wtorek, 19 marzec 2019 14:02

Samochód używany nie gorszy od nowego !

Rynek samochodów używanych rośnie i coraz więcej osób decyduje się na zakup pojazdu z drugiej ręki. Przekonanie, że tylko auto z salonu może służyć długo i wiązać się z bezproblemowym użytkowaniem przechodzi do lamusa, a coraz więcej kierowców dostrzega niepodważalne plusy kupna samochodu używanego.

Zastanawiasz się, co jest bardziej opłacalne? Przedstawiamy najważniejsze informacje o kupnie pojazdu z drugiej ręki.

Samochód używany - opłacalna decyzja

Samochód kupiony w salonie niezwykle szybko traci na wartości. Kupując nowe auto musimy liczyć się z tym, że jeśli po kilku latach zdecydujemy się na zamianę modelu i sprzedaż dotychczasowego pojazdu jego cena obniży się diametralnie i stracimy sporą sumę. Wartość takiego auta spada tak naprawdę już w dniu zakupu! Co więcej, w przeciągu pierwszych trzech lat użytkowania trzeba liczyć się ze spadkiem wartości pojazdu aż o 30 do 50 procent. Najbardziej opłacalne, w ogólnym bilansie używania pojazdu, jest kupienie samochodu używanego w wieku od trzech do pięciu lat. W tym bilansie ważny jest również fakt, że części do samochodu używanego będą zdecydowanie tańsze niż te oryginalne z salonu. Teraz kupić je można już nawet drogą internetową pod adresem www.impresja.auto.pl. Wiele osób uważa, że kupno samochodu z salonu zaoszczędzi wydatków, ponieważ uważa, że będzie ono wiązało się z mniejszą ilością awarii i usterek. Cóż, nic jednak na to nie wskazuje, a nowe auto może wymagać naprawy w niedługim czasie od zakupu, tak jak samochód używany.

Na co uważać przy kupnie samochodu używanego

Oczywiście, decydując się na kupno samochodu używanego należy zachować ostrożność i możliwie jak najdokładniej sprawdzić wszystkie informacje o pojeździe. Należy dokładnie sprawdzić lakier i stan nadwozia oraz ocenić wnętrze samochodu. Najlepiej wybrać się na oglądanie używanego samochodu z zaprzyjaźnionym mechanikiem lub kimś, kto ma wiedzę na temat samochodów. Należy zajrzeć pod maskę i pod samochód, aby wykluczyć najpoważniejsze możliwe problemy techniczne, które widać na goły rzut oka. Oczywiście konieczna jest zawsze jazda próbna i dokładne zapoznanie się z dokumentami.

Czytany 231 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.