poniedziałek, grudzień 11, 2023
wtorek, 30 sierpień 2022 14:14

Perfumy Mugler - kto stworzył tę markę?

perfumy Mugler perfumy Mugler pixabay

Thierry Mugler — zmarły niedawno, 23 stycznia 22 roku, to jeden z najsłynniejszych projektantów mody na świecie. Jednym z największych, choć nie jedynym jego osiągnięciem, są niewątpliwie znane na całym świecie i uwielbiane przez kobiety perfumy Mugler.

Które z nich cieszą się największą popularnością, jaka jest historia powstania tych perfum i jakie zapachy w nich dominują?

Thierry Mugler — kariera zawodowa

Jako bardzo ambitny i utalentowany chłopak, Mugler zajmował się między innymi tańcem. W wieku 20 lat zaczął swoją przygodę z projektowaniem ubrań, a z biegiem czasu zaczął również fotografować. Współpracował nie tylko z największymi domami mody, ale również gwiazdami show biznesu na całym świecie. Poza fantastycznymi projektami haute couture Thierry Mugler zostawił po sobie również wiele zapachów, które same w sobie są perfumiarskimi dziełami sztuki.

Jakie są najpopularniejsze perfumy Mugler?

Gdy chodzi o markę Mugler perfumy zadebiutowały w 1992 roku. Jako pierwsze powstały flakoniki o nazwie Angel. Perfumy damskie Mugler szybko zyskały na rozpoznawalności, głównie z uwagi na ich nietypowy skład. W nutach zapachowych Angel znajduje się między innymi:

  • wata cukrowa

  • liść czarnej porzeczki

  • kokos — w nutach głowy,

    W nutach bazowych:

  • czekolada

  • karmel

  • fasola tonka.

    Podobnie pachną perfumy damskie Mugler Alien, wyprodukowane w 2005 roku — w nutach głowy jest wata cukrowa, melon czy mandarynka, a w bazie karmel, piżmo, wanilia i wiele innych składników. Thierry Mugler nie bał się eksperymentować z typowo "kuchennymi"zapachami aromatycznych przypraw korzennych czy innych składników.

Dla jakich kobiet najlepsze są perfumy Muglera?

Perfumy Thierry Mugler to słodkie, ciężkie, ale doskonale skomponowane zapachy, w których przejście pomiędzy poszczególnymi nutami jest bardzo łagodne, co wpływa korzystnie na ich odbiór. Mugler projektował swoje perfumy dla pewnych siebie kobiet w typie femme fatale - takich, które doskonale wiedzą, czego chcą. Pod koniec życia współpracował między innymi z Beyonce i Lady Gagą, co mówi wiele na temat jego artystycznych preferencji. To właśnie on odpowiadał za większość kostiumów scenicznych tych gwiazd, szeroko opisywanych potem w mediach. Dziś zapachy Thierry Mugler znane są na całym świecie, a po śmieci projektanta zyskały na jeszcze większej popularności. Kobiety chcą pachnieć wyraziście, kobieco i słodko. Thierry Mugler doskonale znał kobiecy świat i wiedział, jak ważne jest dla kobiet otulanie się zmysłowymi zapachami — stąd jego perfumy idealnie trafiały w gust wielu przedstawicielek płci żeńskiej.