Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 26 marzec 2019 07:54

Zabawne sytuacje w pracy jako inspiracja

Chodzisz do pracy? Często znudzony wracasz do domu i chcesz się zrelaksować po ciężkim dniu? Żyjemy w czasach, w których z pewnością sięgniesz do internetu w celu zażycia odrobiny zabawy. Być może zainteresują Cię śmieszne memy o pracy!

Nieważne, kim jesteś – robotnikiem budowlanym, copywriterem, nauczycielem, prezesem korporacji, księdzem itd. – z pewnością chcesz odpocząć po swojej pracy, a nic tak świetnie nie działa, jak śmieszne treści znajdowane w internecie. To ciekawe, że licząca sobie zaledwie 30 lat sieć internetowa podbiła cały świat i dzisiaj dosłownie nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić życia bez niej.

Popularność internetu nie powinna jednak nikogo zaskakiwać, w końcu za jego pomocą każdy może wykonać zakupy, porozmawiać ze znajomymi, znaleźć swoją drugą połówkę, wyszukać potrzebne informacje, zamówić jedzenie, pracować czy oglądać seriale oraz memy! Wielka wygoda, jaką niesie ze sobą internet sprawia, że dosłownie każdy może tworzyć swoje własne treści, które zostaną opublikowane w wybranym przez użytkownika miejscu. Mowa tutaj na przykład o zabawnych obrazkach oraz memach, które spotkać można dosłownie w każdym zakątku internetu. Ich fenomen wziął się nie tylko z ogólnodostępnego odbierania, ale możliwości wysyłania i powielania ich. Memy mają dosłownie każdą tematykę i dzięki temu nikogo nie dziwi, że bardzo dużą popularnością cieszą się śmieszne treści na temat pracy. Czyż istnieje lepszy sposób stworzenie mema o pracy, jak nie inspiracja własnymi przeżyciami lub wyśmianie pewnych zjawisk?

Memy o pracy i nie tylko!

Kategorii jest tyle, ile istnieje zawodów, czyli liczba całkiem duża i z grubsza nieokreślona. Nie można zaprzeczyć, że memy często przerysowują pewne zjawiska, jednak ten groteskowy sposób przekazu trafia do odbiorców najlepiej. Na przykład ludzi bawią obrazki o księżach, którzy jeżdżą sportowymi samochodami, memy o policjantach, którzy łapią sami siebie, historie o seksuologach, którzy zmarli z powodu AIDS i wiele innych.

Warto zauważyć, że często tworząc memy nie ma się na myśli konkretnej sytuacji, która miała miejsce, ale sytuacji, która jest na tyle prawdopodobna, że mogłaby się wydarzyć. To właśnie te sytuacje najczęściej można spotkać na łamach internetowych portali jak i różnych mediów społecznościowych. Dobry mem musi być stworzony w ten sposób, żeby ludzie niezwiązani z daną branżą mogli go zrozumieć, dlatego w większości opiera się na stereotypach i pewnych przekonaniach na temat danego zawodu.

Ogólnie rzecz biorąc – memem można nazwać każdą zabawną treść, która jest bardzo prosta w odbiorze, czasem wręcz prymitywna, a następnie zostaje powielona przez innych użytkowników, przez co na przykład mem stworzony w Chinach szybko ma swój przetłumaczony odpowiednik w Polsce.

Demotywatory o pracy

Bardzo popularne są również demotywatory o pracy. Są one dosyć specyficzną kategorią zabawnych obrazków, ponieważ praktycznie zawsze cechują się cynizmem i ironią. Ich początki sięgają jeszcze czasów przed internetem, kiedy w korporacjach w USA często wieszane były różnego rodzaju obrazki motywacyjne, które miały pracowników zachęcić do pracy. Jak można się domyślić – ten pomysł szefostwa nie spotkał się z szerokim uznaniem, zainspirował jednak pracowników do tworzenia własnych, demotywujących obrazków mających na celu wyśmianie szefostwa i jego podejścia do pracowników. Demotywatory na początku nie były dostępne dla każdego. Zazwyczaj tworzono je na papierze i pracownicy wymieniali się nimi między sobą. Jednakże za sprawą internetu zjawisko demotywatorów opanowało praktycznie każdą dziedzinę życia, nie tylko pracę.

Każdy lubi się śmiać, czemu nie można się dziwić i nie może się zdarzyć inaczej, ponieważ podczas śmiania wytwarzają się endorfiny, nazywane inaczej hormonami szczęścia. Co więcej, śmiech może przedłużyć życie, a także wpłynąć na ogólne samopoczucie danego człowieka. Z tego względu, warto po ciężkim dniu w pracy pooglądać śmieszne obrazki, zamiast na przykład przytłaczający, trudny w odbiorze film.

Czytany 70 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.