Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 06 maj 2019 10:13

Nowe technologie a rynek jubilerski

Coraz mniejszym powodzeniem cieszą się sztampowe wyroby biżuteryjne. Z czego to wynika?

 

Nowe technologie wkraczają również do branży jubilerskiej. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, firmy projektujące wyroby biżuteryjne, jak chociażby www.sklep.enigmaonline.pl, wykonują piękne produkty; pierścienie, zawieszki lub sygnety zgodnie z indywidualnymi gustami swoich klientów. Powoduje to, że produkt końcowy będzie nie tylko unikatowy ale i zgodny z oczekiwaniami kupujących.


Coraz częściej producenci biżuterii decydują się wyjść naprzeciw dostępnym nowościom technologicznym oraz wykorzystać je do tworzenie pięknych błyskotek, których charakterystyczne cechy klient wybrać może sam. Zaglądając na półki sklepów z biżuterią możemy bowiem wybrać projekt korzystając z dostępnego katalogu, podać skład produktu (najczęściej jest to srebro pozłacane lub złoto), jego wymiar oraz ustalić ewentualne dodatkowe elementy, takie jak wbudowanie kamieni szlachetnych (od cyrkonii po diamenty), którymi zamawiamy wyrób miałby zostać przyozdobiony.

Potem oczekiwać tylko będziemy, aż wykonana zgodnie ze złożonym zamówieniem biżuteria zostanie nam dostarczona pod drzwi. Ryzyko, że biżuteria, którą wyjmiemy z opakowania nie spełnia naszych oczekiwań jest minimalne, jako że już w czasie określania warunków jakie ma spełniać nasze zamówienie zademonstrowana zostanie nam poglądowa ilustracja przedstawiająca wygląd gotowego projektu oraz jego główne parametry, takie jak waga czy rozmiar.


Najnowocześniejsza technologia 3D umożliwia firmom wytwarzającym produkty jubilerskie rozszerzyć zakres oferowanych usług o opracowywanie projektów unikatowej biżuterii, na podstawie projektów sugerowanych przez miłośników pięknych i ekskluzywnych dodatków wykonanych z metali oraz kamieni szlachetnych. Gdy jesteśmy w stanie zapłacić za taki produkt kilka do nawet kilkunastu tysięcy złotych, warto przedstawić firmie jubilerskiej rysunek lub szkic przedmiotu, którym jesteśmy zainteresowani, a który specjaliści branży jubilerskiej mają dla nas wykonać.


Jaką korzyść przynosi nam takie rozwiązanie? Mamy świadomość gdy podejmujemy takie działania, iż nikt z naszego otoczenia nie pojawi się na ważnym spotkaniu biznesowym w bliźniaczym sygnecie, naszyjniku lub pierścieniu, co uczyni że nie tylko będziemy się wyróżniać wśród obecnych (niezależnie od płci), ale ujawnimy tym samym nasz indywidualny styl.Wykorzystanie technologii trójwymiarowej w jubilerstwie umożliwia także uniknąć sytuacji, gdzie wyrób będący przedmiotem naszego zainteresowania nabywamy w sklepie stacjonarnym tylko z tego powodu, iż nie możemy znaleźć bardziej dorodnego zarówno u jubilerów lokalnych jak i w Internecie prezentujących swoje wyroby. Wiemy z całą pewnością, że wyroby tego typu będą podwyższać swoją wartość z roku na rok, szczególnie jeżeli nie zniszczymy ich zmieniając ich wygląd – a wtedy ta spersonalizowana i jakże piękna biżuteria wykonana przy wykorzystaniu metody 3D może się stać trafioną inwestycją!

Czytany 669 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.