Polecane artykuły

 • 1

środa, 27 marzec 2019 11:48

Ulubione miejsce na kawę. Okrągła ława w salonie

Edinos - Zestaw dwóch ław Endi Edinos - Zestaw dwóch ław Endi

Centralnym miejscem większości salonów jest przestrzeń na wygodny odpoczynek wypełniona narożnikiem, sofą czy fotelami. Istotnym i niezwykle praktycznym elementem tej części mieszkania jest również stolik kawowy, przy którym zasiadamy ciesząc się filiżanką ulubionej herbaty czy kawy i popołudniową przekąską. To na nim lądują często czytane właśnie książki czy czasopisma.

Poza funkcją praktyczną stolik kawowy jest ważnym estetycznie meblem, który pełni rolę spoiwa i zajmuje centralne miejsce. Warto poświęcić uwagę wybraniu odpowiedniego mebla, tak, aby spełniał wszystkie nasze wymagania zarówno co do funkcjonalności, jak i estetyki. Wielką popularnością cieszą się ławy okrągłe, które posiadają wiele zalet, o których dziś chcielibyśmy opowiedzieć.

 

 

Dostosuj ławę do zestawu wypoczynkowego

 

Aby stolik robił dobre wrażenie nie powinniśmy wybierać po prostu najbardziej designerskiego projektu. Na początku należy skupić się na tym, by dopasować go do posiadanych już mebli i stylu salonu. Okrągła ława znakomicie wpasuje się zarówno do kompletu wypoczynkowego złożonego z sofy i dwóch foteli, jak i narożnika. Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować jest dostosowanie wysokości stolika do wysokości wypoczynku. Zazwyczaj wysokość ta wynosi około 40 do 55 cm, najlepiej jednak zmierzyć meble i przekonać się samemu, jaki wymiar będzie najlepszy. Jest to ważne ze względu na funkcjonalność stolika - powinniśmy bez problemu móc sięgać do rzeczy na nim spoczywających. Najlepiej, by stolik był nieco niższy od sofy czy foteli.

 

Funkcjonalność okrągłej ławy do kawy

 

Okrągły stolik kawowy ma szereg przydatnych funkcjonalności. Z pewnością sprawdzi się w mieszkaniach i domach rodzin z dziećmi. Igraszki i zabawy w salonie nie zawsze są ostrożne i bezpieczne, a zaokrąglone ranty stolika pomogą uniknąć poważnych kontuzji.

 

Ponadto, okrągły kształt ławy pozwala na łatwą aranżację mebla w salonie z wieloma siedziskami. Dzięki temu łatwiej będzie zbudować wrażenie centrum czy środka, łączącego kilka punktów. Kształt ten pozwala również na umożliwienie lepszego dostępu dla wszystkich zgromadzonych przy nim osób.

 

Waga stolika kawowego

 

Przy wyborze stolika kawowego nie zapomnij zwrócić uwagi na jego wagę. Szczególnie ważne jest zadbanie o to, by nie był on zbyt ciężki, jeśli stanie przy składanej kanapie. Częste przesuwanie ciężkiego, drewnianego czy szklanego stołu jest nie tylko nieporęczne, ale może również zniszczyć parkiet.

Dopasuj design stolika do swoich potrzeb

 

Stolik kawowy może spełniać kilka funkcji na raz. Skorzystaj z tego, szczególnie, jeśli posiadasz małe wnętrze. Warto wtedy wybrać ławę z półką pod blatem lub szufladkami, do których schować można walające się czasopisma, ładowarki czy inne przedmioty codziennego użytku.

Czytany 27 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!