Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 07 luty 2019 12:37

Wszystkie promocje w jednym miejscu. To jest Kupino!

Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do istnienia porównywarek cen sklepów internetowych. Nadal jednak chętnie dokonujemy zakupów w sklepach tradycyjnych i chętnie korzystamy z bieżących promocji – zarówno gdy mowa o produktach spożywczych, jak i o rozmaitych dobrach przydatnych w życiu codziennym, Czy trzeba regularnie odwiedzać różne sklepy, by być na bieżąco z promocjami? Na szczęście nie!

Miej oko na okazje

Wiele sklepów publikujących gazetki reklamowe nie ogranicza się do ich drukowania. Obok wersji papierowej przygotowują także PDF, który umieszczają na swojej stronie. Jest to pewne ułatwienie dla osób, które chciałyby zapoznać się z okazami, jednak nadal nie idealne.

Problem próbowano już rozwiązać między innymi poprzez tworzenie specjalnych agregatorów, w których można było pobrać gazetki poszczególnych sklepów. Niestety – to nadal wymagało ręcznego przeglądania i zwykle kończyło się na zajrzeniu do dwóch lub trzech wydań. W końcu kto chciałby tracić więcej czasu?

Szybko lub dokładnie

Krok dalej poszedł jednak serwis Kupino.pl, czyli polski oddział grupy posiadającej w swoim portfolio również niemiecki serwis Kupino.de i austriacki Kupino.at. W tym przypadku skorzystano z mechanizmu tyleż prostego, co genialnego – po prostu pozwolono na… wyszukiwanie zawartości gazetek.

Owszem, agregator nadal pozwala na ręczne przeglądanie zawartości. W tym wariancie wystarczy wybrać konkretny sklep i rozpocząć „lekturę”. Co istotne – Kupino publikuje gazetki promocyjne w formie grafik, co w wielu przypadkach będzie wygodniejsze od pobierania pliku PDF. Ba, jeżeli ktoś uzna, ze daną stronę warto pokazać znajomym w serwisach społecznościowych, zrobi to po prostu kopiując obrazek, bez konieczności robienia zrzutu ekranu z pliku PDF. To jednak nie jest najważniejsza cecha Kupino. A co nią jest? Wyszukiwarka!

Dzięki mechanizmom wbudowanym w portal, można po prostu wpisać nazwę poszukiwanego produktu. Jako wynik uzyskujemy listę aktualnych gazetek reklamowych, w których ten konkretny towar się pojawia i możemy od razu zajrzeć do środka – nie tracąc czasu na przegląd pozostałych.

Nie tylko dyskonty

Gazetki reklamowe zazwyczaj kojarzą się z hipermarketami i dyskontami. Czasami także z drogeriami i aptekami. Tymczasem sklepów organizujących czasowe promocje jest znacznie więcej. Wzięli to pod uwagę twórcy Kupino.pl i w swoim serwisie uwzględnili także sklepy komputerowe, AGD/RTV, odzieżowe, sportowe, zoologiczne, a nawet meblarskie, czy salony optyczne. Można założyć, ze rozszerzenie agregatora o kolejne branże jest tylko kwestią czasu.

Czy sklepów uwzględnionych w serwisie jest dużo czy mało? To zależ y od punktu widzenia. Na pewno jest ich wystarczająco, by znaleźć większość pożądanych produktów. Pewne zastrzeżenia może co prawda budzić dość ascetyczny wygląd, nieprzypominający nowoczesnych serwisów. Kwestia ta dotyczy jednak tylko strony wizualnej, która zawsze może być poprawiona w przyszłości. Jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza to w korzystaniu z samego agregatora, który spełnia swoje zadanie doskonale.

Czytany 148 razy

Artykuły powiązane

 • Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania Szablony krawieckie, czyli jak szyć ubrania

  Szycie ubrań to wcale nie takie proste zadanie, jak wydaje się większości osób. Oczywiście projektanci artystyczni w pewien sposób mają łatwiej, ponieważ muszą oni zaprojektować i stworzyć jedynie jeden egzemplarz swojej kreacji. Jeśli jednak chodzi o marki, które chcą zrobić coś innowacyjnego, muszą one trzymać się z góry ustalonych procedur.

 • Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek Urocze czapki dla chłopców i dziewczynek

  Kiedy za zewnątrz temperatura zaczyna spadać, przychodzi czas na wyciągnięcie ciepłych ubrań z głębin garderoby. Może okazać się jednak, szczególnie w przypadku dzieci, że niektóre ubrania są już za małe lub zniszczone. Dzieci uwielbiają przebywać na dworze, muszą także wychodzić do szkoły lub przedszkola, dlatego ciepłe ubrania są im niezbędne.

 • Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową Hurtowania tkanin Kraków – współpraca z marką odzieżową

  Dlaczego niektórzy producenci odzieży od lat utrzymują się na rynku, natomiast inni przegrywają w walce z konkurencją? Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od niskiej jakości obsługi klienta, skończywszy na słabej reklamie. Najczęściej jednak to sam produkt decyduje o tym, czy firma odzieżowa ma szanse zaistnieć na rynku.

 • Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa. Stopy to fundament, a dobre buty dla dzieci to podstawa.

  Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze

 • Współczesny krawiec - w czym może pomóc Współczesny krawiec - w czym może pomóc

  Ze starannością chcemy uzupełnić każdą stylizację, marzy nam się garderoba stworzona z precyzyjnie dobranych do naszego stylu i sylwetki ubrań, zależy nam na skompletowaniu zestawów, które sprawdzą się na każdą okazję i porę roku, będziemy wyglądać i czuć się w nich wyśmienicie?