sobota, czerwiec 22, 2024
sobota, 07 styczeń 2023 16:21

Idealne perfumy damskie na zimę

perfumy damskie na zimę perfumy damskie na zimę pixabay

Wiele kobiet zastanawia się, jakie perfumy damskie na zimę są słusznym wyborem. Okazuje się, że zapachy, podobnie jak garderobę, dobrze dopasować nie tylko do temperatury panującej na zewnątrz, ale też do noszonych ubrań.

 

Idealne perfumy damskie na zimę

W chłodniejszym sezonie można sięgać po praktycznie wszystkie perfumy. Można postawić zarówno na wyraziste nuty, bogatsze w składniki kompozycje, jak i na wyjątkowo trwałe zapachy. Opcji jest bardzo dużo, dlatego każda kobieta dobierze coś idealnego dla siebie. Okazuje się, że perfumy pod wieloma warstwami i przy niższych temperaturach atmosferycznych zdecydowanie dłużej się utrzymują na skórze. Nie każda kobieta wie o tym, jakie nuty zapachowe najlepiej wybierać w czasie zimy. Należy wiedzieć, że w chłodniejsze dni bardzo dobrze postawić na perfumy z rodziny orientalnej, aromatycznej, słodkiej, deserowej, a także drzewnej. Jak się okazuje, zapachy orientalne przeważnie zawierają żywicę, piżmo, skórę, ambrę, a także przyprawy. Natomiast kompozycje drzewne bądź aromatyczne są bogate w przydymione akordy drewna oraz ziół. Latem większość takich kompozycji zapachowych może być dla pewnych ludzi nieznośnie intensywna. Natomiast w czasie zimy nuty zapachowe unoszą się o wiele wolniej i odbywa się to stopniowo, o czym warto pamiętać.

Jakie wybrać perfumy na zimę?

Zima to świetny czas na to, żeby nosić bardziej intensywne kompozycje również pod względem stężenia składników. W czasie tej pory roku najlepiej postawić na perfumy bądź wody perfumowane. Te drugie mają bardziej intensywny charakter aniżeli wody toaletowe. Co więcej, znacznie dłużej obecne są na skórze, włosach oraz ubraniach. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że perfumy zawierają 20-40 proc. stężenia olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 proc. alkoholu. Okazuje się, że woda perfumowana powstaje przez rozpuszczenie 10-15 proc. olejków zapachowych w 90 proc. alkoholu. Natomiast woda toaletowa ma 5-10 proc. olejków rozpuszczonych w 85 proc. alkoholu. Warto zaznaczyć, że różnica pomiędzy nimi jest dość wyraźna, co można najlepiej wyczuć poprzez porównywanie tych samych kompozycji w dwóch bądź trzech różnych wersjach. Często jest tak, że producenci zapachów z niektórych rezygnują i na przykład nie produkują perfum bądź wody toaletowej, a tylko wodę perfumowaną.

Świetne perfumy na zimę

Warto dowiedzieć się, które perfumy damskie będą idealnym rozwiązaniem na zimę. Można postawić na zapach wanilii, goździków, mirtu, żywicy, paczuli, a także śliwki. Do tego dolicza się karmel, miód, a także zapach drzew. Warto wybrać perfumy przydymione, słodkie oraz zmysłowe. W większości są trwałe, a ponadto bardzo intensywne. Perfumy damskie na zimę mogą zawierać różne składniki dające wrażenie ciepła. Do najczęściej stosowanych trzeba zaliczyć korzenie tj. gałka muszkatołowa, kardamon, szafran, a ponadto anyż. Perfumy damskie na zimę zawsze powinny pochodzić od uznanego producenta. Ich jakość jest kwestią priorytetową. Dobre perfumy damskie na zimę można zakupić w wielu sklepach.