poniedziałek, 28 styczeń 2019 11:55

Preparaty do impregnacji obuwia - co warto kupić?

Kosmetyki do butów to ważna pozycja w garderobie zadbanego mężczyzny. Dżentelmen cechuje się zawsze obuwiem czystym i wypastowanym. Skórzane buty są wszak najlepszą wizytówką i kluczową ozdobą mężczyzny z klasą. Jesień powoli nabiera tempa i już lada moment zaskoczy nas zapewne słotą, deszczem, a może nawet pierwszym śniegiem.

Dlatego też najwyższy czas na zakupy, których tematem przewodnim będą środki do pielęgnacji i impregnacji butów skórzanych. Oto kilka podstawowych pozycji, na które warto zwrócić uwagę w sklepach.

Pasta do butów ze skóry

Pozycja numer jeden wśród środków do pielęgnacji obuwia męskiego, to oczywiście pasta do butów. Ten prosty, ale jakże skuteczny kosmetyk pozwala w szybki sposób odnowić powierzchnię buta, nadać mu ponownie świeże barwy i połysku. Pasty do butów występują na rynku w formie puszek lub sztyftów z wygodną końcówka. Należy zawsze dobrze dobrać odcień pasty do butów do swojego obuwia, a przed nałożeniem zadbać o to, by buty były czyste. Jeśli nie mamy pewności co do zgodności kolorystycznej, zawsze nakładajmy pastę do butów najpierw w najmniej widoczne miejsce, np. w okolice pięty.

Fot. Impregnant do skór Tarrago (kupisz na Gentle-Man.pl)

Mydło do butów skórzanych

Zmywacz do butów to bardzo wygodne i bezpieczne narzędzie do pielęgnacji obuwia skórzanego. Ma on formę naturalnego mydła, które działa dwukierunkowo: zmywa upierdliwe zanieczyszczenia oraz nawilża powierzchnię buta. Jest to wbrew pozorom bardzo przydatny środek do butów, bo sięga się po niego zawsze wtedy, gdy lekko wilgotna ścierka nie spełnia swojej funkcji. Mydło do butów jest bezpieczne, wnika w strukturę buta i aktywnie usuwa brud, przez co nie jesteśmy zmuszeni do szczotkowania, które może zniszczyć obuwie.

Wosk do butów skórzanych

W warunkach jesieni i zimy jest szalenie ważny. Nakładany na czysty but, wosk impregnuje go bardzo kompleksowo. Nawilża powierzchnię obuwia, po czym poprawia jego parametry mechaniczne – zaimpregnowana woskiem skóra jest elastyczna i bardziej odporna na pęknięcia oraz wgniecenia. Co ważne, wosk do butów jest naturalną powłoką impregnującą – hydrofobową, czyli nie chłonie wody. Sprawia to, że nasze ukochane buty nie niszczą się w tak szybkim tempie wskutek śniegu czy błota. Lista topowych produktów do pielęgnacji i impregnacji butów dostępna na Gentle-man.pl

Krem do butów skórzanych

Bardzo kompleksowy i wielofunkcyjny preparat do butów skórzanych. Nie tylko impregnuje obuwie, ale także odnawia je. Dobrze dobrany krem do butów skórzanych pokryje wszystkie niedoskonałości i odnowi naturalną barwę. Dodatkowo, polerując but zaimpregnowany kremem dodajemy mu maksymalnego połysku.

Fot. Tarrago - idealny preparat do czyszczenia butów

Renowator do butów skórzanych

Jeśli często używamy impregnatów do butów w różnej postaci, renowator będzie dla nas ciekawą propozycją. Ten środek pozwala na oczyszczenie obuwia ze wszystkich wcześniej nałożonych preparatów i powłok. Ten bezbarwny krem daje skórze nowy oddech, wyzwala ją z wielu warstw kosmetyków do obuwia, a jego naturalny skład sprawia, że skóra jest odżywiona i trwalsza.

 

Czytany 241 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.