poniedziałek, 30 marzec 2020 12:53

Obrączki ślubne - obecne trendy

Obrączki Obrączki

Wybór obrączek to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych punktów wśród przygotowań przedślubnych. Symbolizują one naszą miłość, przywiązanie i wspólną drogę, którą mamy do przebycia. Ich wygląd, podobnie jak w przypadku pierścionka zaręczynowego, podlega modom i jeżeli chcemy, aby ceremonia zaślubin była dopracowana w każdym calu, powinniśmy zorientować się w aktualnych jubilerskich trendach.

Klasyka czy nowoczesność?

Przez lata najczęściej decydowano się na proste, podobne do siebie modele obrączek w wydaniu damskim i męskim. Od kilku lat jednak obyczaje się zmieniły i zarówno panna młoda, jak pan młody mogą dobrać obrączki do własnych indywidualnych preferencji, łącząc je wspólnym materiałem wykonania lub motywem. Panie często dopasowują swoją obrączkę do pierścionka zaręczynowego i wybierają większą ilość zdobień, natomiast panowie decydują się na skromniejszą, bardziej klasyczną wersję. Rynek jubilerski jest obecnie w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym potrzebom poczynając od wyszukanych ozdób i niestandardowych materiałów wykonania, aż po skomplikowane, spersonalizowane grawery. Najpopularniejszymi tworzywami pozostają jednak nadal złoto w kolorze białym, różowym i klasycznym żółtym oraz platyna, natomiast grawery na wewnętrznej stronie obrączki najczęściej zawierają datę ślubu lub imiona przyszłych małżonków.

Poszukiwania symetrii

Okazały diament w pierścionku zaręczynowym zwraca na siebie uwagę. Niektóre panny młode nie chcą przyćmić jego uroku zbyt dekoracyjną obrączką. W ostatnich latach popularne jest jednak również podejście zakładające pewną symetrię na kobiecej dłoni. Z tego powodu wiele pań decyduje się np. na podwójną obrączkę, która prezentuje się przy pierścionku dużo bardziej symetrycznie, a także na noszenie obrączek na palcach po obydwu stronach pierścionka. W przypadku panów decyzja o dwóch obrączkach często jest podyktowana zdecydowanie bardziej pragmatycznym podejściem. Mężczyźni wybierają najczęściej dwa modele - jeden droższy i bardziej dekoracyjny, a drugi prostszy i tańszy. Ma to na celu uniknięcie zagubienia lub uszkodzenia drogiej obrączki np. podczas uprawiania sportu.

Niezależnie od tego, na jaki projekt obrączek się zdecydujemy, ich najważniejszą funkcją zawsze pozostanie przypominanie nam o naszej miłości i radościach, których doświadczyliśmy w dniu ślubu.

Więcej informacji: https://www.wsliwinski.pl/obraczki,1289.html

Czytany 144 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.