Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:37

Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino!

Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do istnienia porównywarek cen sklepów internetowych. Nadal jednak chętnie dokonujemy zakupów w sklepach tradycyjnych i chętnie korzystamy z bieżących promocji – zarówno gdy mowa o produktach spożywczych, jak i o rozmaitych dobrach przydatnych w życiu codziennym, Czy trzeba regularnie odwiedzać różne sklepy, by być na bieżąco z promocjami? Na szczęście nie!

Miej oko na okazje

Wiele sklepów publikujących gazetki reklamowe nie ogranicza się do ich drukowania. Obok wersji papierowej przygotowują także PDF, który umieszczają na swojej stronie. Jest to pewne ułatwienie dla osób, które chciałyby zapoznać się z okazami, jednak nadal nie idealne.

Problem próbowano już rozwiązać między innymi poprzez tworzenie specjalnych agregatorów, w których można było pobrać gazetki poszczególnych sklepów. Niestety – to nadal wymagało ręcznego przeglądania i zwykle kończyło się na zajrzeniu do dwóch lub trzech wydań. W końcu kto chciałby tracić więcej czasu?

Szybko lub dokładnie

Krok dalej poszedł jednak serwis Kupino.pl, czyli polski oddział grupy posiadającej w swoim portfolio również niemiecki serwis Kupino.de i austriacki Kupino.at. W tym przypadku skorzystano z mechanizmu tyleż prostego, co genialnego – po prostu pozwolono na… wyszukiwanie zawartości gazetek.

Owszem, agregator nadal pozwala na ręczne przeglądanie zawartości. W tym wariancie wystarczy wybrać konkretny sklep i rozpocząć „lekturę”. Co istotne – Kupino publikuje gazetki promocyjne w formie grafik, co w wielu przypadkach będzie wygodniejsze od pobierania pliku PDF. Ba, jeżeli ktoś uzna, ze daną stronę warto pokazać znajomym w serwisach społecznościowych, zrobi to po prostu kopiując obrazek, bez konieczności robienia zrzutu ekranu z pliku PDF. To jednak nie jest najważniejsza cecha Kupino. A co nią jest? Wyszukiwarka!

Dzięki mechanizmom wbudowanym w portal, można po prostu wpisać nazwę poszukiwanego produktu. Jako wynik uzyskujemy listę aktualnych gazetek reklamowych, w których ten konkretny towar się pojawia i możemy od razu zajrzeć do środka – nie tracąc czasu na przegląd pozostałych.

Nie tylko dyskonty

Gazetki reklamowe zazwyczaj kojarzą się z hipermarketami i dyskontami. Czasami także z drogeriami i aptekami. Tymczasem sklepów organizujących czasowe promocje jest znacznie więcej. Wzięli to pod uwagę twórcy Kupino.pl i w swoim serwisie uwzględnili także sklepy komputerowe, AGD/RTV, odzieżowe, sportowe, zoologiczne, a nawet meblarskie, czy salony optyczne. Można założyć, ze rozszerzenie agregatora o kolejne branże jest tylko kwestią czasu.

Czy sklepów uwzględnionych w serwisie jest dużo czy mało? To zależ y od punktu widzenia. Na pewno jest ich wystarczająco, by znaleźć większość pożądanych produktów. Pewne zastrzeżenia może co prawda budzić dość ascetyczny wygląd, nieprzypominający nowoczesnych serwisów. Kwestia ta dotyczy jednak tylko strony wizualnej, która zawsze może być poprawiona w przyszłości. Jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza to w korzystaniu z samego agregatora, który spełnia swoje zadanie doskonale.

Czytany 54 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!