Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 19 marzec 2019 12:59

Trendy w budownictwie w roku 2019

Najważniejszym zadaniem architektonicznym w 2019 roku jest połączenie estetyki, funkcjonalności i ekonomii. Coraz bardziej świadome konsumpcyjnie i ekologicznie społeczeństwo chce rozwiązań, które będą ekonomicznie opłacalne, ale też zaspokoją potrzebę piękna i komfortu. Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Budownictwo wielorodzinne - przyszłość architektury

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem, a w związku z tym popyt na apartamenty do wynajęcia rośnie. Architekci i projektanci przestrzeni miejskiej odpowiadają na te zapotrzebowania tworząc przyjazne różnych pokoleniom i zaspokajające potrzeby mieszkańców w różnym wieku. Podstawą staje się niska zabudowa, pełna przestrzeni i światła. Nowopowstałe osiedla różnią się diametralnie od szarych, ściśniętych ze sobą blokowisk. Królują jasne barwy i eleganckie wykończenia. Bardzo popularne stają się wykończenia przy użyciu naturalnym materiałów, jak drewno, szkło czy beton, które budują minimalistyczny i nowoczesny charakter osiedli.Równie ważne co sam budynek staje się jego funkcja, a wraz z tym coraz więcej architektów stawia na budowanie przestrzeni wspólnych dla mieszkańców. Tereny zielone wokół osiedla, plac zabaw czy siłownia na powietrzu sprawia, że obiekt wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjny z punktu widzenia mieszkańca. Ważne jest zaspokojenie potrzeb różnych grup społecznych, a więc i młodych małżeństw z dziećmi, i seniorów. Apartamenty w Warszawie stworzone zgodnie z takimi założeniami znaleźć można pod adresem https://www.apm-development.com.pl/. Ta ważna zmiana w świadomości zarówno najemców, jak i deweloperów sprawia, że krajobraz przestrzeni miejskiej staje się zdecydowanie bardziej estetyczny, utylitarny i funkcjonalny.

Jakie będą trendy w budownictwie domów jednorodzinnych?

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to zdecydowanie popularne stają się postmodernistyczne, minimalistyczne rozwiązania. Uproszczenie bryły i otworzenie domu na świat i naturalne światło wiąże się z używaniem naturalnych materiałów i ograniczenie palety barw do bardzo naturalnych, jasnych odcieni.

Czytany 62 razy

Artykuły powiązane

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.