wtorek, 19 marzec 2019 13:59

Trendy w budownictwie w roku 2019

Najważniejszym zadaniem architektonicznym w 2019 roku jest połączenie estetyki, funkcjonalności i ekonomii. Coraz bardziej świadome konsumpcyjnie i ekologicznie społeczeństwo chce rozwiązań, które będą ekonomicznie opłacalne, ale też zaspokoją potrzebę piękna i komfortu. Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Jakie trendy będziemy mogli obserwować w budownictwie w 2019 roku?

Budownictwo wielorodzinne - przyszłość architektury

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem, a w związku z tym popyt na apartamenty do wynajęcia rośnie. Architekci i projektanci przestrzeni miejskiej odpowiadają na te zapotrzebowania tworząc przyjazne różnych pokoleniom i zaspokajające potrzeby mieszkańców w różnym wieku. Podstawą staje się niska zabudowa, pełna przestrzeni i światła. Nowopowstałe osiedla różnią się diametralnie od szarych, ściśniętych ze sobą blokowisk. Królują jasne barwy i eleganckie wykończenia. Bardzo popularne stają się wykończenia przy użyciu naturalnym materiałów, jak drewno, szkło czy beton, które budują minimalistyczny i nowoczesny charakter osiedli.Równie ważne co sam budynek staje się jego funkcja, a wraz z tym coraz więcej architektów stawia na budowanie przestrzeni wspólnych dla mieszkańców. Tereny zielone wokół osiedla, plac zabaw czy siłownia na powietrzu sprawia, że obiekt wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjny z punktu widzenia mieszkańca. Ważne jest zaspokojenie potrzeb różnych grup społecznych, a więc i młodych małżeństw z dziećmi, i seniorów. Apartamenty w Warszawie stworzone zgodnie z takimi założeniami znaleźć można pod adresem https://www.apm-development.com.pl/. Ta ważna zmiana w świadomości zarówno najemców, jak i deweloperów sprawia, że krajobraz przestrzeni miejskiej staje się zdecydowanie bardziej estetyczny, utylitarny i funkcjonalny.

Jakie będą trendy w budownictwie domów jednorodzinnych?

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to zdecydowanie popularne stają się postmodernistyczne, minimalistyczne rozwiązania. Uproszczenie bryły i otworzenie domu na świat i naturalne światło wiąże się z używaniem naturalnych materiałów i ograniczenie palety barw do bardzo naturalnych, jasnych odcieni.

Czytany 237 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.