sobota, 30 kwiecień 2022 15:19

Kwas hialuronowy na piękny owal twarzy!

Kwas hialuronowy na owal twarzy Kwas hialuronowy na owal twarzy pexels

Młodzieńczy owal twarzy to zdecydowanie zarysowana linia żuchwy oraz wydatne policzki. Niestety z biegiem lat z powodu naturalnych procesów starzenia i działania grawitacji, owal ten zanika, przez co twarz staje się mniej estetyczna.

Doskonałą metodą wolumetryczną będzie zastosowanie kwasu hialuronowego. Wypełniacz ten nada twarzy pożądany kształt. Dzięki temu będzie wyglądała młodziej – jak po liftingu.

Zanikający kontur twarzy

Naturalny kształt twarzy wraz z wiekiem się zmienia. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność, tworzą się ubytki kostne oraz ubytki tkanki tłuszczowej – to wszystko sprawia, że owal twarzy nie jest już taki jak dawniej. Można powiedzieć, że punkt ciężkości twarzy opada – tworzą się tzw. chomiczki w okolicy żuchwy, a policzki przestają być wydatne, jak kiedyś. W takiej sytuacji warto zastosować zabiegi wolumetryczne, czyli takie, które sprawią, że twarz będzie miała kształt litery V. Kwas hialuronowy w tym przypadku doskonale pozwoli uzyskać taki efekt.

Kwas hialuronowy na owal twarzy

Zastosowanie wypełniacza na określonych obszarach twarzy pozwoli zarysować jej młody owal i kształt. Kwas hialuronowy ma naturalne zdolności wiązania wody i doskonale wypełnia, dlatego podanie go w określone okolice pozwala wymodelować twarz. Wypełniacz ten można zatem podać metodą iniekcji w linę żuchwy, wtedy kiedy tworzy się fałd podbródkowy, a linia żuchwy przestaje być przez to widoczna. W takim przypadku kwas hialuronowy wzmacnia kontur twarzy i daje naturalny efekt liftingu. Substancję tę można również wstrzykiwać w policzki, kiedy nastąpił ubytek objętości tkanki tłuszczowej. Podanie w policzki kwasu hialuronowego pomaga nie tylko w wyrównaniu wgłębień i bruzd, ale nadaje im młodzieńczy, świeży wygląd. W efekcie zabiegu również zauważamy efekt liftingu.

Nie tylko wypełnienie!

Oprócz oczywistych efektów wypełnienia określonej okolicy twarzy kwas hialuronowy także wyraźnie poprawi kondycję skóry. W miejscu zabiegu stanie się ona bardziej jędrna i elastyczna. To zatem doskonała substancja, która będzie działać wszechstronnie na twój młodszy wygląd – nie tylko wymodeluje kontur, ale sprawi, że skóra będzie w lepszej kondycji i stanie się zdrowsza.

Jak przebiega zabieg?

Do zabiegów wolumetrycznych nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie jest bolesny (można zastosować znieczulenie). Lekarz za pomocą igły lub kaniuli podaje kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry. Wypełniacz ten jest bardzo plastyczny. W efekcie jego zastosowania twarz zyskuje bardziej wyraźną linię i kształt, skóra staje się bardziej napięta. Właściwe podanie kwasu hialuronowego gwarantuje uzyskanie młodzieńczych proporcji twarzy. Po zabiegu w miejscu wkłucia może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które znikną samoistnie w ciągu kilku dni. Tak naprawdę do normalnego funkcjonowania można wrócić już tego samego dnia. Należy tylko pamiętać, aby przez pewien czas nie korzystać z sauny, opalania i basenów.

Zobacz więcej na: https://www.teoxane.pl/zabiegi-w-roznych-okolicach