Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 29 styczeń 2019 13:07

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert pracy?

Szukając pracy, jesteśmy nastawieni na jeden, najistotniejszy cel – znalezienie zatrudnienia. Często zaaferowani wyobrażeniem, jak praca będzie wyglądać, wyłapujemy jedynie pozytywne sformułowania, które idealizują całokształt. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego też dziś prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszeń o pracę!

 

Brak anonimowości – wirtualne źródło informacji

Poszukując pracy w dedykowanym serwisie ogłoszeniowym np. Jobsora, skupiamy się na samej treści – opis stanowiska, dodatkowe informacje czy też benefity wynikające z podjęcia współpracy to aspekty, które wysuwają się na plan pierwszy. Co ciekawe, coraz więcej przedsiębiorstw, na samym początku ogłoszenia zamieszcza informacje o firmie – czym się zajmują, jakie mają doświadczenie, co ich inspiruje i napędza do działania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy informacji o przedsiębiorstwie brak? Poszukać danych w wirtualnych przestworzach. Pamiętaj jednak, abyś nie skupiał się na jedynie na twardych informacjach, zwróć uwagę na opinie, które pojawiają się na kanałach społecznościowych, forach i portalach internetowych. W ten sposób szybko zweryfikujesz, czy ta oferta zatrudnienia faktycznie jest pracą marzeń.

Zatrudnienie – umowa o pracę, zlecenie czy umowa o dzieło?

Wiele osób uważa, że to umowa o pracę jest tą najkorzystniejszą. Owszem, biorąc pod uwagę osobę, która poszukuje zatrudnienia wraz z całym pakietem świadczeń społecznych, to rzeczywiście tego typu umowa jest najlepsza. Umowa zlecenie podpisywana jest zazwyczaj z osobami uczącymi się, studiującymi – w tym przypadku mocą sprawczą, która kusi i przyciąga, jest wyższa stawka. Umowa o dzieło to już domena freelancerów, czyli osób, które wykonują dla danej firmy pewne zadanie/zlecenie – w tym wydaniu dokument ten jest najkorzystniejszą formą podjęcia współpracy.

Wartości i inspiracje, czyli firma, która jest spójna z naszym myśleniem

Coraz częściej w ogłoszeniach o zatrudnieniu przedsiębiorstwa podają wartości, którymi się kierują – uwielbiają styl ekologiczny, pragną zabierać głos w sprawach społecznych, podejmują działania o społecznej odpowiedzialności biznesu… o tego typu aspektach możemy rozmawiać w nieskończoność. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Odpowiedź może być tylko jedna – świadomość! Przedsiębiorstwa bowiem poszukują nie tylko pracownika, ale także człowieka, którego myślenie jest spójne z ogólną ideą, inspiracją danej firmy.

Czytany 185 razy

Artykuły powiązane

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.

 • Zimowe wyprzedaże - co warto kupić Zimowe wyprzedaże - co warto kupić

  Zimowa wyprzedaż to doskonała okazja do złowienia czegoś wyjątkowego w atrakcyjnej cenie. Warto jednak wiedzieć, na czym się skupić, aby przypadkiem nie wpaść w wir promocji i nie wydać ogromnych ilości pieniędzy. Doradzamy, jakie rzeczy należy mieć na oku w trakcie zimowych wyprzedaży.