Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 19 marzec 2019 13:59

Trendy w budownictwie w roku 2019

Najważniejszym zadaniem architektonicznym w 2019 roku jest połączenie estetyki, funkcjonalności i ekonomii. Coraz bardziej świadome konsumpcyjnie i ekologicznie społeczeństwo chce rozwiązań, które będą ekonomicznie opłacalne, ale też zaspokoją potrzebę piękna i komfortu. Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Budownictwo wielorodzinne - przyszłość architektury

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem, a w związku z tym popyt na apartamenty do wynajęcia rośnie. Architekci i projektanci przestrzeni miejskiej odpowiadają na te zapotrzebowania tworząc przyjazne różnych pokoleniom i zaspokajające potrzeby mieszkańców w różnym wieku. Podstawą staje się niska zabudowa, pełna przestrzeni i światła. Nowopowstałe osiedla różnią się diametralnie od szarych, ściśniętych ze sobą blokowisk. Królują jasne barwy i eleganckie wykończenia. Bardzo popularne stają się wykończenia przy użyciu naturalnym materiałów, jak drewno, szkło czy beton, które budują minimalistyczny i nowoczesny charakter osiedli.Równie ważne co sam budynek staje się jego funkcja, a wraz z tym coraz więcej architektów stawia na budowanie przestrzeni wspólnych dla mieszkańców. Tereny zielone wokół osiedla, plac zabaw czy siłownia na powietrzu sprawia, że obiekt wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjny z punktu widzenia mieszkańca. Ważne jest zaspokojenie potrzeb różnych grup społecznych, a więc i młodych małżeństw z dziećmi, i seniorów. Apartamenty w Warszawie stworzone zgodnie z takimi założeniami znaleźć można pod adresem https://www.apm-development.com.pl/. Ta ważna zmiana w świadomości zarówno najemców, jak i deweloperów sprawia, że krajobraz przestrzeni miejskiej staje się zdecydowanie bardziej estetyczny, utylitarny i funkcjonalny.

Jakie będą trendy w budownictwie domów jednorodzinnych?

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to zdecydowanie popularne stają się postmodernistyczne, minimalistyczne rozwiązania. Uproszczenie bryły i otworzenie domu na świat i naturalne światło wiąże się z używaniem naturalnych materiałów i ograniczenie palety barw do bardzo naturalnych, jasnych odcieni.

Czytany 139 razy

Artykuły powiązane

 • Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania

  Szycie ubrań to wcale nie takie proste zadanie, jak wydaje się większości osób. Oczywiście projektanci artystyczni w pewien sposób mają łatwiej, ponieważ muszą oni zaprojektować i stworzyć jedynie jeden egzemplarz swojej kreacji. Jeśli jednak chodzi o marki, które chcą zrobić coś innowacyjnego, muszą one trzymać się z góry ustalonych procedur.

 • Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

  Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

 • Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową

  Dlaczego niektórzy producenci odzieży od lat utrzymują się na rynku, natomiast inni przegrywają w walce z konkurencją? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od niskiej jakości obsługi klienta, skończywszy na słabej reklamie. Najczęściej jednak to sam produkt decyduje o tym, czy firma odzieżowa ma szanse zaistnieć na rynku.

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?