Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:37

Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino!

Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do istnienia porównywarek cen sklepów internetowych. Nadal jednak chętnie dokonujemy zakupów w sklepach tradycyjnych i chętnie korzystamy z bieżących promocji – zarówno gdy mowa o produktach spożywczych, jak i o rozmaitych dobrach przydatnych w życiu codziennym, Czy trzeba regularnie odwiedzać różne sklepy, by być na bieżąco z promocjami? Na szczęście nie!

Miej oko na okazje

Wiele sklepów publikujących gazetki reklamowe nie ogranicza się do ich drukowania. Obok wersji papierowej przygotowują także PDF, który umieszczają na swojej stronie. Jest to pewne ułatwienie dla osób, które chciałyby zapoznać się z okazami, jednak nadal nie idealne.

Problem próbowano już rozwiązać między innymi poprzez tworzenie specjalnych agregatorów, w których można było pobrać gazetki poszczególnych sklepów. Niestety – to nadal wymagało ręcznego przeglądania i zwykle kończyło się na zajrzeniu do dwóch lub trzech wydań. W końcu kto chciałby tracić więcej czasu?

Szybko lub dokładnie

Krok dalej poszedł jednak serwis Kupino.pl, czyli polski oddział grupy posiadającej w swoim portfolio również niemiecki serwis Kupino.de i austriacki Kupino.at. W tym przypadku skorzystano z mechanizmu tyleż prostego, co genialnego – po prostu pozwolono na… wyszukiwanie zawartości gazetek.

Owszem, agregator nadal pozwala na ręczne przeglądanie zawartości. W tym wariancie wystarczy wybrać konkretny sklep i rozpocząć „lekturę”. Co istotne – Kupino publikuje gazetki promocyjne w formie grafik, co w wielu przypadkach będzie wygodniejsze od pobierania pliku PDF. Ba, jeżeli ktoś uzna, ze daną stronę warto pokazać znajomym w serwisach społecznościowych, zrobi to po prostu kopiując obrazek, bez konieczności robienia zrzutu ekranu z pliku PDF. To jednak nie jest najważniejsza cecha Kupino. A co nią jest? Wyszukiwarka!

Dzięki mechanizmom wbudowanym w portal, można po prostu wpisać nazwę poszukiwanego produktu. Jako wynik uzyskujemy listę aktualnych gazetek reklamowych, w których ten konkretny towar się pojawia i możemy od razu zajrzeć do środka – nie tracąc czasu na przegląd pozostałych.

Nie tylko dyskonty

Gazetki reklamowe zazwyczaj kojarzą się z hipermarketami i dyskontami. Czasami także z drogeriami i aptekami. Tymczasem sklepów organizujących czasowe promocje jest znacznie więcej. Wzięli to pod uwagę twórcy Kupino.pl i w swoim serwisie uwzględnili także sklepy komputerowe, AGD/RTV, odzieżowe, sportowe, zoologiczne, a nawet meblarskie, czy salony optyczne. Można założyć, ze rozszerzenie agregatora o kolejne branże jest tylko kwestią czasu.

Czy sklepów uwzględnionych w serwisie jest dużo czy mało? To zależ y od punktu widzenia. Na pewno jest ich wystarczająco, by znaleźć większość pożądanych produktów. Pewne zastrzeżenia może co prawda budzić dość ascetyczny wygląd, nieprzypominający nowoczesnych serwisów. Kwestia ta dotyczy jednak tylko strony wizualnej, która zawsze może być poprawiona w przyszłości. Jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza to w korzystaniu z samego agregatora, który spełnia swoje zadanie doskonale.

Czytany 79 razy

Artykuły powiązane

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.