Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 29 styczeń 2019 12:07

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert pracy?

Szukając pracy, jesteśmy nastawieni na jeden, najistotniejszy cel – znalezienie zatrudnienia. Często zaaferowani wyobrażeniem, jak praca będzie wyglądać, wyłapujemy jedynie pozytywne sformułowania, które idealizują całokształt. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości, dlatego też dziś prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ogłoszeń o pracę!

 

Brak anonimowości – wirtualne źródło informacji

Poszukując pracy w dedykowanym serwisie ogłoszeniowym np. Jobsora, skupiamy się na samej treści – opis stanowiska, dodatkowe informacje czy też benefity wynikające z podjęcia współpracy to aspekty, które wysuwają się na plan pierwszy. Co ciekawe, coraz więcej przedsiębiorstw, na samym początku ogłoszenia zamieszcza informacje o firmie – czym się zajmują, jakie mają doświadczenie, co ich inspiruje i napędza do działania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy informacji o przedsiębiorstwie brak? Poszukać danych w wirtualnych przestworzach. Pamiętaj jednak, abyś nie skupiał się na jedynie na twardych informacjach, zwróć uwagę na opinie, które pojawiają się na kanałach społecznościowych, forach i portalach internetowych. W ten sposób szybko zweryfikujesz, czy ta oferta zatrudnienia faktycznie jest pracą marzeń.

Zatrudnienie – umowa o pracę, zlecenie czy umowa o dzieło?

Wiele osób uważa, że to umowa o pracę jest tą najkorzystniejszą. Owszem, biorąc pod uwagę osobę, która poszukuje zatrudnienia wraz z całym pakietem świadczeń społecznych, to rzeczywiście tego typu umowa jest najlepsza. Umowa zlecenie podpisywana jest zazwyczaj z osobami uczącymi się, studiującymi – w tym przypadku mocą sprawczą, która kusi i przyciąga, jest wyższa stawka. Umowa o dzieło to już domena freelancerów, czyli osób, które wykonują dla danej firmy pewne zadanie/zlecenie – w tym wydaniu dokument ten jest najkorzystniejszą formą podjęcia współpracy.

Wartości i inspiracje, czyli firma, która jest spójna z naszym myśleniem

Coraz częściej w ogłoszeniach o zatrudnieniu przedsiębiorstwa podają wartości, którymi się kierują – uwielbiają styl ekologiczny, pragną zabierać głos w sprawach społecznych, podejmują działania o społecznej odpowiedzialności biznesu… o tego typu aspektach możemy rozmawiać w nieskończoność. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Odpowiedź może być tylko jedna – świadomość! Przedsiębiorstwa bowiem poszukują nie tylko pracownika, ale także człowieka, którego myślenie jest spójne z ogólną ideą, inspiracją danej firmy.

Czytany 56 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!