Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 19 marzec 2019 13:02

Samochód używany nie gorszy od nowego !

Rynek samochodów używanych rośnie i coraz więcej osób decyduje się na zakup pojazdu z drugiej ręki. Przekonanie, że tylko auto z salonu może służyć długo i wiązać się z bezproblemowym użytkowaniem przechodzi do lamusa, a coraz więcej kierowców dostrzega niepodważalne plusy kupna samochodu używanego.

Zastanawiasz się, co jest bardziej opłacalne? Przedstawiamy najważniejsze informacje o kupnie pojazdu z drugiej ręki.

Samochód używany - opłacalna decyzja

Samochód kupiony w salonie niezwykle szybko traci na wartości. Kupując nowe auto musimy liczyć się z tym, że jeśli po kilku latach zdecydujemy się na zamianę modelu i sprzedaż dotychczasowego pojazdu jego cena obniży się diametralnie i stracimy sporą sumę. Wartość takiego auta spada tak naprawdę już w dniu zakupu! Co więcej, w przeciągu pierwszych trzech lat użytkowania trzeba liczyć się ze spadkiem wartości pojazdu aż o 30 do 50 procent. Najbardziej opłacalne, w ogólnym bilansie używania pojazdu, jest kupienie samochodu używanego w wieku od trzech do pięciu lat. W tym bilansie ważny jest również fakt, że części do samochodu używanego będą zdecydowanie tańsze niż te oryginalne z salonu. Teraz kupić je można już nawet drogą internetową pod adresem www.impresja.auto.pl. Wiele osób uważa, że kupno samochodu z salonu zaoszczędzi wydatków, ponieważ uważa, że będzie ono wiązało się z mniejszą ilością awarii i usterek. Cóż, nic jednak na to nie wskazuje, a nowe auto może wymagać naprawy w niedługim czasie od zakupu, tak jak samochód używany.

Na co uważać przy kupnie samochodu używanego

Oczywiście, decydując się na kupno samochodu używanego należy zachować ostrożność i możliwie jak najdokładniej sprawdzić wszystkie informacje o pojeździe. Należy dokładnie sprawdzić lakier i stan nadwozia oraz ocenić wnętrze samochodu. Najlepiej wybrać się na oglądanie używanego samochodu z zaprzyjaźnionym mechanikiem lub kimś, kto ma wiedzę na temat samochodów. Należy zajrzeć pod maskę i pod samochód, aby wykluczyć najpoważniejsze możliwe problemy techniczne, które widać na goły rzut oka. Oczywiście konieczna jest zawsze jazda próbna i dokładne zapoznanie się z dokumentami.

Czytany 37 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!