piątek, 16 lipiec 2021 12:03

Perfumy niszowe: wyjątkowe i ekskluzywne

Wyjątkowe i ekskluzywne perfumy niszowe Wyjątkowe i ekskluzywne perfumy niszowe pixabay

Perfumy niszowe to kosmetyki, które otulają ciało i zmysły, pobudzają wyobraźnię oraz sprawiają, że przenosimy się od świata magii i czarów.

Stworzone są z ludzkich historii oraz niecodziennych inspiracji takich jak sztuka, poezja, alkohole czy drewno. Każdy producent opierał swoją serię na tradycji oraz swoim wyobrażeniu o zapachu. W każdej kropli perfum niszowych czujemy luksus oraz wyjątkowość, które są głównymi cechami niszowych linii. Wbrew ogólnemu przeświadczeniu, ceny marek niszowych nie zawsze są ekstremalnie drogie. Można wybrać coś z niższych półek cenowych, co jednocześnie nie da nam poczucia utraty luksusu i tak samo doda klasy i ekskluzywności.

Czym są zapachy niszowe?

Wyjątkowe i ekskluzywne perfumy niszowe to nie tylko oryginalny zapach i historia, na bazie której powstały. Jest to również nietuzinkowy design, bardzo spójny z całą marką oraz jej ideologią. Buteleczki są inspirowane zapachami oraz historiami, nierozłącznie związane z podstawowymi wyznacznikami wizualnymi marki. Wielu projektantów buteleczek inspiruje się sztuką, wtedy flakony są bogato zdobione i wyglądają jeszcze bardziej luksusowo i ekskluzywnie. Na takich właśnie markach skupimy się w tym tekście.

Alexandre. J - bogactwo zapachów i designu

Alexandre.J to marka, która inspiruje się projektowaniem wnętrz i szeroko pojętym designem również wnętrzarskim i dekoratorskim. Bogato zdobione flakony o intensywnych, połyskujących kolorach sprawiają, że czujemy luksus tylko patrząc na perfumy. Zdobienia flakonów są bardzo misterne i szczegółowo wykonane. Sam zapach zamknięty we flakonach jest bardzo bogaty i różnorodny, intensywny i trwały. Wiele designerskich odniesień z projektów butelek ma swoje podłoże w sztuce starożytnej, którą zafascynowany był producent i twórca marki. Zapachy są bardzo egzotyczne i mają przywoływać wspomnienia z podróży.

Fifi Chachnil - kwintesencja kobiecości

Kolejną marką, która inspiruje swoją elegancją i bijącym od siebie luksusem jest Fifi Chachnil. W swojej linii mają dostępny tylko jeden, ale za to wyjątkowy i luksusowy egzemplarz perfum. Zapach jest bardzo kobiecy i sensualny, ale za to intensywny i trwały. Miesza ze sobą cytrusy, kolendrę oraz nuty kwiatowe. Buteleczka jest bardzo elegancka i kobieca, nuty złota i bieli zachęcają swoją delikatnością i elegancją. Na pierwszy rzut oka perfumy wyglądają jako pełne klasy. Element biżuteryjne sprawia, że całość jest jeszcze bardziej kobieca i delikatna.

Hayari - paryska elegancja

Hayari to bardzo elegancka i stylowa marka, która swoje korzenie ma w Paryżu. Jest jednocześnie elegancka i minimalistyczna oraz ekstrawagancka i bogata w zapachy. W kolekcji znajdziemy zarówno zapachy dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nuty zapachowe są intensywne i ekstrawaganckie, ale jednocześnie naturalne i zmysłowe, pełne szyku, klasy i elegancji. Inspirowane są kreacjami projektowanymi przez twórcę, które zdobywały uznanie na światowych wybiegach. Dla miłośników delikatności i sensualności linia oferuje kilka produktów z gamy świeżych i delikatnych zapachów, które różnią się zarówno designem, jak i nutami zapachowymi.