Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 29 styczeń 2019 12:07

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert pracy?

Szukając pracy, jesteśmy nastawieni na jeden, najistotniejszy cel – znalezienie zatrudnienia. Często zaaferowani wyobrażeniem, jak praca będzie wyglądać, wyłapujemy jedynie pozytywne sformułowania, które idealizują całokształt. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego też dziś prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszeń o pracę!

 

Brak anonimowości – wirtualne źródło informacji

Poszukując pracy w dedykowanym serwisie ogłoszeniowym np. Jobsora, skupiamy się na samej treści – opis stanowiska, dodatkowe informacje czy też benefity wynikające z podjęcia współpracy to aspekty, które wysuwają się na plan pierwszy. Co ciekawe, coraz więcej przedsiębiorstw, na samym początku ogłoszenia zamieszcza informacje o firmie – czym się zajmują, jakie mają doświadczenie, co ich inspiruje i napędza do działania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy informacji o przedsiębiorstwie brak? Poszukać danych w wirtualnych przestworzach. Pamiętaj jednak, abyś nie skupiał się na jedynie na twardych informacjach, zwróć uwagę na opinie, które pojawiają się na kanałach społecznościowych, forach i portalach internetowych. W ten sposób szybko zweryfikujesz, czy ta oferta zatrudnienia faktycznie jest pracą marzeń.

Zatrudnienie – umowa o pracę, zlecenie czy umowa o dzieło?

Wiele osób uważa, że to umowa o pracę jest tą najkorzystniejszą. Owszem, biorąc pod uwagę osobę, która poszukuje zatrudnienia wraz z całym pakietem świadczeń społecznych, to rzeczywiście tego typu umowa jest najlepsza. Umowa zlecenie podpisywana jest zazwyczaj z osobami uczącymi się, studiującymi – w tym przypadku mocą sprawczą, która kusi i przyciąga, jest wyższa stawka. Umowa o dzieło to już domena freelancerów, czyli osób, które wykonują dla danej firmy pewne zadanie/zlecenie – w tym wydaniu dokument ten jest najkorzystniejszą formą podjęcia współpracy.

Wartości i inspiracje, czyli firma, która jest spójna z naszym myśleniem

Coraz częściej w ogłoszeniach o zatrudnieniu przedsiębiorstwa podają wartości, którymi się kierują – uwielbiają styl ekologiczny, pragną zabierać głos w sprawach społecznych, podejmują działania o społecznej odpowiedzialności biznesu… o tego typu aspektach możemy rozmawiać w nieskończoność. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Odpowiedź może być tylko jedna – świadomość! Przedsiębiorstwa bowiem poszukują nie tylko pracownika, ale także człowieka, którego myślenie jest spójne z ogólną ideą, inspiracją danej firmy.

Czytany 81 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.