poniedziałek, 24 maj 2021 11:21

Czym się kierować wybierając perfumy?

Pieknolubni.pl Pieknolubni.pl

Praktycznie od samego początku swojej historii, człowiek pragnie wyglądać piękniej i atrakcyjniej. W ten sposób chcąc podnieść własną samoocenę oraz prezentować się lepiej w oczach płci przeciwnej.

Jednym z elementów wykorzystywanych w tym celu są produkty zapachowe, w tym perfumy. Jakie dokładnie rodzaje tego typu produktów znajdziesz w sklepach? Czym warto kierować się przy wyborze zapachu na lato?

Jakie produkty zapachowe znajdziesz w sklepach?

Na większość produktów zapachowych, które dostępne są w sklepach najczęściej używa się zbiorczego określenia perfumy. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że to określenie powinno być stosowane jedynie do produktów, które zawierają określoną, wysoką zawartość substancji zapachowych, przy ograniczonej ilości rozpuszczalnika. Wskazuje się, że prawdziwe perfumy powinny mieć minimum 15% substancji zapachowych. Maksymalna ich zawartość w tym produkcie to ok. 40%. Warto tutaj zwrócić uwagę również na to, że perfumeriach i drogeriach można znaleźć także inne produkty z tej grupy. Są to: wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie i wody odświeżające. Ilość i rodzaj zawartych w produkcie substancji zapachowych będzie rzutował na jego cenę. Na koszt zakupy takiego produktu wpływ będzie miała także marka, której logo znajduje się na opakowaniu.

Warto tutaj zaznaczyć, że coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczanie na rynek produktów, takich jak balsamy do ciała czy żele pod prysznic o takim samym zapachu jak główne produkty perfumeryjne.

Zapachy na lato – jakie wybrać?

Jeżeli szukasz produktów zapachowych na lato, postaw na lżejsze nuty np. kwiatowe, czy owocowo-ziołowe. Wybieraj te, które mają w sobie cytrusy, jaśmin, wanilię, a także bazylię czy trawę cytrynową. Cięższe zapachy zarezerwuj na jesień lub zimę, ewentualnie na wieczorne wyjścia.

Ciekawym produktem coraz częściej dostępnym w sklepach są mgiełki zapachowe, które delikatnie otulają całe ciało przyjemnym aromatem. Często mają one niewielką pojemność, dzięki czemu łatwo je przechowywać w torebce. Mgiełki niejednokrotnie mają też działanie odświeżające, co bardzo przydaje się latem. Jeśli interesują Cię tego typu produkty, zajrzyj do oferty drogerii internetowej pieknolubni.pl.

Jeżeli w czasie ciepłych dni przebywasz dużo na zewnątrz, zwróć uwagę także na to, aby produkty, których używasz nie zawierały alkoholu. Na ten czas odstaw tradycyjne perfumy, na rzecz wspomnianych wyżej mgiełek. Możesz też stosować takie produkty zapachowe jak kremy, które często mają w sobie także drobinki opalizujące. Sprawiają one, że skóra prezentuje się niezwykle pięknie w letnim słońcu.