poniedziałek, 22 lipiec 2019 13:14

Obrączki – wyjątkowe jak wasza miłość!

Obrączki ślubne Obrączki ślubne

Brak obrączek w trakcie ceremonii zaślubin jest wprost niewyobrażalny! Ta tradycja jest praktykowana przez ludzi na całym świecie.

Uznaje się, że obrączki są symbolem wiecznej miłości, którą zakochani przysięgają sobie w trakcie ślubu.

Skąd taka tradycja?

Zwyczaj ofiarowywania sobie obrączek sięga już starożytnego Egiptu. Wtedy zakochani wręczali sobie biżuterię wykonaną z roślin czy skór. Jednakże taki materiał charakteryzował się tym, że był nietrwały. Z czasem zaczęto używać kości słoniowej, który później została zastąpiona metalami szlachetnymi.

To Izraelici zaczęli stosować złoto do wyrobu obrączek. Ta tradycja z czasem zaczęła być praktykowana w Europie. Obecnie tylko w Grecji nie stosuje się złota w wyrobie biżuterii ślubnej dla Młodej Pary. W Helladzie kobiety noszą pierścionki wykonane ze srebra, a mężczyźni ze złota.

Od XIII wieku tradycja wymiany obrączek stały się również tradycją kościelną. Jest on stałym elementem ceremonii i ich symbolika zyskała charakter religijny.

Perfekcyjny kształt obrączek

Surowiec, z którego wykonywane były obrączki, zmieniał się, ale nigdy nie zmieniła się ich symbolika. Od samego początku biżuteria tego typu była okrągła. Ten kształt miał symbolizować wieczną i nieskończoną miłość dwóch osób. Oprócz tego, wykonanie obrączek ze złota, ponieważ ten metal jest trwały, nie ciemnieje i nawet po wielu latach wygląda dobrze. To ponadczasowa klasyka, która zawsze będzie aktualna.

Kiedyś w Polsce to tylko kobiety nosiły obrączki, ponieważ złoto było niezwykle drogie i nie każdego było stać na taki wydatek. Dopiero od czasów Pierwszej Wojny Światowej to biżuteria, którą noszą zarówno Panie, jak i Panowie.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Podczas wyboru obrączek narzeczeni najczęściej zwracają uwagę na cenę czy unikalny wzór. Moda ślubna ciągle się zmienia. Pojawiają się nowe pomysły na innowacyjne łączenia z kamieniami szlachetnymi. Jednakże zawsze to klasyka najlepiej się sprawdza i zawsze to ona zostaje najczęściej wybierana.

Zanim zdecydujecie się na obrączki, warto je wcześniej przymierzyć. W ten sposób łatwiej będzie podjąć decyzję co do rozmiaru, jak i grubości wybieranego pierścionka. Bardzo cienka obrączka może zniknąć na grubym palcu, a szeroka obrączka będzie wyglądać nieestetycznie na drobnych dłoniach.

Wyjątkowo popularne jest grawer. Umieszcza się go w wewnętrznej stronie obrączki. Młodzi mogą wygrawerować tam sobie imię ukochanej osoby oraz datę ślubu, co po wielu latach bywa bardzo przydatne. Jednakże może zdecydować się na umieszczenie cytatu. W tej kwestii istnieje pełna dowolność! Warto dodać, że wykonywanie grawera zewnętrznego wiąże się z dodatkowymi opłatami, a wewnętrzny jest już w cenie.

Poszukujesz pięknych obrączek, które będą wyjątkowe jak wasz miłość? 
Sprawdź ofertę jubilera W. Śliwiński!

Więcej informacji: https://www.wsliwinski.pl/obraczki,1330.html

Czytany 716 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.