Polecane artykuły

 • 1
piątek, 17 maj 2019 16:52

Etykiety samoprzylepne na straży autentyczności produktu.

Jak najlepiej ochronić swój produkt przed podrobieniem? Odpowiedzią mogą być etykiety samoprzylepne.

 

Podróbki- zmora naszych czasów.

Produkty podrabiane zalewają rynki nie tylko dóbr luksusowych. Coraz częściej na nielegalne imitacje narzekają producenci dóbr przemysłowych. Producenci wyrobów podrabianych korzystają z obcej, kradzionej myśli technicznej, czy wzoru przemysłowego w celu wykonania wyrobu łudząco podobnego do oryginału. Wykorzystanie produktów pirackich bywa bardzo niebezpieczne, czasem wręcz naraża Użytkowników na ryzyko utraty zdrowia, czy życia. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku produktów farmaceutycznych, które również bywają podrabiane.

Podróbki- jak się przed nimi zabezpieczyć?

Producenci wielu produktów stosują szereg zabezpieczeń przeciwko fałszerzom. Coraz częściej jedną z form zabezpieczenia jest zastosowanie możliwości rejestracji produktu oryginalnego dzięki czemu jego Użytkownik uzyskuje szereg dodatkowych korzyści takich jak rozszerzona gwarancja, dodatkowe wsparcie podczas użytkowania, czy rabaty na zakup innych produktów producenta. Inna formą zabezpieczeń przeciwko produktom podrabianym jest zastosowanie specyficznego designu produkt, bardzo trudnego do powtórzenia dla niewykfalifikowanych producentów. To specjalnie wzornictwo, często niewidoczne dla oka staje się gwarantem miejsca pochodzenia wyrobu. Inną formą zabezpieczenia jest zastosowanie etykiety samoprzylepnej: etykiety void lub etykiety kruszącej.

Etykieta VOID- po jej zdarciu zostaje ślad.

Etykieta samoprzylepna typu VOID to świetne zabezpieczenie autentyczności produktu. Po jej zerwaniu pozostaje trwały ślad. Sama forma śladu bywa indywidualizowana. Może to być napis, może to być grafika. Dużą zaletą zastosowania etykiety typu VOID jest możliwość ich zadruku na warstwie wewnętrznej w dowolny sposób metodą fleksograficzną lub cyfrową. Etykieta tego typu może być zatem świetną formą graficznego wyróżnienia produktu wraz z możliwością osiągnięcia efektu zabezpieczającego.

Etykieta krusząca się- nie zedrzesz jej w całości.

Etykiety destrukcyjne wyprodukowane są z materiału, który ulega uszkodzeniu podczas próby jej oderwania od podłoża, do którego jest przyklejona. Etykiety kruszące się mogą być zadrukowane indywidualną treścią w każdy dostępny na rynku sposób (fleksografia, druk cyfrowy ink-jet UV i wiele, wiele innych). Etykieta samoprzylepna krusząca się, zwana z angielska tamper evident label jest polecana jako plomba na pudełka zawierające drogą elektronikę. Taka naklejka nie tylko będzie świadczyć o autentyczności produktu, ale również wskaże, że był on otwarty jeszcze przed zakupem.

HIT-Kody Kreskowe- Twój producent etykiet zabezpieczających.

Etykiety zabezpieczające z nadrukiem i bez nadruku produkowane są przez poznańską drukarnię i integratora systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe. Nasza drukarnia etykiet dysponuje bogatym parkiem maszynowym oraz systemami 100% wizyjnej kontroli jakości.

Czytany 101 razy

Artykuły powiązane

 • Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce Już niedługo, coraz bliżej. Ciekawostki o studniówce

  Eleganckie suknie i garnitury, polonez, a czasem nawet... lampka szampana wypita z najmniej lubianą nauczycielką matematyki – studniówka to czas, w którym uczniowie mogą na chwilę zapomnieć o przedmaturalnym stresie. Przedstawiamy zwyczaje, przesądy oraz ciekawostki dotyczące imprezy studniówkowej.

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!