sobota, czerwiec 22, 2024
czwartek, 10 listopad 2022 15:57

Perfumy z dawnych lat

perfumy unikatowe perfumy unikatowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Na rynku perfumiarskim cały czas pojawiają się nowości, które podbijają serca miłośników unikatowych zapachów.

Jednak w perfumeriach i drogeriach można cały czas zakupić kultowe zapachy, które zachwycają już od dziesiątek lat. Wiele z tych zapachów sygnowanych było nazwiskami takich sław jak Coco Chanel czy Christian Dior. Zobacz, na jakie perfumy z dawnych lat warto zwrócić swoją uwagę, a także jakie współczesne zapachy są obecnie popularne.

Jakie rodzaje produktów zapachowych są dostępne na rynku?

Zanim zdecydujesz się na konkretny zapach, pamiętaj, że na rynku znajdziesz wiele różnych produktów zapachowych. Różnią się one nie tylko nazwą, ale i intensywnością zapachu, z uwagi na różną zawartość olejków zapachowych. Najsilniejsze są ekstrakty perfum i perfumy. Następnie są wody perfumowane i wody toaletowe. Najmniej substancji zapachowych zawierają w swoim składzie wody kolońskie i wody odświeżające. Obecnie dostępne są także produkty toaletowe pachnące znanymi perfumami przykładem mogą tutaj być m.in. żele pod prysznic czy balsamy do ciała.

Na jakie klasyczne zapachy warto zwrócić uwagę?

Bez wątpienia, jednym z najbardziej znanych i pożądanych do dziś zapachów jest Nr 5 Chanel. Perfumy te powstały w 1921 r. Ich twórcą był Ernest Beaux. Jak się okazuje, były to jedne z ulubionych perfum wielu sław, w tym Marilyn Monroe. Inną ciekawą kompozycją zapachową stworzoną na początku XX wieku jest Shalimar marki Guerlain. Za inspirację do powstania tych perfum uważa się historię miłosną, która przyczyniła się również do powstania Taj Mahal. Miłośnicy zapachów kwiatowych powinni swoją uwagę zwrócić na kompozycję Joy, która powstała w 1930 r. i składa się m.in. z jaśminu i róży. Nieco mocniejszy zapach to perfumy L’Air Du Temps, w którym znaleźć można aromaty gardenii czy goździków. Zachwycający jest także falkon, w którym zamknięte są te perfumy. Jeżeli interesują cię, któreś z wymienionych wyżej perfum, zajrzyj na stronę: https://perfumyunikatowe.pl/.

Na jakie jeszcze zapachy warto zwrócić uwagę?

Również wiele współczesnych zapachów może zachwycić osoby szukające perfum o ciekawej kompozycji. Przykładem mogą być perfumy sygnowane nazwiskiem Coco Chanel, czyli Mademoiselle. Inne nowe zapachy, na które warto zwrócić uwagę to m.in. Alien Goddes, Tom Ford Black Orchid czy Idole Aura. Warto podkreślić, że obok zapachów, zachwycają coraz bardziej także flakony, w których są one zamykane. Często są tak ładne, że mogą stanowić ozdobę niejednej toaletki.