Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 luty 2019 11:37

Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino!

Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do istnienia porównywarek cen sklepów internetowych. Nadal jednak chętnie dokonujemy zakupów w sklepach tradycyjnych i chętnie korzystamy z bieżących promocji – zarówno gdy mowa o produktach spożywczych, jak i o rozmaitych dobrach przydatnych w życiu codziennym, Czy trzeba regularnie odwiedzać różne sklepy, by być na bieżąco z promocjami? Na szczęście nie!

Miej oko na okazje

Wiele sklepów publikujących gazetki reklamowe nie ogranicza się do ich drukowania. Obok wersji papierowej przygotowują także PDF, który umieszczają na swojej stronie. Jest to pewne ułatwienie dla osób, które chciałyby zapoznać się z okazami, jednak nadal nie idealne.

Problem próbowano już rozwiązać między innymi poprzez tworzenie specjalnych agregatorów, w których można było pobrać gazetki poszczególnych sklepów. Niestety – to nadal wymagało ręcznego przeglądania i zwykle kończyło się na zajrzeniu do dwóch lub trzech wydań. W końcu kto chciałby tracić więcej czasu?

Szybko lub dokładnie

Krok dalej poszedł jednak serwis Kupino.pl, czyli polski oddział grupy posiadającej w swoim portfolio również niemiecki serwis Kupino.de i austriacki Kupino.at. W tym przypadku skorzystano z mechanizmu tyleż prostego, co genialnego – po prostu pozwolono na… wyszukiwanie zawartości gazetek.

Owszem, agregator nadal pozwala na ręczne przeglądanie zawartości. W tym wariancie wystarczy wybrać konkretny sklep i rozpocząć „lekturę”. Co istotne – Kupino publikuje gazetki promocyjne w formie grafik, co w wielu przypadkach będzie wygodniejsze od pobierania pliku PDF. Ba, jeżeli ktoś uzna, ze daną stronę warto pokazać znajomym w serwisach społecznościowych, zrobi to po prostu kopiując obrazek, bez konieczności robienia zrzutu ekranu z pliku PDF. To jednak nie jest najważniejsza cecha Kupino. A co nią jest? Wyszukiwarka!

Dzięki mechanizmom wbudowanym w portal, można po prostu wpisać nazwę poszukiwanego produktu. Jako wynik uzyskujemy listę aktualnych gazetek reklamowych, w których ten konkretny towar się pojawia i możemy od razu zajrzeć do środka – nie tracąc czasu na przegląd pozostałych.

Nie tylko dyskonty

Gazetki reklamowe zazwyczaj kojarzą się z hipermarketami i dyskontami. Czasami także z drogeriami i aptekami. Tymczasem sklepów organizujących czasowe promocje jest znacznie więcej. Wzięli to pod uwagę twórcy Kupino.pl i w swoim serwisie uwzględnili także sklepy komputerowe, AGD/RTV, odzieżowe, sportowe, zoologiczne, a nawet meblarskie, czy salony optyczne. Można założyć, ze rozszerzenie agregatora o kolejne branże jest tylko kwestią czasu.

Czy sklepów uwzględnionych w serwisie jest dużo czy mało? To zależ y od punktu widzenia. Na pewno jest ich wystarczająco, by znaleźć większość pożądanych produktów. Pewne zastrzeżenia może co prawda budzić dość ascetyczny wygląd, nieprzypominający nowoczesnych serwisów. Kwestia ta dotyczy jednak tylko strony wizualnej, która zawsze może być poprawiona w przyszłości. Jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza to w korzystaniu z samego agregatora, który spełnia swoje zadanie doskonale.

Czytany 27 razy

Artykuły powiązane

 • Koszulę z jakiego materiału wybrać? Koszulę z jakiego materiału wybrać?

  Warto zwracać uwagę na skład koszuli umieszczony na metce i warto wiedzieć, z czym należy się liczyć z perspektywy jej późniejszego użytkowania. Dostępnych jest mnóstwo materiałów a popularne są też tkaniny z ich mieszanek. Każdy z nich ma swoje zalety i wady a żeby ułatwić następne zakupy w tym artykule zostały opisane 4 najczęściej spotykane.

 • Florystyczne dekoracje na imprezy okolicznościowe Florystyczne dekoracje na imprezy okolicznościowe

  Zorganizowanie udanego przyjęcia, wiąże się z koniecznością uwzględnienia wielu istotnych kwestii. Trzeba między innymi zadbać o ładny wystrój sali. Sporo osób decyduje się na ozdoby kwiatowe i choć to dość uniwersalny pomysł, uzyskanie oryginalnego efektu jest jak najbardziej możliwe.

 • Dlaczego warto zamawiać oryginalne bukiety Dlaczego warto zamawiać oryginalne bukiety

  Czy kupowanie bukietu w ostatniej chwili przed jego wręczeniem to dobry pomysł? W końcu kwiaciarni, zwłaszcza w dużych miastach nie brakuje, więc po co zajmować się tym wcześniej? Jest jeszcze jeden plus – pewność, że kwiaty są świeże. Ale czy rzeczywiście najlepiej stawiać na wariant polegający na wybieraniu ich w pośpiechu?

 • Kim jest jubiler i jak wygląda jego praca? Kim jest jubiler i jak wygląda jego praca?

  Wiele osób chciałoby wiedzieć, co jubilerzy tak naprawdę robią w swojej codziennej pracy. Warto w pierwszej kolejności uzmysłowić sobie, kim są jubilerzy. Jest on w rzeczywistości rodzajem artysty. Jego praca wymaga od niego doskonałej wyobraźni, poczucia estetyki i doskonałego wyczucia dotykowego.

 • Jak znaleźć idealną salę na wesele? Jak znaleźć idealną salę na wesele?

  Znalezienie odpowiedniej sali na wesele może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. O czym warto pamiętać wtedy, gdy przyjęcie weselne ma być jedyne w swoim rodzaju?