piątek, 16 luty 2018 14:47

Czarne mydło w pielęgnacji wrażliwej skóry alergików

Alergiczna, skłonna do podrażnień cera to problem wielu osób. I to w coraz młodszym wieku. Taka skóra wymaga pieczołowitej pielęgnacji. W przeciwnym razie będzie źródłem wielu problemów i przykrych dolegliwości. Z pomocą zatem przychodzą łagodne, ale skuteczne w działaniu kosmetyki, takie jak czarne mydło, które nie zawierając w swoim składzie środków chemicznych, delikatnie oczyszczają, nawilżają i wspierają proces regeneracji i leczenia. Bezpieczne, naturalne, wydzielające przyjemną woń. I choć w Polsce nie cieszą się większym zainteresowaniem, w krajach orientalnych użytkowane są od tysięcy lat.

 

Właściwości czarnego mydła

Czarne mydło, zwane także savon noir, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, złuszczonego naskórka, nadmiaru sebum, a także pozostałości po codziennie używanych kosmetykach. Osoby, które po raz pierwszy po nie sięgają, są zaskoczone wyglądem, albowiem mydło to ma postać ciemnej papki. Wszystko dlatego, że jest produkowane z naturalnych oliwek macerowanych w soli potasowej. A to one odpowiadają głównie za działanie odżywcze i zdrowotne. Nic zatem dziwnego, że szczególnie polecane są dla alergików jako ekspert w kategorii pielęgnacji skóry problematycznej. Obecność olejków, takich jak: rozmarynowy, arganowy, eukaliptusowy czy cyprysowy sprawia, że ciało jest idealnie nawilżone, odżywione i odświeżone. Co ciekawe, savon noir okazuje się niezastąpione w sytuacji, gdy na skórze pojawiają się drobne rany, podrażnienia, a nawet oznaki ukąszenia po owadach. Zawartość wcześniej wspomnianych olejków wykazuje się w tym przypadku działaniem antyseptycznym, grzybobójczym i antybakteryjnym, stymulując naskórek do regeneracji i leczenia. Jako że nie posiada w składzie alkoholu, ani innych drażniących substancji, proces leczenia przebiega szybko i sprawnie. Z właściwości czarnego mydła mogą w pełni korzystać alergicy. I to w każdym wieku.

Rosnąca popularność savon noir

Zanieczyszczone środowisko wywiera destruktywny wpływ na organizm człowieka, osłabiając wydolność, powodując liczne schorzenia i dolegliwości. Niejednokrotnie dziedziczone przez kolejne pokolenia. Jeśli zatem matka ma stwierdzoną alergię, całkiem prawdopodobne jest, że jej dziecko również zostanie obarczone tą przypadłością. Wzbogacając codzienne zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne czarnym mydłem, zyskujemy pewność, że dostarczamy skórze wszelkich niezbędnych witamin i minerałów, warunkujących jej zdrowy i pełny blasku wygląd. Doskonale się mydli, nie sprawiając trudności w spłukiwaniu. Nadaje cerze świeżość, zapewniając optymalny poziom nawilżenia i ochrony. Najlepiej za tym faktem przemawia jego powszechne użytkowanie w gabinetach odnowy biologicznej i SPA - i to nie tylko w krajach arabskich, ale na całym świecie.

Czarne mydło, jako że jest dostępne w różnych wariantach (uzależnionych od zawartości procentowej oleju laurowego), można dowolnie dopasować do swoich osobistych preferencji. Dzięki temu, nawet przy zaostrzeniu zmian skórnych, można je mieć zawsze pod ręką, co w przypadku niemowląt i małych dzieci okazuje się szczególnie istotne.

Czytany 242 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.