Polecane artykuły

 • 1

piątek, 17 maj 2019 16:52

Etykiety samoprzylepne na straży autentyczności produktu.

Jak najlepiej ochronić swój produkt przed podrobieniem? Odpowiedzią mogą być etykiety samoprzylepne.

 

Podróbki- zmora naszych czasów.

Produkty podrabiane zalewają rynki nie tylko dóbr luksusowych. Coraz częściej na nielegalne imitacje narzekają producenci dóbr przemysłowych. Producenci wyrobów podrabianych korzystają z obcej, kradzionej myśli technicznej, czy wzoru przemysłowego w celu wykonania wyrobu łudząco podobnego do oryginału. Wykorzystanie produktów pirackich bywa bardzo niebezpieczne, czasem wręcz naraża Użytkowników na ryzyko utraty zdrowia, czy życia. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku produktów farmaceutycznych, które również bywają podrabiane.

Podróbki- jak się przed nimi zabezpieczyć?

Producenci wielu produktów stosują szereg zabezpieczeń przeciwko fałszerzom. Coraz częściej jedną z form zabezpieczenia jest zastosowanie możliwości rejestracji produktu oryginalnego dzięki czemu jego Użytkownik uzyskuje szereg dodatkowych korzyści takich jak rozszerzona gwarancja, dodatkowe wsparcie podczas użytkowania, czy rabaty na zakup innych produktów producenta. Inna formą zabezpieczeń przeciwko produktom podrabianym jest zastosowanie specyficznego designu produkt, bardzo trudnego do powtórzenia dla niewykfalifikowanych producentów. To specjalnie wzornictwo, często niewidoczne dla oka staje się gwarantem miejsca pochodzenia wyrobu. Inną formą zabezpieczenia jest zastosowanie etykiety samoprzylepnej: etykiety void lub etykiety kruszącej.

Etykieta VOID- po jej zdarciu zostaje ślad.

Etykieta samoprzylepna typu VOID to świetne zabezpieczenie autentyczności produktu. Po jej zerwaniu pozostaje trwały ślad. Sama forma śladu bywa indywidualizowana. Może to być napis, może to być grafika. Dużą zaletą zastosowania etykiety typu VOID jest możliwość ich zadruku na warstwie wewnętrznej w dowolny sposób metodą fleksograficzną lub cyfrową. Etykieta tego typu może być zatem świetną formą graficznego wyróżnienia produktu wraz z możliwością osiągnięcia efektu zabezpieczającego.

Etykieta krusząca się- nie zedrzesz jej w całości.

Etykiety destrukcyjne wyprodukowane są z materiału, który ulega uszkodzeniu podczas próby jej oderwania od podłoża, do którego jest przyklejona. Etykiety kruszące się mogą być zadrukowane indywidualną treścią w każdy dostępny na rynku sposób (fleksografia, druk cyfrowy ink-jet UV i wiele, wiele innych). Etykieta samoprzylepna krusząca się, zwana z angielska tamper evident label jest polecana jako plomba na pudełka zawierające drogą elektronikę. Taka naklejka nie tylko będzie świadczyć o autentyczności produktu, ale również wskaże, że był on otwarty jeszcze przed zakupem.

HIT-Kody Kreskowe- Twój producent etykiet zabezpieczających.

Etykiety zabezpieczające z nadrukiem i bez nadruku produkowane są przez poznańską drukarnię i integratora systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe. Nasza drukarnia etykiet dysponuje bogatym parkiem maszynowym oraz systemami 100% wizyjnej kontroli jakości.

Czytany 74 razy

Artykuły powiązane

 • Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać? Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać?

  Idealnie dopasowana bielizna pozwala czuć się pewnie i wygodnie. Coraz chętniej kupowana jest ona w sklepach internetowych, które często mają o wiele szerszy asortyment niż sklepy stacjonarne i nawet osoby, które mają nietypowe wymiary, znajdą tutaj odpowiednią dla siebie bieliznę. Warto też zastanowić się nad zakupem różnego rodzaju dodatków i akcesoriów do bielizny, które zwiększą wygodę jej noszenia.

 • Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym

  Wraz z nadejściem sezonu jesień / zima 2019 przychodzą niższe temperatury, dłuższe noce i nieunikniony zalew przypraw dyniowych. Jest to również preludium do śniegu, błota i śliskiego lodu, a nagłe ulewy pozostawiają po sobie przeszkody kałuż i błota.

 • Modne płaszcze i kurtki na jesień Modne płaszcze i kurtki na jesień

  Znalezienie odpowiedniego modelu płaszcza lub kurtki na jesień to ogromne wyzwanie, przed którym stoi wiele konsumentek każdego dnia.

 • Zegarki Casio retro męskie – powrót do przeszłości Zegarki Casio retro męskie – powrót do przeszłości

  Czasomierze tej japońskiej firmy od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zegarki Casio retro męskie są cenione przede wszystkim za rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Są to modele bardzo tanie, a dzięki temu dostępne nawet dla osób, które nie chcą zbyt dużo wydawać na tego typu dodatki.

 • Jak prawidłowo dobrać skarpetki do obuwia męskiego? Jak prawidłowo dobrać skarpetki do obuwia męskiego?

  Podobno prawdziwego dżentelmena można poznać po dobrze dobranych skarpetkach. Elegancki mężczyzna powinien wiedzieć, jakie skarpetki będą pasowały do wizytowych trzewików, a jakie sprawdzą się w połączeniu z butami sportowymi oraz casualowymi. W końcu trudno mówić o udanej stylizacji, jeśli któryś z elementów nie pasuje do reszty. Poznaj kilka podstawowych zasad dotyczących doboru skarpet do męskiego obuwia.