środa, 27 marzec 2019 12:48

Ulubione miejsce na kawę. Okrągła ława w salonie

Edinos - Zestaw dwóch ław Endi Edinos - Zestaw dwóch ław Endi

Centralnym miejscem większości salonów jest przestrzeń na wygodny odpoczynek wypełniona narożnikiem, sofą czy fotelami. Istotnym i niezwykle praktycznym elementem tej części mieszkania jest również stolik kawowy, przy którym zasiadamy ciesząc się filiżanką ulubionej herbaty czy kawy i popołudniową przekąską. To na nim lądują często czytane właśnie książki czy czasopisma.

Poza funkcją praktyczną stolik kawowy jest ważnym estetycznie meblem, który pełni rolę spoiwa i zajmuje centralne miejsce. Warto poświęcić uwagę wybraniu odpowiedniego mebla, tak, aby spełniał wszystkie nasze wymagania zarówno co do funkcjonalności, jak i estetyki. Wielką popularnością cieszą się ławy okrągłe, które posiadają wiele zalet, o których dziś chcielibyśmy opowiedzieć.

 

 

Dostosuj ławę do zestawu wypoczynkowego

 

Aby stolik robił dobre wrażenie nie powinniśmy wybierać po prostu najbardziej designerskiego projektu. Na początku należy skupić się na tym, by dopasować go do posiadanych już mebli i stylu salonu. Okrągła ława znakomicie wpasuje się zarówno do kompletu wypoczynkowego złożonego z sofy i dwóch foteli, jak i narożnika. Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować jest dostosowanie wysokości stolika do wysokości wypoczynku. Zazwyczaj wysokość ta wynosi około 40 do 55 cm, najlepiej jednak zmierzyć meble i przekonać się samemu, jaki wymiar będzie najlepszy. Jest to ważne ze względu na funkcjonalność stolika - powinniśmy bez problemu móc sięgać do rzeczy na nim spoczywających. Najlepiej, by stolik był nieco niższy od sofy czy foteli.

 

Funkcjonalność okrągłej ławy do kawy

 

Okrągły stolik kawowy ma szereg przydatnych funkcjonalności. Z pewnością sprawdzi się w mieszkaniach i domach rodzin z dziećmi. Igraszki i zabawy w salonie nie zawsze są ostrożne i bezpieczne, a zaokrąglone ranty stolika pomogą uniknąć poważnych kontuzji.

 

Ponadto, okrągły kształt ławy pozwala na łatwą aranżację mebla w salonie z wieloma siedziskami. Dzięki temu łatwiej będzie zbudować wrażenie centrum czy środka, łączącego kilka punktów. Kształt ten pozwala również na umożliwienie lepszego dostępu dla wszystkich zgromadzonych przy nim osób.

 

Waga stolika kawowego

 

Przy wyborze stolika kawowego nie zapomnij zwrócić uwagi na jego wagę. Szczególnie ważne jest zadbanie o to, by nie był on zbyt ciężki, jeśli stanie przy składanej kanapie. Częste przesuwanie ciężkiego, drewnianego czy szklanego stołu jest nie tylko nieporęczne, ale może również zniszczyć parkiet.

Dopasuj design stolika do swoich potrzeb

 

Stolik kawowy może spełniać kilka funkcji na raz. Skorzystaj z tego, szczególnie, jeśli posiadasz małe wnętrze. Warto wtedy wybrać ławę z półką pod blatem lub szufladkami, do których schować można walające się czasopisma, ładowarki czy inne przedmioty codziennego użytku.

Czytany 204 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.