wtorek, 12 grudzień 2017 09:30

Pozbądź się zbędnego owłosienia, wykonaj depilację brazylijską

Depilacja brazylijska cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Jej nazwa pochodzi od pochodzenia sióstr, które w 1987 roku założyły salon w Nowym Jorku, gdzie wykonywały całkowitą depilację miejsc intymnych.

 

Depilacja brazylijska polega na usunięciu włosków, zarówno z pochwy, warg sromowych, a także odbytu, niekiedy pozostawiając jedynie mały, cienki pasek włosków nad łechtaczką. W przypadku usunięcia włosów nawet nad łechtaczką, taką depilację nazywa się całkowitą depilacją brazylijską, albo też hoolywoodzką. Jest to metoda dosyć bolesna, gdyż skóra w miejscach intymnych jest bardzo wrażliwa. Niemniej jest to ból krótkotrwały.

Co jest potrzebne do wykonania zabiegu depilacji brazylijskiej?


Ten typ depilacji można wykonać za pomocą wosku lub pasty cukrowej.
Wydaje się, że lepiej skorzystać z pasty cukrowej, gdyż w przeciwieństwie do wosku przykleja się ona tylko do włosków nie narażając skóry na podrażnienia, czy też urazy mechaniczne. Ponadto masa cukrowa jest zdecydowanie gęstsza niż wosk co gwarantuje dokładniejszą i trwalszą depilację. Jest ona też dwa razy droższa, gdyż cukier powstrzymuje rozwój bakterii.

Przed wykonaniem zabiegu należy przez co najmniej trzy tygodnie nie usuwać włosków, muszą mieć minimum pół centymetra długości.
Nie powinno się również używać balsamów, gdyż przez zbyt natłuszczoną skórę, depilacja może nie być tak skuteczna.

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Depilacja polega na nałożeniu na skórę rozgrzanego wosku, bądź ciepłej masy cukrowej za pomocą rolki lub szpatułki, następnie wykonuje się zdecydowany i szybki ruch w stronę porostu włosków. Po depilacji należy posmarować skórę oliwką, bądź nawilżająco-chłodzącym kremem. Depilacja za pomocą szpatułki jest gwarancją najbardziej higienicznego wykonania zabiegu.
Wykonanie depilacji brazylijskiej pozwala cieszyć się gładką skórą przez nawet 2 miesiące. Jeżeli wykonuje się ją regularnie włoski odrastają jeszcze rzadziej.


Depilację lepiej powierzyć doświadczonej kosmetyczce, która posiada duża wiedzę, co gwarantuje bezpieczne wykonanie w sterylnych warunkach, nie narażamy się na choroby, czy inne zakażenia. Jeżeli chcemy wykonać ją sami należy pamiętać, że jest to dosyć trudne i czasochłonne dla laika, gdyż rozprowadzenie na skórze wymaga precyzji, należy też uważać, żeby nie uszkodzić skóry.
Można ją wykonywać nawet u kobiet w ciąży, jedynym przeciwwskazaniem jest nadużywanie alkoholu, tytoniu,
a także choroby skórne, czy też cukrzyca oraz stosowanie leków, które wpływają na rozrzedzanie krwi np. hormonów.
Zdecyduj się na na zabieg depilacji brazylijskiej i ciesz się gładką skórą cały czas, niezależnie od pory roku.