niedziela, wrzesień 08, 2024
środa, 21 luty 2018 11:42

Kiedy warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to kwestia niezwykle indywidualna. Po 25. roku życia, skóra traci swoją elastyczność, zaczyna wiotczeć, pojawiają się pierwsze zmarszczki (zwykle mimiczne) i rozpoczyna się cały proces naturalnego starzenia się. Nie oznacza to jednak, że młodsze osoby nie powinny decydować się na zabiegi, szczególnie gdy są to np. usuwanie blizn czy korekcja odstających uszu.

 

Medycyna estetyczna różni się od kosmetologii tym, że skupia się na defektach natury estetycznej a nie zdrowotnej. Niweluje skutki starzenia się skóry oraz problemów skórnych, które wpływają na jakość życia pacjenta.


Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

W gabinetach medycyny estetycznej można poddać się wielu różnym zabiegom, w większości wpływającym na ujędrnienie, uelastycznienie i rewitalizację skóry. Należą do nich m.in. mezoterapia (igłowa i bezigłowa) czy zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych oraz elektrycznych. Popularne są także zabiegi, które mają zmienić owal twarzy, wypełnić zapadnięte miejsca czy usunąć zmarszczki mimiczne. Zwykle odbywa się to za pomocą rozpuszczalnych nici, ostrzykiwań kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową (botoksem). Nie wolno zapominać, że w gabinetach medycyny estetycznej często wykonywane są także takie zabiegi, jak plastyka powiek czy liposukcja.

Wskazania do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Pierwsze oznaki starzenia się skóry, które pojawiają się już po 25. roku życia, to najczęstsze wskazania do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Poza utratą elastyczności skóry oraz pierwszymi zmarszczkami, przesłanką do odwiedzenia takiego miejsca może być: cellulit, rozstępy, blizny potrądzikowe, nadpotliwość, czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Przebarwienia na skórze czy rozszerzone naczynka również można zlikwidować za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre gabinety oferują także wsparcie przy leczeniu takich schorzeń, jak ginekomastia, łysienie czy rumień różowaty.

Przeciwwskazania do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów medycyny estetycznej zależą od rodzaju ingerencji w skórę. Szczegółowych informacji na ten temat powinien udzielić specjalista, który będzie przeprowadzał konkretny zabieg. Do najpopularniejszych przeciwwskazań należą: przewlekłe choroby, stale przyjmowane leki i palenie papierosów.