Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 19 marzec 2019 12:59

Trendy w budownictwie w roku 2019

Najważniejszym zadaniem architektonicznym w 2019 roku jest połączenie estetyki, funkcjonalności i ekonomii. Coraz bardziej świadome konsumpcyjnie i ekologicznie społeczeństwo chce rozwiązań, które będą ekonomicznie opłacalne, ale też zaspokoją potrzebę piękna i komfortu. Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Budownictwo wielorodzinne - przyszłość architektury

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem, a w związku z tym popyt na apartamenty do wynajęcia rośnie. Architekci i projektanci przestrzeni miejskiej odpowiadają na te zapotrzebowania tworząc przyjazne różnych pokoleniom i zaspokajające potrzeby mieszkańców w różnym wieku. Podstawą staje się niska zabudowa, pełna przestrzeni i światła. Nowopowstałe osiedla różnią się diametralnie od szarych, ściśniętych ze sobą blokowisk. Królują jasne barwy i eleganckie wykończenia. Bardzo popularne stają się wykończenia przy użyciu naturalnym materiałów, jak drewno, szkło czy beton, które budują minimalistyczny i nowoczesny charakter osiedli.Równie ważne co sam budynek staje się jego funkcja, a wraz z tym coraz więcej architektów stawia na budowanie przestrzeni wspólnych dla mieszkańców. Tereny zielone wokół osiedla, plac zabaw czy siłownia na powietrzu sprawia, że obiekt wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjny z punktu widzenia mieszkańca. Ważne jest zaspokojenie potrzeb różnych grup społecznych, a więc i młodych małżeństw z dziećmi, i seniorów. Apartamenty w Warszawie stworzone zgodnie z takimi założeniami znaleźć można pod adresem https://www.apm-development.com.pl/. Ta ważna zmiana w świadomości zarówno najemców, jak i deweloperów sprawia, że krajobraz przestrzeni miejskiej staje się zdecydowanie bardziej estetyczny, utylitarny i funkcjonalny.

Jakie będą trendy w budownictwie domów jednorodzinnych?

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to zdecydowanie popularne stają się postmodernistyczne, minimalistyczne rozwiązania. Uproszczenie bryły i otworzenie domu na świat i naturalne światło wiąże się z używaniem naturalnych materiałów i ograniczenie palety barw do bardzo naturalnych, jasnych odcieni.

Czytany 36 razy

Artykuły powiązane

 • Jak urozmaicić event firmowy? Jak urozmaicić event firmowy?

  Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej urozmaicić swój event firmowy? Twoje przedsiębiorstwo organizuje spotkanie tematyczne i chcesz znaleźć najlepszy sposób na to, aby móc w odpowiedniej formie wprowadzić przyjazną atmosferę w szeregi załogi?

 • Srebro Inwestycyjne - czy warto? Srebro Inwestycyjne - czy warto?

  Zastanawiasz się, czy warto obecnie inwestować w srebro inwestycyjne? Ponadto nie do końca wiesz, gdzie można zaopatrzyć się w tego rodzaju aktywa?

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.