wtorek, 29 styczeń 2019 13:07

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert pracy?

Szukając pracy, jesteśmy nastawieni na jeden, najistotniejszy cel – znalezienie zatrudnienia. Często zaaferowani wyobrażeniem, jak praca będzie wyglądać, wyłapujemy jedynie pozytywne sformułowania, które idealizują całokształt. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego też dziś prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszeń o pracę!

 

Brak anonimowości – wirtualne źródło informacji

Poszukując pracy w dedykowanym serwisie ogłoszeniowym np. Jobsora, skupiamy się na samej treści – opis stanowiska, dodatkowe informacje czy też benefity wynikające z podjęcia współpracy to aspekty, które wysuwają się na plan pierwszy. Co ciekawe, coraz więcej przedsiębiorstw, na samym początku ogłoszenia zamieszcza informacje o firmie – czym się zajmują, jakie mają doświadczenie, co ich inspiruje i napędza do działania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy informacji o przedsiębiorstwie brak? Poszukać danych w wirtualnych przestworzach. Pamiętaj jednak, abyś nie skupiał się na jedynie na twardych informacjach, zwróć uwagę na opinie, które pojawiają się na kanałach społecznościowych, forach i portalach internetowych. W ten sposób szybko zweryfikujesz, czy ta oferta zatrudnienia faktycznie jest pracą marzeń.

Zatrudnienie – umowa o pracę, zlecenie czy umowa o dzieło?

Wiele osób uważa, że to umowa o pracę jest tą najkorzystniejszą. Owszem, biorąc pod uwagę osobę, która poszukuje zatrudnienia wraz z całym pakietem świadczeń społecznych, to rzeczywiście tego typu umowa jest najlepsza. Umowa zlecenie podpisywana jest zazwyczaj z osobami uczącymi się, studiującymi – w tym przypadku mocą sprawczą, która kusi i przyciąga, jest wyższa stawka. Umowa o dzieło to już domena freelancerów, czyli osób, które wykonują dla danej firmy pewne zadanie/zlecenie – w tym wydaniu dokument ten jest najkorzystniejszą formą podjęcia współpracy.

Wartości i inspiracje, czyli firma, która jest spójna z naszym myśleniem

Coraz częściej w ogłoszeniach o zatrudnieniu przedsiębiorstwa podają wartości, którymi się kierują – uwielbiają styl ekologiczny, pragną zabierać głos w sprawach społecznych, podejmują działania o społecznej odpowiedzialności biznesu… o tego typu aspektach możemy rozmawiać w nieskończoność. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Odpowiedź może być tylko jedna – świadomość! Przedsiębiorstwa bowiem poszukują nie tylko pracownika, ale także człowieka, którego myślenie jest spójne z ogólną ideą, inspiracją danej firmy.

Czytany 259 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.