Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:39

Kim jest jubiler i jak wygląda jego praca?

Wiele osób chciałoby wiedzieć, co jubilerzy tak naprawdę robią w swojej codziennej pracy. Warto w pierwszej kolejności uzmysłowić sobie, kim są jubilerzy. Jest on w rzeczywistości rodzajem artysty. Jego praca wymaga od niego doskonałej wyobraźni, poczucia estetyki i doskonałego wyczucia dotykowego.

Tylko wówczas będzie on tworzył niepowtarzalne i naprawdę oryginalne dzieła. Powinien on także wyróżniać się starannością, rzetelnością i terminowością w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto, jeśli prowadzi on własną firmę, powinien być doskonałym organizatorem swojej pracy. Ponieważ jest w stałym kontakcie z klientami, często musi umieć wykazywać się cierpliwością i umiejętnościami sprzedaży, a także podstawowymi zasadami zintegrowanej obsługi klienta.

Z kolei pracodawcy najczęściej potrzebują specjalnego wykształcenia, ale warto zauważyć, że jubiler może być osobą, która posiada wiedzę o produkcie jubilerskim, studiuje indywidualnie lub korzysta z prywatnych kursów różnego typu. Najczęściej są one organizowane przez szkoły policealne. Jeśli jednak chce on udokumentować swoją wiedzę i umiejętności dyplomem uniwersyteckim, może wstąpić do jednej z uczelni oferujących trendy takie, jak projektowanie biżuterii lub wzornictwa artystycznego. Wynagrodzenie, jakie otrzymuje jubiler lub złotnik zależy od tego, gdzie on pracuje, a przede wszystkim od lokalizacji tego miejsca, jego prestiżu i liczby zamówień, które otrzymuje. Wiele zależy również od zakresu usług oferowanych przez specjalistę oraz od tego, czy pracuje on dla kogoś, czy prowadzi własną firmę.

Liczy się również doświadczenie. Warto także wiedzieć, że jubilerzy mogą pracować w jednym z warsztatów lub w sklepach jubilerskich. Zadaniem jubilera jest wykonanie biżuterii z cennych materiałów, również z dodatkiem kamieni szlachetnych, i innych przedmiotów przeznaczonych do indywidualnego użytku. Oprócz tego, zajmuje się on również projektowaniem, naprawą i konserwacją wyżej wymienionych produktów, jak również ich dalszą obróbką, czyli wytapianiem, dekorowaniem, skracaniem, restauracją na życzenie klienta. Jubilerzy mogą również kupować metale szlachetne. Dużą rolę odgrywa jego talent manualny, ponieważ większość pracy jest wykonywana ręcznie.

Czytany 91 razy

Artykuły powiązane

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.