Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:39

Kim jest jubiler i jak wygląda jego praca?

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co jubilerzy tak naprawdę robią w swojej codziennej pracy. Warto w pierwszej kolejności uzmysłowić sobie, kim są jubilerzy. Jest on w rzeczywistości rodzajem artysty. Jego praca wymaga od niego doskonałej wyobraźni, poczucia estetyki i doskonałego wyczucia dotykowego.

Tylko wówczas będzie on tworzył niepowtarzalne i naprawdę oryginalne dzieła. Powinien on także wyróżniać się starannością, rzetelnością i terminowością w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto, jeśli prowadzi on własną firmę, powinien być doskonałym organizatorem swojej pracy. Ponieważ jest w stałym kontakcie z klientami, często musi umieć wykazywać się cierpliwością i umiejętnościami sprzedaży, a także podstawowymi zasadami zintegrowanej obsługi klienta.

Z kolei pracodawcy najczęściej potrzebują specjalnego wykształcenia, ale warto zauważyć, że jubiler może być osobą, która posiada wiedzę o produkcie jubilerskim, studiuje indywidualnie lub korzysta z prywatnych kursów różnego typu. Najczęściej są one organizowane przez szkoły policealne. Jeśli jednak chce on udokumentować swoją wiedzę i umiejętności dyplomem uniwersyteckim, może wstąpić do jednej z uczelni oferujących trendy takie, jak projektowanie biżuterii lub wzornictwa artystycznego. Wynagrodzenie, jakie otrzymuje jubiler lub złotnik zależy od tego, gdzie on pracuje, a przede wszystkim od lokalizacji tego miejsca, jego prestiżu i liczby zamówień, które otrzymuje. Wiele zależy również od zakresu usług oferowanych przez specjalistę oraz od tego, czy pracuje on dla kogoś, czy prowadzi własną firmę.

Liczy się również doświadczenie. Warto także wiedzieć, że jubilerzy mogą pracować w jednym z warsztatów lub w sklepach jubilerskich. Zadaniem jubilera jest wykonanie biżuterii z cennych materiałów, również z dodatkiem kamieni szlachetnych, i innych przedmiotów przeznaczonych do indywidualnego użytku. Oprócz tego, zajmuje się on również projektowaniem, naprawą i konserwacją wyżej wymienionych produktów, jak również ich dalszą obróbką, czyli wytapianiem, dekorowaniem, skracaniem, restauracją na życzenie klienta. Jubilerzy mogą również kupować metale szlachetne. Dużą rolę odgrywa jego talent manualny, ponieważ większość pracy jest wykonywana ręcznie.

Czytany 60 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!