środa, 25 wrzesień 2019 10:33

Co powinniście wiedzieć, zanim zrobicie pierwszy tatuaż

Studio tatuażu Warszawa Studio tatuażu Warszawa

Tatuaże, obecne są w społeczeństwie od wieków, już nawet starożytni Egipcjanie, posiadali je na swoim ciele.

Na przestrzeni wieków im znaczenie oraz wydźwięk znacznie się zmieniły i obecnie są one w głównej mierze oryginalną ozdobą, osób, które zdecydowały się na przyozdobienie swojego ciała atramentowym wzorem. Chcąc wykonać swój pierwszy tatuaż, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Tatuaż pozostanie z tobą na całe życie

To niby oczywista oczywistość, jednak wiele osób w przypływie euforii zapomina o tym fakcie. Dlatego też decyzję o jego wykonaniu należy dokładnie przemyśleć. Tak samo, jak dobór wzoru czy też tatuowanego motywu na ciele oraz miejsce w którym będzie się on znajdował. Warto, aby oprócz pięknego wyglądu tatuaż posiadał dla nas także jakieś symboliczne znaczenie, wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie znudzi się on nam raz z upływem czasu.

Tatuowanie boli i to mocno

O tym także, niby każdy wie, jednak warto mieć świadomość, że wykonywanie tatuażu to nie zastrzyk czy pobranie krwi, a niekiedy nawet kilkunastogodzinne sesje, w których trakcie pod skórę zostaje wprowadzany tusz, za pomocą igły nawet kilkaset tysięcy razy. Warto wiedzieć, że intensywność bólu zależy w głównej mierze od miejsca, gdzie wykonywany jest tatuaż. Takie części ciała jak uda czy brzuch, gdzie znajduje się więcej tkanki tłuszczowej, są mniej bolesne, od na przykład kostek czy też żeber, gdzie warstwy skóry są o wiele cieńsze, a ból bardziej zintensyfikowany.

Wybierz mądrze miejsce, gdzie wykonywany będzie tatuaż

Chcąc tatuować ludzkie ciało, nie trzeba kończyć żadnej szkoły, co więcej nie trzeba posiadać nawet specjalnych zezwoleń na wykonywanie tego typu zawodu, dlatego bardzo często można spotkać się z tatuażystami samoukami, którzy nie do końca wiedzą co robią. Chcąc cieszyć się pięknym tatuażem, wykonanym w sterylnych warunkach, a także wedle Twojego projektu, należy wybrać mądrze miejsce, w którym będziemy wykonywać tatuaż. Najlepiej skorzystać z polecenia osób, które posiadają już jakiekolwiek zdobienia na ciele, lub znaleźć renomowane studio tatuażu w internecie, które cieszy się dobrą opinią klientów. Takie jak na przykład studio tatuażu Warszawa. Dobrego tatuażystę można także poznać po tym, że zapisy na wykonanie tatuażu u niego są dokonywane nawet na pół roku do przodu.

Nie oszczędzaj

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tatuaż to ozdoba na całe życie, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Prawidłowo wykonana tatuowanie, wymaga odpowiednich narzędzi, akcesoriów, warunków pracy, a także doświadczenia, za które trzeba zapłacić. Średnia cena wykonania niewielkiego tatuażu to koszt około 1000 złotych. Płacąc za taką usługę wiedz, że w profesjonalnym salonie tatuażu można także liczyć na fachową obsługę i wytłumaczenie wszelkich kwestii związanych z pielęgnacją tatuażu, która jest niezwykle ważna dla jego prawidłowego gojenia się i późniejszego wyglądu. Chcąc posiadać tatuaż z prawdziwego zdarzenia, który będzie prezentował się perfekcyjnie, nie warto oszczędzać, ponieważ skutki zatrzymanych kilkuset złotych w portfelu mogą być naprawdę opłakane.

Czytany 353 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.