Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 17 maj 2018 15:27

Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy podbił serca kobiet na całym świecie, a więc również w Warszawie.  Wynika to z faktu, iż lakier hybrydowy utrzymuje się powyżej 2 tygodni i, w przeciwieństwie do lakieru klasycznego, sprawił, że kobiety nie muszą martwić się wyglądem dłoni przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

 

Wśród wielu kobiet w Warszawie krążą jednak przekonania, że lakiery hybrydowe nie wpływają dobrze na kondycje paznokci. Czy to prawda? Na to pytanie, jak i na inne odpowiemy w dalszej części artykułu.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

NIE. Bezdyskusyjnie. Jedyne, co może spowodować uszkodzenia na płytce podczas  manicure hybrydowego, to nieumiejętne przygotowanie płytki paznokcia do jej położenia, niewystarczające utwardzenie hybrydy w lampie, bądź nieumiejętne jej zdjęcie.

Ważne jest, aby przed decyzją o manicure hybrydowym specjalista ocenił stan naszych paznokci, bo oczywiście manicure hybrydowy można wykonywać tylko na zdrowych paznokciach.

Jeżeli przed realizacją manicure hybrydowego powinniśmy wzmocnić nasza płytkę, to na rynku obecnych jest wiele produktów, zawierających witaminy i proteiny, które odżywiają paznokcie. Musimy jednak pamiętać, by decydować się na znane i cenione marki, dla których ważnym jest, by ich produkty zostały przebadane pod kątem dermatologicznym i alergicznym.

Czy trzeba robić przerwy między aplikacjami hybrydy na paznokcie?

NIE. Nie ma przeciwwskazań, by paznokcie hybrydowe były wykonywane kilka razy z rzędu. Musimy jednak pamiętać, że po kilkukrotnej aplikacji lakieru hybrydowego warto zrobić przerwę. Szybciej u osób, które z natury posiadają pergaminowe paznokcie, gdyż podczas przygotowania płytki do manicure hybrydowego jednym z etapów jest jej polerowanie bloczkiem polerskim. Powoduje to minimalne ścienianie płytki, które w żaden sposób nie wpływa szkodliwie na kondycję paznokci, jednak warto pamiętać, aby co jakiś czas dać odpocząć paznokciom i zdecydować się na odżywkę.

Czy lakierem hybrydowym można wydłużyć i odbudować  paznokcie?

W pewnym sensie TAK. Lakier hybrydowy utwardza płytkę paznokcia na czas aplikacji. Dzięki temu nawet bardzo słabe paznokcie są w stanie urosnąć, nie łamiąc się. Na rynku znajduje się szeroka gama baz pod lakier hybrydowy, które posiadają właściwości nadbudowujące. Występują również techniki wykonania tego efektu za pomocą tradycyjnych baz.

Czy hybryda uniemożliwia oddychanie paznokci?

NIE. Paznokcie nie potrzebują oddychać, ponieważ są martwym tworem naskórka. Bardzo ważnym jest, by dbać i dobrze odżywiać macierz paznokcia, od której rozpoczyna się ich wzrost. Hybryda nie ma na to wpływu.

Dlaczego hybryda dzień po aplikacji potrafi zejść?

Na to pytanie jest kilka odpowiedzi, co wynika z różnych przyczyn tego zjawiska. Pierwszą z nich jest rodzaj paznokcia. Na mocno przetłuszczającej się płytce lakier hybrydowy może mieć skróconą trwałość. Kolejną przyczyną może być zbyt długie moczenie dłoni w wodzie lub środkach chemicznych. Inny powód to niedokładne odtłuszczenie płytki paznokcia przez manicurzystkę, niezabezpieczenie wolnego brzegu, bądź zbyt grube położenie lakieru, co jednak bardzo rzadko się to zdarza w profesjonalnych salonach w Warszawie oferujących manicure hybrydowy.

Czy lakier hybrydowy można zdejmować samemu?

TAK. Jeżeli tylko wiemy, jak to wykonać, nie ma przeciwwskazań do samodzielnego zdejmowania hybrydy. Należy jednak pamiętać, że stylizacja hybrydowa to profesjonalna technika, która wymaga nie tylko profesjonalnej aplikacji, lecz także  profesjonalnego usunięcia. Trzeba pamiętać o zasadach higieny oraz odpowiednich, wysterylizowanych narzędziach. Nie należy jej zgryzać, ani zdrapywać.

Czytany 193 razy

Artykuły powiązane

 • Który manicure jest lepszy – hybrydowy czy tradycyjny? Który manicure jest lepszy – hybrydowy czy tradycyjny?

  Kobiece paznokcie są rzeczą najważniejszą, zaraz obok ciuchów i nowych, modnych butów. To jedne z naturalnych ozdób kobiecego ciała, które można dowolnie zmieniać, w zależności od pomysłu i kreatywności kosmetyczki lub swojej własnej. Piękne i zadbane paznokcie to powód do zachwytu i samozadowolenia. Dlatego jednym z najpopularniejszych zabiegów na paznokcie jest manicure hybrydowy (i pedicure również!).

 • Dlaczego kobiety pokochały hybrydy? Dlaczego kobiety pokochały hybrydy?

  Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejszy rodzaj manicure wykonywany zarówno w domach jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Popularne hybrydy zyskują coraz to więcej fanek, a niektóre kobiety, wręcz nie wyobrażają już sobie bez nich swoich paznokci. Skąd wzięła się ich wielka popularność?

 • Manicure Manicure

  MANICURE u dziewczyny to zapewne szczegół, tymczasem gdy porządnie się zadba o ten czynnik to jest w stanie przyciągać uwagę i oznaczać o jej stylu. Dlatego tak ogromnie popularne jest chodzenie na manicure i pedicure, ale w aktualnych czasach jest dozwolone tak go sprawić aby utrzymywał się na paznokciach przez kilka tygodni.

 • Piękne paznokcie w dobrej kondycji Piękne paznokcie w dobrej kondycji

  Przedstawiamy 4 odżywki, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób sprawią, że paznokcie będą ładne i zdrowe.

 • Akrylo żel Constance Carroll – co to jest, jak stosować, czym usunąć ? Akrylo żel Constance Carroll – co to jest, jak stosować, czym usunąć ?

  Od niedawna na Polskim rynku kosmetycznym pojawił się nowy produkt o nazwie akrylo żel. Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie ze sobą dwóch produktów klasycznego akrylu oraz żelu. Łączy w sobie najlepsze cechy które posiada akryl, czyli jest twardy i bardzo wytrzymały, ale posiadając cechy żelu nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu oraz nie zastyga w trakcie stylizacji – należy utwardzić go w lampie UV/LED.

  Jest to całkowita nowość na rynku, która podbija świat stylizacji paznokci. Opisując jednym zdaniem produkt który oferuje nam firma Constance Carroll można śmiało powiedzieć, że jest bardziej elastyczny niż akryl oraz silniejszy niż żel. Akrylo-żel do paznokci PolyGel PROfessional jest idealnym połączeniem dwóch produktów dzięki którym aplikacja jest łatwa, szybka i efektywna dając trwały i naturalnie wyglądający manicure. Gęsta konsystencja nie spływa na skórki podczas aplikacji, nie posiada warstwy dyspersyjnej, jest plastyczny jak modelina, nie piecze w lampie, nie posiada nieprzyjemnego zapachu, jest bardzo wydajny – jedna tubka 30g wystarcza na ok. 50 setów w zależności od długości stylizacji.

  Przed użyciem należy delikatnie zmatowić paznokieć blokiem polerskim oraz opracować skórki według potrzeb. Odtłuścić naturalną płytkę paznokcia cleanerem i podłożyć formę pod paznokieć. PolyGel PROfessional nakładamy mokrym pędzelkiem który moczymy w cleanerze, więc przed przystąpieniem do aplikacji musimy pamiętać, aby przygotować sobie pojemniczek z płynem. Produkt pobieramy szpatułką z tubki i nakładany na ¾ powierzchni paznokcia i rozciągany delikatnie produkt w dół tworząc szkielet paznokcia i określając odpowiednią długość paznokcia. Po nadaniu odpowiedniego kształtu utwardzamy paznokcie w lampie. Dzięki gęstej formule możemy spokojnie pozwolić sobie na zrobieniu jednej ręki na raz. Po wyjęciu dłoni z lampy, usuwany formę i nakładamy drugą warstwę PolyGel tworząc  apeks i delikatnie rozciągamy produkt pod skórki tak aby cały paznokieć został równomiernie pokryty. Pędzelek moczymy w cleanerze, żeby produkt nie kleił się do pędzla i ponownie utwardzamy go w lampie. Po utwardzeniu należy opracować produkt i odpowiednio go opiłować przy użyciu pilnika o gradacji 180.

  PolyGel piłuje się bardzo łatwo i przyjemnie, a precyzyjne rozłożenie produktu na paznokciu skraca nam zdecydowanie czas opiłowania, dzięki czemu stylizację wykonujemy zdecydowanie szybciej. Nakładamy kolor oraz wybrany top dla nadania bardzo wyrazistego połysku, utwardzamy w lampie po każdej nałożonej warstwie i nasza stylizacja jest w pełni gotowa. W swojej ofercie Constance Carroll przygotował PolyGel PROfessional w trzech topowych odcieniach : klasyczny 01 Natural Celar, 03 Light Pink oraz 04 Cover Pink do wyboru według naszego uznania. Poziom krycia odcienia 04 cover pink pozwala nam na wykonanie stylizacji bez użycia lakieru hybrydowego, ponieważ sam w sobie ma piękny naturalny odcień różu. Wystarczy pokryć go topem No Wipe i naturalna stylizacja gotowa. Do usunięcia akrylu żelu PolyGel PROfessional możemy użyć acetonu z kolekcji Constance Carroll lub za pomocą frezarki.

  Podsumowując można stwierdzić, iż akrylo- żel PolyGel PROfessional od Constance Carroll jest idealnym rozwiązaniem dla każdej stylistki paznokci ceniącej sobie wysoką jakość produktu zapewniającą nam trwałość i perfekcyjne wykonanie.

  www.constancecarroll.pl