poniedziałek, 25 lipiec 2016 14:48

Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

Pojawienie się zmarszczek może być spowodowane różnymi czynnikami. Wpływają na to zarówno naturalne procesy starzenia się skóry, jak i stres, zmęczenie czy też ekspresywna mimika twarzy. Współcześnie jednak ze zmarszczkami można walczyć na wiele sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest zaś kuracja z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli wampirzy lifting.

W dzisiejszych czasach gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów odmładzających, które pozwalają na efektywne zredukowanie zmarszczek. Kuracje te przyczyniają się także do poprawienia ogólnej kondycji skóry oraz zrewitalizowania cery. I co najważniejsze, nie są to jedynie metody, które zakładają większą lub mniejszą ingerencję w ciało pacjenta. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest wampirzy lifting. I chociaż nazwa na to nie wskazuje, to kuracja o wyjątkowo małej inwazyjności.

Odmładzająca kuracja z użyciem krwi pacjenta

Obok nazwy tej kuracji z pewnością trudno przejść obojętnie. Nie wzięła się jednak ona z niczego. Do wykonania wampirzego liftingu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, czyli preparat, który można pozyskać z krwi pacjenta. Niemniej, warto pamiętać, że nazwę tę wymyślono również na potrzeby promocji tak nietypowego zabiegu. Pomimo tego, iż kuracja wymaga pobrania krwi od pacjenta, jej przebieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Co więcej, wampirzy lifting to zabieg, do którego używa się substancji występującej naturalnie w organizmie człowieka. Na czym konkretnie to polega?

Do wykonania zabiegu niezbędne jest pobranie niewielkiej próbki krwi pacjenta, która następnie zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Proces ten pozwala na oddzielnie osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek. Później uzyskana substancja zostaje uzupełniona o odczynnik, który stymuluje płytki krwi do tworzenia białek pobudzających produkcję kolagenu i elastyny. Preparat ten można wprowadzić w różnych partiach ciała, np. w okolicach oczu, ust bądź policzków. Aplikację osocza bogatopłytkowego poprzedza również znieczulenie wybranego obszaru za pomocą kremu Emla - opowiada lekarz medycyny estetycznej z salonu Qclinique, Jakub Kulesza.

Wampirzy lifting w praktyce

Wampirzy lifting uchodzi obecnie za jedną z najskuteczniejszych kuracji odmładzających, które są przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Z czego konkretnie to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż na rezultaty zabiegu wpływają peptydy, czyli czynniki wzrostu. Znaleźć je można w osoczu bogatopłytkowym, zaś ich działanie stymuluje inne komórki do intensywnej odnowy biologicznej. I to właśnie peptydy w dużej mierze przyczyniają się do wygładzenia, zrewitalizowania oraz intensywnego odżywienia skóry w obszarze, który jest poddawany kuracji. Natomiast końcowym efektem wampirzego liftingu może być nie tylko zredukowanie przebarwień, zmarszczek mimicznych i fałdek, ale także zniwelowanie bruzd, cieni w okolicach oczu oraz blizn powstałych na skutek trądziku.

Warto w tym momencie podkreślić, że rezultaty wampirzego liftingu utrzymują się przez około 6 miesięcy. Po skorzystaniu z tej kuracji nie ma również potrzeby stosowania innych metod z zakresu medycyny estetycznej (np. kwasu hialuronowego). Kiedy zaś minie pół roku, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego można powtórzyć.

Dla kogo jest ten zabieg?

Skuteczność i mała inwazyjność to nie jedyne cechy wampirzego liftingu, które warto omówić. Kuracja wyróżnia się także tym, że jest przeznaczona dla osób w każdym wieku oraz niezależnie od płci. Obecnie chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z czego jednak wynika wspomniana ogólnodostępność?

Po pierwsze, osocze bogatopłytkowe nie wywołuje reakcji alergicznej, gdyż otrzymany preparat jest biologicznie obojętny. Po drugie, przy wykonywaniu wampirzego liftingu nie ma obaw, że niepożądanym efektem całej kuracji będzie nienaturalny wyraz twarzy (jak w przypadku botoksu). Po trzecie, istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu.

Wampirzy lifting jest dobrą propozycją dla osób, które z tych lub innych powodów zrezygnowały z wstrzyknięcia preparatu wypełniającego zmarszczki, np. botoksu. Wspomniana kuracja jest po prostu znacznie naturalniejsza i całkowicie bezpieczna dla organizmu pacjenta. Niemniej, nie można zapomnieć o kilku istotnych przeciwwskazaniach do aplikacji osocza bogatopłytkowego. Są to: ciąża, okres karmienia piersią, przyjmowanie antykoagulantów oraz choroby nowotworowe bądź krwi - wyjaśnia Jakub Kulesza.

Czytany 3592 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.