowego powinniśmy wzmocnić nasza płytkę, to na rynku obecnych jest wiele produktów, zawierających witaminy i proteiny, które odżywiają paznokcie. Musimy jednak pamiętać, by decydować się na znane i cenione marki, dla których ważnym jest, by ich produkty zostały przebadane pod kątem dermatologicznym i alergicznym.

Czy trzeba robić przerwy między aplikacjami hybrydy na paznokcie?

NIE. Nie ma przeciwwskazań, by paznokcie hybrydowe były wykonywane kilka razy z rzędu. Musimy jednak pamiętać, że po kilkukrotnej aplikacji lakieru hybrydowego warto zrobić przerwę. Szybciej u osób, które z natury posiadają pergaminowe paznokcie, gdyż podczas przygotowania płytki do manicure hybrydowego jednym z etapów jest jej polerowanie bloczkiem polerskim. Powoduje to minimalne ścienianie płytki, które w żaden sposób nie wpływa szkodliwie na kondycję paznokci, jednak warto pamiętać, aby co jakiś czas dać odpocząć paznokciom i zdecydować się na odżywkę.

Czy lakierem hybrydowym można wydłużyć i odbudować  paznokcie?

W pewnym sensie TAK. Lakier hybrydowy utwardza płytkę paznokcia na czas aplikacji. Dzięki temu nawet bardzo słabe paznokcie są w stanie urosnąć, nie łamiąc się. Na rynku znajduje się szeroka gama baz pod lakier hybrydowy, które posiadają właściwości nadbudowujące. Występują również techniki wykonania tego efektu za pomocą tradycyjnych baz.

Czy hybryda uniemożliwia oddychanie paznokci?

NIE. Paznokcie nie potrzebują oddychać, ponieważ są martwym tworem naskórka. Bardzo ważnym jest, by dbać i dobrze odżywiać macierz paznokcia, od której rozpoczyna się ich wzrost. Hybryda nie ma na to wpływu.

Dlaczego hybryda dzień po aplikacji potrafi zejść?

Na to pytanie jest kilka odpowiedzi, co wynika z różnych przyczyn tego zjawiska. Pierwszą z nich jest rodzaj paznokcia. Na mocno przetłuszczającej się płytce lakier hybrydowy może mieć skróconą trwałość. Kolejną przyczyną może być zbyt długie moczenie dłoni w wodzie lub środkach chemicznych. Inny powód to niedokładne odtłuszczenie płytki paznokcia przez manicurzystkę, niezabezpieczenie wolnego brzegu, bądź zbyt grube położenie lakieru, co jednak bardzo rzadko się to zdarza w profesjonalnych salonach w Warszawie oferujących manicure hybrydowy.

Czy lakier hybrydowy można zdejmować samemu?

TAK. Jeżeli tylko wiemy, jak to wykonać, nie ma przeciwwskazań do samodzielnego zdejmowania hybrydy. Należy jednak pamiętać, że stylizacja hybrydowa to profesjonalna technika, która wymaga nie tylko profesjonalnej aplikacji, lecz także  profesjonalnego usunięcia. Trzeba pamiętać o zasadach higieny oraz odpowiednich, wysterylizowanych narzędziach. Nie należy jej zgryzać, ani zdrapywać.