Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 17 luty 2015 11:08

Bądź piękna wszędzie

Słownik języka polskiego jest niezwykle ubogi jeśli chodzi o nazywanie tej część kobiecego ciała. Choć wstydzimy się o TYM mówić, nie zmienia to faktu, że wargi sromowe – znajdujące się u progu waginy, kwintesencji kobiecości, potrzebują czasem interwencji lekarza medycyny estetycznej. Właśnie dlatego stworzono pierwszą na świecie linię preparatów na bazie kwasu hialuronowego, przeznaczoną do stosowania w okolicach intymnych.


Labia pudendi majora to łacińska nazwa na kobiece wargi sromowe większe, nazywane też zewnętrznymi. Z medycznego punktu widzenia to fałdy skóry, których funkcją jest ochrona warg sromowych mniejszych i wejścia do pochwy. Ich znaczenie dla kobiet jest jednak dużo większe – są ważnym elementem ich kobiecości i seksualności.

Więdnąca kobiecość
Podobnie jak w przypadku skóry w innych mniej skrywanych miejscach wargi sromowe z czasem tracą swój kształt i objętość, a ich skóra jest mało elastyczna i odwodniona. – Dzieje się tak z wiekiem (najczęściej w okresie menopauzy) lub w przypadku szybkiej i dużej utraty wagi – wyjaśnia dr Edyta Engländer z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm i dodaje, że choć jest to proces naturalny, może wiązać się z dyskomfortem psychicznym i fizycznym. – Gdy wargi sromowe tracą swój młodzieńczy wygląd, zaczynają się zmniejszać i wiotczeć. Z powodu zjawiska nazywanego hipotrofią kobiety czują się mniej seksownie i kobieco. Pojawia się też dyskomfort fizyczny, otarcia czy poczucie niewygody przy noszeniu np. obcisłych dżinsów, ponieważ wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Na szczęście jest Desirial, pierwszy na świecie preparat na bazie kwasu hialuronowego, który umożliwia poradzenie sobie z takimi intymnymi problemami.

Dlaczego kwas hialuronowy?
Specjaliści medycyny estetycznej zgodnie twierdzą, że kwas hialuronowy to jeden z najlepszych preparatów umożliwiających poprawę kondycji skóry. W zależności od jego gęstości nawilża skórę i ją uelastycznia (kwas hialuronowy nieusieciowany), a także pomaga odzyskać utraconą objętość (kwas usieciowany). Jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny, ponieważ jest naturalnym składnikiem naszej skóry. – Desirial to usieciowany kwas hialuronowy do zadań specjalnych. Wstrzyknięcie preparatu w miejscach intymnych dodaje objętości wargom sromowym i poprawia kondycję skóry: nawilża ją i uelastycznia – wylicza dr Engländer, która wykonuje zabiegi estetyczne w miejscach intymnych.

Jak wygląda zabieg?
Wszystko trwa około 30 minut. Dermatolog estetyczny przygotowuje miejsce do iniekcji, stosując znieczulenie miejscowe, podobne do stomatologicznego. Następnie za pomocą kaniuli rozprowadza preparat w skórze warg sromowych większych. Preparat podawany jest symetrycznie – w obydwie wargi sromowe.

Kobiecość po rewitalizacji
Jakich efektów można się spodziewać po zaaplikowaniu preparatu? Zwiększa się jędrność i napięcie skóry zewnętrznych warg sromowych, zwiększa się ich objętość, a kształt jest pełniejszy. Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. - Preparat został wzbogacony o mannitol, antyoksydant, który dodatkowo chroni kwas hialuronowy przed wchłonięciem i przedłuża jego działanie – mówi dermatolog estetyczna.

Fanaberia – stwierdzą sceptycy. Czyżby? – Mam pacjentki, które w okresie menopauzy czują, że tracą swoją kobiecość. Nie tylko gasną ich możliwości rozrodcze, ale także zmienia się ich ciało. A one wiąż chcą czuć się kobieco i pięknie, chcą garściami czerpać z życia. Jeśli medycyna estetyczna daje nam możliwości utrzymania naszego ciała w dobrej kondycji przez długi czas, to dlaczego z nich nie skorzystać? – mówi dr Edyta Engländer.

Czytany 1819 razy

Artykuły powiązane

 • Moc cząsteczki monojonowej Moc cząsteczki monojonowej

  Nie o mikrocząsteczkach, nie o nanocząsteczkach lecz o technologii monojonowej w kosmetologii i innowacyjnym podejściu do minerałów w suplementacji diety mówiliśmy podczas konferencji prasowej spółki Invex Remedies w siedzibie IMR advertising by PR.

 • Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

  Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 • Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji? Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji?

  Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet, niestety codzienne korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia bywa dosyć uciążliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Czy warto zdecydować się właśnie na tę metodę? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami zdobył I miejsce w konkursie HIT Kosmetyczny w kategorii kosmetyków aptecznych, organizowanym przez miesięcznik Dobre Rady!

 • Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce

  Kobieca torebka czy kosmetyczka niewątpliwie pomieszczą wiele zarówno potrzebnych, jak i niepotrzebnych rzeczy. Znajdziemy w niech nie tylko kosmetyki, ale również akcesoria, środki higieny osobistej, przybory piśmiennicze i różnego rodzaju lekarstwa.