Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 22 lipiec 2019 13:14

Obrączki – wyjątkowe jak wasza miłość!

Obrączki ślubne Obrączki ślubne

Brak obrączek w trakcie ceremonii zaślubin jest wprost niewyobrażalny! Ta tradycja jest praktykowana przez ludzi na całym świecie.

Uznaje się, że obrączki są symbolem wiecznej miłości, którą zakochani przysięgają sobie w trakcie ślubu.

Skąd taka tradycja?

Zwyczaj ofiarowywania sobie obrączek sięga już starożytnego Egiptu. Wtedy zakochani wręczali sobie biżuterię wykonaną z roślin czy skór. Jednakże taki materiał charakteryzował się tym, że był nietrwały. Z czasem zaczęto używać kości słoniowej, który później została zastąpiona metalami szlachetnymi.

To Izraelici zaczęli stosować złoto do wyrobu obrączek. Ta tradycja z czasem zaczęła być praktykowana w Europie. Obecnie tylko w Grecji nie stosuje się złota w wyrobie biżuterii ślubnej dla Młodej Pary. W Helladzie kobiety noszą pierścionki wykonane ze srebra, a mężczyźni ze złota.

Od XIII wieku tradycja wymiany obrączek stały się również tradycją kościelną. Jest on stałym elementem ceremonii i ich symbolika zyskała charakter religijny.

Perfekcyjny kształt obrączek

Surowiec, z którego wykonywane były obrączki, zmieniał się, ale nigdy nie zmieniła się ich symbolika. Od samego początku biżuteria tego typu była okrągła. Ten kształt miał symbolizować wieczną i nieskończoną miłość dwóch osób. Oprócz tego, wykonanie obrączek ze złota, ponieważ ten metal jest trwały, nie ciemnieje i nawet po wielu latach wygląda dobrze. To ponadczasowa klasyka, która zawsze będzie aktualna.

Kiedyś w Polsce to tylko kobiety nosiły obrączki, ponieważ złoto było niezwykle drogie i nie każdego było stać na taki wydatek. Dopiero od czasów Pierwszej Wojny Światowej to biżuteria, którą noszą zarówno Panie, jak i Panowie.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Podczas wyboru obrączek narzeczeni najczęściej zwracają uwagę na cenę czy unikalny wzór. Moda ślubna ciągle się zmienia. Pojawiają się nowe pomysły na innowacyjne łączenia z kamieniami szlachetnymi. Jednakże zawsze to klasyka najlepiej się sprawdza i zawsze to ona zostaje najczęściej wybierana.

Zanim zdecydujecie się na obrączki, warto je wcześniej przymierzyć. W ten sposób łatwiej będzie podjąć decyzję co do rozmiaru, jak i grubości wybieranego pierścionka. Bardzo cienka obrączka może zniknąć na grubym palcu, a szeroka obrączka będzie wyglądać nieestetycznie na drobnych dłoniach.

Wyjątkowo popularne jest grawer. Umieszcza się go w wewnętrznej stronie obrączki. Młodzi mogą wygrawerować tam sobie imię ukochanej osoby oraz datę ślubu, co po wielu latach bywa bardzo przydatne. Jednakże może zdecydować się na umieszczenie cytatu. W tej kwestii istnieje pełna dowolność! Warto dodać, że wykonywanie grawera zewnętrznego wiąże się z dodatkowymi opłatami, a wewnętrzny jest już w cenie.

Poszukujesz pięknych obrączek, które będą wyjątkowe jak wasz miłość? 
Sprawdź ofertę jubilera W. Śliwiński!

Więcej informacji: https://www.wsliwinski.pl/obraczki,1330.html

Czytany 574 razy

Artykuły powiązane

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?

 • Wegańskie obuwie - jakie są plusy? Wegańskie obuwie - jakie są plusy?

  Obecnie, coraz to większa liczba konsumentów staje się bardziej świadoma ekologicznie, ponieważ jest lepiej poinformowana o sposobach, aby stać się bardziej przyjaznymi dla środowiska.

 • Ładny ubiór – ładny człowiek? Ładny ubiór – ładny człowiek?

  Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z jakiegoś powodu każdy z nas chce prezentować się możliwie jak najbardziej elegancko. Nic dziwnego – jako ludzie jesteśmy nastawieni na to, by oceniać innych przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Jak sprawić, żeby inni uważali, że jesteśmy dobrze ubrani?

 • Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy

  Stworzenie przyciągającej oko stylizacji bywa kłopotliwe – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w parze ze stylowym wyglądem musi iść ochrona przed wiatrem i zimnem. Płaszcze damskie to swoista baza dla wszelkich jesienno–zimowych stylizacji. Wystarczy dobrać dodatki i można cieszyć się nienaganną prezencją, spacerując pośród spowitych mgłą uliczek. Poniżej prezentujemy 3 gotowe przepisy na ponadczasowe stylizacje z płaszczem w roli głównej.

 • Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę? Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę?

  W szafie każdej kobiety znajduje się co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście par butów. Jak się okazuje, zawsze znajdzie się miejsce na nowe. Obecnie najbardziej poszukiwane są buty idealnie sprawdzające się w chłodniejsze dni – kozaki i botki. Jednak już za chwilę większość pań będzie szukać okazji, aby nabyć obuwie wiosenne.