Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 luty 2018 13:39

Dobra lokówka automatyczna – jaką wybrać?

Lokówki automatyczne cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Te urządzenia pozwalają na łatwe i szybkie przygotowanie burzy loków na głowie. Jak wybrać najlepszą lokówkę tego rodzaju?

Dzięki lokówkom automatycznym nie musimy żmudnie nakręcać pasma po paśmie na tradycyjną lokówkę. Urządzenie wciąga włosy automatycznie i kręci je w specjalnej komorze, aby po paru sekundach uwolnić pięknie wyglądający lok. Lokówki automatyczne nie są wcale bardzo drogie – ceny rozpoczynają się już od około 120 złotych. 

Gdy również interesuje cię dobra lokówka automatyczna, zapraszamy z nami do sprawdzenia, jaki model będzie najlepszy!

 Powłoka grzejna

Dobra lokówka powinna posiadać powłokę grzejną wykonaną z materiału chroniącego włosy, na przykład ceramiki, turmalinu, tytanu. Lokówka bez powłoki grzejnej, tylko z metalowymi elementami, będzie niszczyła włosy.

 Moc

Wyższa moc urządzenia oznacza, że nagrzewa się ono szybciej i będzie można dzięki niemu wykonać loki w krótkim czasie.

 Regulacja temperatury

Bardzo ważny parametr pozwalający na zmianę loków – od lekkich fal aż mocno zakręconych sprężynek. Niższa temperatura będzie również lepsza dla osób z cienkimi, bardziej podatnymi na kręcenie włosami, z kolei wyższa dla tych, które mają grubsze, bardziej odporne na stylizowanie włosy.

 Zmiana kierunku skrętu włosów

Dzięki niej można zmienić kierunek skrętu na lewy albo prawy – wtedy loki będą bardziej naturalne. W niektórych urządzeniach zmiana skrętu może następować automatycznie – raz lewa, a raz prawa.

 Kabel

Im dłuższy kabel, tym lepiej. Wtedy będzie można łatwo korzystać z lokówki nawet wtedy, gdy gniazdko znajduje się w większej odległości.

 Jonizacja

To funkcja, którą znajdziemy tylko w droższych urządzeniach i w zasadzie nie jest ona niezbędna do wykonania ładnych loków. Dzięki jonizacji włosy będą mniej się elektryzowały i będą gładsze i lśniące.

 Sygnalizacja dźwiękowa

Dzięki niej lokówka wskazuje, że zakończyło się nagrzewanie pasma włosów. W ten sposób ochronimy je przed zniszczeniem i stworzymy fryzurę łatwiej, ponieważ wszystkie pasma będą stylizowane przez taki sam czas.

Czytany 706 razy

Artykuły powiązane

 • Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje! Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje!

  Wygląd i kondycja włosów w pewnym stopniu zależą od genów, ale odpowiednia i systematyczna pielęgnacja może znacznie poprawić ich stan. Masz na to wpływ – aby mieć zdrowe i lśniące kosmyki, warto zadbać też o dietę, wybrać odpowiednie zabiegi stylizacyjne, kosmetyki oraz fryzjera. Na wygląd włosów wpływa bowiem wiele czynników. Podpowiadamy, jak o nie zadbać.

 • Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach? Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach?

  Apartament nad morzem w luksusowym hotelu to marzenie każdego miłośnika nadbałtyckich klimatów. Co ciekawe, polski turysta zamiast optymalnej ceny coraz chętniej wybiera jakość.

 • Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować? Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować?

  Każdy chce na dłużej zachować piękny i młody wygląd. Jednak nie jest to łatwe. Działanie czasu można dostrzec już po ukończeniu około 25 roku życia. Proces starzenia się skóry może przyśpieszyć też wiele czynników niezależnych od nas – stres, zanieczyszczenia powietrza, a nawet niekorzystna dieta.

 • Naturalna pielęgnacja włosów Naturalna pielęgnacja włosów

  Piękne, lśniące i ładnie układające się włosy – o takich marzy każda kobieta. Jednak w wielu przypadkach okazuje się, że coś przeszkadza w uzyskaniu takiego efektu.

 • W jakim miejscu kupić dobre kosmetyki? W jakim miejscu kupić dobre kosmetyki?

  Bez czego nie wyobrażasz sobie swojej idealnej codzienności? My przede wszystkim od zawsze stawiamy na wygodę i odpowiednią pielęgnację ciała.