Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:39

Kim jest jubiler i jak wygląda jego praca?

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co jubilerzy tak naprawdę robią w swojej codziennej pracy. Warto w pierwszej kolejności uzmysłowić sobie, kim są jubilerzy. Jest on w rzeczywistości rodzajem artysty. Jego praca wymaga od niego doskonałej wyobraźni, poczucia estetyki i doskonałego wyczucia dotykowego.

Tylko wówczas będzie on tworzył niepowtarzalne i naprawdę oryginalne dzieła. Powinien on także wyróżniać się starannością, rzetelnością i terminowością w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto, jeśli prowadzi on własną firmę, powinien być doskonałym organizatorem swojej pracy. Ponieważ jest w stałym kontakcie z klientami, często musi umieć wykazywać się cierpliwością i umiejętnościami sprzedaży, a także podstawowymi zasadami zintegrowanej obsługi klienta.

Z kolei pracodawcy najczęściej potrzebują specjalnego wykształcenia, ale warto zauważyć, że jubiler może być osobą, która posiada wiedzę o produkcie jubilerskim, studiuje indywidualnie lub korzysta z prywatnych kursów różnego typu. Najczęściej są one organizowane przez szkoły policealne. Jeśli jednak chce on udokumentować swoją wiedzę i umiejętności dyplomem uniwersyteckim, może wstąpić do jednej z uczelni oferujących trendy takie, jak projektowanie biżuterii lub wzornictwa artystycznego. Wynagrodzenie, jakie otrzymuje jubiler lub złotnik zależy od tego, gdzie on pracuje, a przede wszystkim od lokalizacji tego miejsca, jego prestiżu i liczby zamówień, które otrzymuje. Wiele zależy również od zakresu usług oferowanych przez specjalistę oraz od tego, czy pracuje on dla kogoś, czy prowadzi własną firmę.

Liczy się również doświadczenie. Warto także wiedzieć, że jubilerzy mogą pracować w jednym z warsztatów lub w sklepach jubilerskich. Zadaniem jubilera jest wykonanie biżuterii z cennych materiałów, również z dodatkiem kamieni szlachetnych, i innych przedmiotów przeznaczonych do indywidualnego użytku. Oprócz tego, zajmuje się on również projektowaniem, naprawą i konserwacją wyżej wymienionych produktów, jak również ich dalszą obróbką, czyli wytapianiem, dekorowaniem, skracaniem, restauracją na życzenie klienta. Jubilerzy mogą również kupować metale szlachetne. Dużą rolę odgrywa jego talent manualny, ponieważ większość pracy jest wykonywana ręcznie.

Czytany 29 razy

Artykuły powiązane

 • Koszulę z jakiego materiału wybrać? Koszulę z jakiego materiału wybrać?

  Warto zwracać uwagę na skład koszuli umieszczony na metce i warto wiedzieć, z czym należy się liczyć z perspektywy jej późniejszego użytkowania. Dostępnych jest mnóstwo materiałów a popularne są też tkaniny z ich mieszanek. Każdy z nich ma swoje zalety i wady a żeby ułatwić następne zakupy w tym artykule zostały opisane 4 najczęściej spotykane.

 • Florystyczne dekoracje na imprezy okolicznościowe Florystyczne dekoracje na imprezy okolicznościowe

  Zorganizowanie udanego przyjęcia, wiąże się z koniecznością uwzględnienia wielu istotnych kwestii. Trzeba między innymi zadbać o ładny wystrój sali. Sporo osób decyduje się na ozdoby kwiatowe i choć to dość uniwersalny pomysł, uzyskanie oryginalnego efektu jest jak najbardziej możliwe.

 • Dlaczego warto zamawiać oryginalne bukiety Dlaczego warto zamawiać oryginalne bukiety

  Czy kupowanie bukietu w ostatniej chwili przed jego wręczeniem to dobry pomysł? W końcu kwiaciarni, zwłaszcza w dużych miastach nie brakuje, więc po co zajmować się tym wcześniej? Jest jeszcze jeden plus – pewność, że kwiaty są świeże. Ale czy rzeczywiście najlepiej stawiać na wariant polegający na wybieraniu ich w pośpiechu?

 • Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino! Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino!

  Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do istnienia porównywarek cen sklepów internetowych. Nadal jednak chętnie dokonujemy zakupów w sklepach tradycyjnych i chętnie korzystamy z bieżących promocji – zarówno gdy mowa o produktach spożywczych, jak i o rozmaitych dobrach przydatnych w życiu codziennym, Czy trzeba regularnie odwiedzać różne sklepy, by być na bieżąco z promocjami? Na szczęście nie!

 • Jak znaleźć idealną salę na wesele? Jak znaleźć idealną salę na wesele?

  Znalezienie odpowiedniej sali na wesele może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. O czym warto pamiętać wtedy, gdy przyjęcie weselne ma być jedyne w swoim rodzaju?