Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 25 lipiec 2016 14:48

Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

Pojawienie się zmarszczek może być spowodowane różnymi czynnikami. Wpływają na to zarówno naturalne procesy starzenia się skóry, jak i stres, zmęczenie czy też ekspresywna mimika twarzy. Współcześnie jednak ze zmarszczkami można walczyć na wiele sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest zaś kuracja z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli wampirzy lifting.

W dzisiejszych czasach gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów odmładzających, które pozwalają na efektywne zredukowanie zmarszczek. Kuracje te przyczyniają się także do poprawienia ogólnej kondycji skóry oraz zrewitalizowania cery. I co najważniejsze, nie są to jedynie metody, które zakładają większą lub mniejszą ingerencję w ciało pacjenta. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest wampirzy lifting. I chociaż nazwa na to nie wskazuje, to kuracja o wyjątkowo małej inwazyjności.

Odmładzająca kuracja z użyciem krwi pacjenta

Obok nazwy tej kuracji z pewnością trudno przejść obojętnie. Nie wzięła się jednak ona z niczego. Do wykonania wampirzego liftingu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, czyli preparat, który można pozyskać z krwi pacjenta. Niemniej, warto pamiętać, że nazwę tę wymyślono również na potrzeby promocji tak nietypowego zabiegu. Pomimo tego, iż kuracja wymaga pobrania krwi od pacjenta, jej przebieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Co więcej, wampirzy lifting to zabieg, do którego używa się substancji występującej naturalnie w organizmie człowieka. Na czym konkretnie to polega?

Do wykonania zabiegu niezbędne jest pobranie niewielkiej próbki krwi pacjenta, która następnie zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Proces ten pozwala na oddzielnie osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek. Później uzyskana substancja zostaje uzupełniona o odczynnik, który stymuluje płytki krwi do tworzenia białek pobudzających produkcję kolagenu i elastyny. Preparat ten można wprowadzić w różnych partiach ciała, np. w okolicach oczu, ust bądź policzków. Aplikację osocza bogatopłytkowego poprzedza również znieczulenie wybranego obszaru za pomocą kremu Emla - opowiada lekarz medycyny estetycznej z salonu Qclinique, Jakub Kulesza.

Wampirzy lifting w praktyce

Wampirzy lifting uchodzi obecnie za jedną z najskuteczniejszych kuracji odmładzających, które są przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Z czego konkretnie to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż na rezultaty zabiegu wpływają peptydy, czyli czynniki wzrostu. Znaleźć je można w osoczu bogatopłytkowym, zaś ich działanie stymuluje inne komórki do intensywnej odnowy biologicznej. I to właśnie peptydy w dużej mierze przyczyniają się do wygładzenia, zrewitalizowania oraz intensywnego odżywienia skóry w obszarze, który jest poddawany kuracji. Natomiast końcowym efektem wampirzego liftingu może być nie tylko zredukowanie przebarwień, zmarszczek mimicznych i fałdek, ale także zniwelowanie bruzd, cieni w okolicach oczu oraz blizn powstałych na skutek trądziku.

Warto w tym momencie podkreślić, że rezultaty wampirzego liftingu utrzymują się przez około 6 miesięcy. Po skorzystaniu z tej kuracji nie ma również potrzeby stosowania innych metod z zakresu medycyny estetycznej (np. kwasu hialuronowego). Kiedy zaś minie pół roku, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego można powtórzyć.

Dla kogo jest ten zabieg?

Skuteczność i mała inwazyjność to nie jedyne cechy wampirzego liftingu, które warto omówić. Kuracja wyróżnia się także tym, że jest przeznaczona dla osób w każdym wieku oraz niezależnie od płci. Obecnie chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z czego jednak wynika wspomniana ogólnodostępność?

Po pierwsze, osocze bogatopłytkowe nie wywołuje reakcji alergicznej, gdyż otrzymany preparat jest biologicznie obojętny. Po drugie, przy wykonywaniu wampirzego liftingu nie ma obaw, że niepożądanym efektem całej kuracji będzie nienaturalny wyraz twarzy (jak w przypadku botoksu). Po trzecie, istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu.

Wampirzy lifting jest dobrą propozycją dla osób, które z tych lub innych powodów zrezygnowały z wstrzyknięcia preparatu wypełniającego zmarszczki, np. botoksu. Wspomniana kuracja jest po prostu znacznie naturalniejsza i całkowicie bezpieczna dla organizmu pacjenta. Niemniej, nie można zapomnieć o kilku istotnych przeciwwskazaniach do aplikacji osocza bogatopłytkowego. Są to: ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie antykoagulantów oraz choroby nowotworowe bądź krwi - wyjaśnia Jakub Kulesza.

Czytany 3482 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu

  Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, jak zrzucić swoje zbędne kilogramy? Chcesz zawalczyć o własną sylwetkę jednak nie masz pojęcia, w jaki sposób tego dokonać? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości informacji niezbędnych do zrealizowania zamierzonych efektów.

 • Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg? Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

   Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.