Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 06 maj 2019 10:13

Nowe technologie a rynek jubilerski

Coraz mniejszym powodzeniem cieszą się sztampowe wyroby biżuteryjne. Z czego to wynika?

 

Nowe technologie wkraczają również do branży jubilerskiej. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, firmy projektujące wyroby biżuteryjne, jak chociażby www.sklep.enigmaonline.pl, wykonują piękne produkty; pierścienie, zawieszki lub sygnety zgodnie z indywidualnymi gustami swoich klientów. Powoduje to, że produkt końcowy będzie nie tylko unikatowy ale i zgodny z oczekiwaniami kupujących.


Coraz częściej producenci biżuterii decydują się wyjść naprzeciw dostępnym nowościom technologicznym oraz wykorzystać je do tworzenie pięknych błyskotek, których charakterystyczne cechy klient wybrać może sam. Zaglądając na półki sklepów z biżuterią możemy bowiem wybrać projekt korzystając z dostępnego katalogu, podać skład produktu (najczęściej jest to srebro pozłacane lub złoto), jego wymiar oraz ustalić ewentualne dodatkowe elementy, takie jak wbudowanie kamieni szlachetnych (od cyrkonii po diamenty), którymi zamawiamy wyrób miałby zostać przyozdobiony.

Potem oczekiwać tylko będziemy, aż wykonana zgodnie ze złożonym zamówieniem biżuteria zostanie nam dostarczona pod drzwi. Ryzyko, że biżuteria, którą wyjmiemy z opakowania nie spełnia naszych oczekiwań jest minimalne, jako że już w czasie określania warunków jakie ma spełniać nasze zamówienie zademonstrowana zostanie nam poglądowa ilustracja przedstawiająca wygląd gotowego projektu oraz jego główne parametry, takie jak waga czy rozmiar.


Najnowocześniejsza technologia 3D umożliwia firmom wytwarzającym produkty jubilerskie rozszerzyć zakres oferowanych usług o opracowywanie projektów unikatowej biżuterii, na podstawie projektów sugerowanych przez miłośników pięknych i ekskluzywnych dodatków wykonanych z metali oraz kamieni szlachetnych. Gdy jesteśmy w stanie zapłacić za taki produkt kilka do nawet kilkunastu tysięcy złotych, warto przedstawić firmie jubilerskiej rysunek lub szkic przedmiotu, którym jesteśmy zainteresowani, a który specjaliści branży jubilerskiej mają dla nas wykonać.


Jaką korzyść przynosi nam takie rozwiązanie? Mamy świadomość gdy podejmujemy takie działania, iż nikt z naszego otoczenia nie pojawi się na ważnym spotkaniu biznesowym w bliźniaczym sygnecie, naszyjniku lub pierścieniu, co uczyni że nie tylko będziemy się wyróżniać wśród obecnych (niezależnie od płci), ale ujawnimy tym samym nasz indywidualny styl.Wykorzystanie technologii trójwymiarowej w jubilerstwie umożliwia także uniknąć sytuacji, gdzie wyrób będący przedmiotem naszego zainteresowania nabywamy w sklepie stacjonarnym tylko z tego powodu, iż nie możemy znaleźć bardziej dorodnego zarówno u jubilerów lokalnych jak i w Internecie prezentujących swoje wyroby. Wiemy z całą pewnością, że wyroby tego typu będą podwyższać swoją wartość z roku na rok, szczególnie jeżeli nie zniszczymy ich zmieniając ich wygląd – a wtedy ta spersonalizowana i jakże piękna biżuteria wykonana przy wykorzystaniu metody 3D może się stać trafioną inwestycją!

Czytany 448 razy

Artykuły powiązane

 • Jak wybrać dobry fotel biurowy ze skórzaną tapicerką? Jak wybrać dobry fotel biurowy ze skórzaną tapicerką?

  Chcesz zakupić fotel biurowy obity skórą, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

 • Meble do salonu w skandynawskim stylu – co wybrać? Meble do salonu w skandynawskim stylu – co wybrać?

  Styl skandynawski nadal cieszy się u nas dużym powodzeniem. Doceniamy go ze względu na niezobowiązujący szyk, jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrza, a także za przytulność, jaką daje. Gdy myślisz o urządzeniu salonu po skandynawsku, sprawdź, jakie meble warto wtedy zakupić!

 • Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją Totolotek – renomowane zakłady bukmacherskie z tradycją

  Totolotek był pierwszym, oficjalnym bukmacherem, który pojawił się na polskim rynku. Z jego usług można było korzystać już w 1992 roku. Starsi gracze na pewno pamiętają obstawianie meczów polskiej ligi na specjalnych totalizatorach, czyli kuponach z dużą pulą nagród. Totolotek idzie z duchem nowoczesności, ale nie zapomina także o swojej wieloletniej tradycji, czego oznaką są chociażby renomowane zakłady na gonitwy konne.

 • Gadżety do kuchni Gadżety do kuchni

  Niezależnie od tego, czy staramy się uzyskać status mistrza kuchni czy dopiero uczymy się przygotowywać jedzenie, są na rynku pewne gadżety, które znacznie ułatwią nam życie w kuchni. Ich przeznaczenie może być różnorodne - od wygodnych sposobów na odmierzanie różnych substancji, przez sprytne sposoby na przechowywanie produktów żywnościowych aż po automatyzację pewnych elementów gotowania. Oto kilka najciekawszych gadżetów kuchennych.

 • Jak podziękować gościom weselnym Jak podziękować gościom weselnym

  W dniu ślubu najważniejsi są bez wątpienia Młodzi, którzy wstępują w związek małżeński. Jednak wesele nie odbyłoby się bez gości, którzy zaszczycają Młodą Parę swoim towarzystwem, w tym ważnym dla nich dniu.