czwartek, marzec 28, 2024
niedziela, 17 luty 2019 15:15

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Wykonanie tatuażu jest decyzją na całe życie. Jednak, jeśli masz ozdobę na swoim ciele, której chcesz się pozbyć - są na to skuteczne i bezpieczne sposoby. Usuwanie tatuażu jest uzależnione od jego wielkości i lokalizacji. Sprawdź, jakie są dostępne metody i ile one kosztują.

Usuwanie tatuażu metodą laserową

Tatuaż, który został wykonany w profesjonalnym salonie, jest łatwiejszy do usunięcia niż zrobiony przez amatorów. Dlaczego? Dobrze wykonana ozdoba na ciele to nic innego jak barwnik, który przenika do kolejnych warstw skóry. Jeśli tatuaż jest wykonany w sposób prawidłowy, barwnik jest równomiernie rozmieszczony pod skórą. Tatuaż, który jest niedokładny, może stanowić problem. Najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się wzoru, jest laser. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się nawet najbardziej kolorowych ozdób ciała. Usuwanie tatuażu metodą laserową jest czasochłonne, szczególnie tych wzorów, które mają kolor zielony, niebieski lub czerwony. Trudności mogą się także pojawić w przypadku koloru żółtego, ponieważ taka barwa nie pochłania wiązki lasera. Najskuteczniej metoda laserowa działa na tradycyjne, czarne tatuaże.

Jak przebiega zabieg i ile kosztuje?

Dzięki najnowszym technologiom nie ma potrzeby wykonywania operacji, która ma na celu usunięcie tatuażu. Wystarczy zabieg metodą laserową, który oferowany jest przez profesjonalne salony kosmetyczne lub medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, do skóry przedostaje się fala laserowa, która pochłania barwnik znajdujący się pod skórą. Najdłuższa i najbardziej skuteczna fala lasera działa na czarny tatuaż. Koszt jednego zabiegu może wynosić od 500 do 1000 złotych, jednak trzeba go powtórzyć. Zazwyczaj jest to kilka spotkań, choć efekty widać już po pierwszym zabiegu. Łączny koszt usunięcia tatuażu jest dość spory. W przypadku braku wystarczających oszczędności, warto skorzystać z dodatkowych zastrzyków finansowych, takich jak np. szybka pożyczka.

Zabiegi są wykonywane w odstępach od kilku do kilkunastu tygodni. Warto skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie laserowego usuwania tatuażu, aby ocenił stan skóry oraz ilość potrzebnych zabiegów do całkowitego usunięcia. Po każdym zabiegu, kolor tatuażu staje się bladszy. Przed usunięciem tatuażu, warto także zasięgnąć informacji o salonie kosmetycznym czy medycyny estetycznej. Podczas wyboru takiego miejsca warto kierować się bezpieczeństwem, a także doświadczeniem specjalistów. Czasem lepiej wydać większą kwotę i mieć pewność, że skóra nie będzie podrażniona. Niemała suma może być szokująca, jednak szybka pożyczka może okazać się świetnym rozwiązaniem. Należy pamiętać o terminowej spłacie.

Inne metody usuwania tatuażu

Jeśli metoda laserowa okaże się za słaba do usunięcia tatuażu, trzeba zastanowić się nad metodą chirurgiczną. Pozbycie się ozdoby ciała w ten sposób może jednak skutkować blizną. Warto usuwać tą metodą tatuaże małe, w niewidocznym miejscu, ze względu na nieestetyczny wygląd po operacji. Tego typu operację można wykonać w szpitalu lub w specjalnej klinice chirurgicznej. Usunięcie tatuażu prywatnie może być kosztowne, dlatego jeśli nie masz za wiele oszczędności, pomóc może np. szybka pożyczka.

Ciekawą metodą jest także wykonanie nowego tatuażu na niechcianym wzorze. Można użyć ciemniejszego barwnika. Istnieją także zabiegi takie jak peeling chemiczny, salabrazja oraz dermabrazja mechaniczna. Efekty są mniej skuteczne niż w przypadku metody laserowej, a także mogą pojawić się skutki uboczne takie jak podrażnienie, odbarwienia czy blizny.