Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 13:40

Botox wymaże zmarszczki w mig

Upływający czas widoczny jest na twarzy w postaci zmarszczek. Niestety, często nawet specjalne kremy nie pomogą, gdy już teraz są one zauważalne. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy pogodzić się z nimi na zawsze. Z pomocą przychodzą zaawansowane zabiegi medycyny estetycznej, w tym botox – pogromca zmarszczek.

 Wielu z nas botoks nie kojarzy się zbyt dobrze. Gdy słyszmy to słowo, widzimy kobiety z nieruchomą twarzą bez mimiki, które wprawdzie pomimo swojego wieku wyglądają młodo, ale z drugiej strony zdarza się, że groteskowo. Powinniśmy jednak wiedzieć, że botoks tak naprawdę nie daje takich nieatrakcyjnych efektów – to głównie kwestia stosowania go w zbyt dużej ilości. Gdy będzie wstrzykiwany z umiarem i w precyzyjnie wybrane punkty, wtedy możemy uzyskać zachwycający rezultat – bez grama sztuczności!

Czym jest botoks?

To inaczej toksyna botulinowa, która produkowana jest przez bakterie Bacillus botulinus. Botoks używany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale również znalazł zastosowanie w okulistyce oraz w neurologii, na przykład w usuwaniu nadmiernego napięcia mięśni. Teraz jednak głównie stosowany jest właśnie w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Po wstrzyknięciu w odpowiednie punkty botoks powoduje miejscowe wygładzenie zmarszczek poprzez lekkie unieruchomienie mięśni. W ten sposób zmarszczą naturalnie zanika. Widoczne jest to bardzo dobrze w przypadku zmarszczek mimicznych, również u młodych osób, dlatego botoks stosowany jest głównie w tym właśnie celu.

 

Botoks polecany jest na:

-zmarszczki na czole – poprzeczne, lwie zmarszczki
-kurze łapki
-zmarszczki dolnej powieki oka
-zmarszczki nad górną wargą – tak zwane zmarszczki palacza
-zmarszczki na szyi
-opadające kąciki ust


Raz zastosowany botoks nie pozostaje w skórze na zawsze. Konieczne jest ponawianie zabiegu w celu utrzymania efektu. Zwykle czas działania botoksu to około 6 miesięcy.

 

Jeżeli również zainteresował cię botox Lublin jest jednym z miast, gdzie czekają na ciebie dobre gabinety medycyny estetycznej, w których wykonasz zabieg profesjonalnie. Adresy znajdziesz on-line.

Czytany 551 razy

Artykuły powiązane

 • Moc cząsteczki monojonowej Moc cząsteczki monojonowej

  Nie o mikrocząsteczkach, nie o nanocząsteczkach lecz o technologii monojonowej w kosmetologii i innowacyjnym podejściu do minerałów w suplementacji diety mówiliśmy podczas konferencji prasowej spółki Invex Remedies w siedzibie IMR advertising by PR.

 • Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

  Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 • Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji? Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji?

  Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet, niestety codzienne korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia bywa dosyć uciążliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Czy warto zdecydować się właśnie na tę metodę? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami zdobył I miejsce w konkursie HIT Kosmetyczny w kategorii kosmetyków aptecznych, organizowanym przez miesięcznik Dobre Rady!

 • Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce

  Kobieca torebka czy kosmetyczka niewątpliwie pomieszczą wiele zarówno potrzebnych, jak i niepotrzebnych rzeczy. Znajdziemy w niech nie tylko kosmetyki, ale również akcesoria, środki higieny osobistej, przybory piśmiennicze i różnego rodzaju lekarstwa.