Polecane artykuły

 • 1

piątek, 08 luty 2019 17:09

Dlaczego warto zamawiać oryginalne bukiety

Czy kupowanie bukietu w ostatniej chwili przed jego wręczeniem to dobry pomysł? W końcu kwiaciarni, zwłaszcza w dużych miastach nie brakuje, więc po co zajmować się tym wcześniej? Jest jeszcze jeden plus – pewność, że kwiaty są świeże. Ale czy rzeczywiście najlepiej stawiać na wariant polegający na wybieraniu ich w pośpiechu?

Bez wątpienia osoby mieszkające lub pracujące w takich lokalizacjach, jak chociażby Warszawa Śródmieście, mijają codziennie sporo kwiaciarni. Dlatego mogą być spokojne, że kiedy nagle okaże się, że potrzebują kwiatów dla cioci, szefa czy dziewczyny, bez problemu znajdą coś ładnego. Z drugiej strony warto pamiętać, że każdy prezent to nie tylko miły gest, ale również symbol sympatii, szacunku, poważnego uczucia itd. W związku z tym wręczając komuś bukiet można bardzo wiele powiedzieć, nawet jeśli nie używa się żadnych słów. Jednak, aby było to realne wygląd kompozycji florystycznej powinien być dobrze przemyślany, czyli należy zamówić ją z pewnym wyprzedzeniem. Kolejna sprawa – żeby mieć gwarancję, że bukiet będzie faktycznie wyjątkowy, najlepiej powierzyć jego wykonanie zaufanej kwiaciarni. Niektórzy szukają jej odwiedzając różne miejsca lub pytając znajomych czy mogą coś polecić. Bywa też, że idealną firmę florystyczną odkrywa się przypadkiem.

Czego można oczekiwać zamawiając kwiaty u profesjonalistów? Przede wszystkim rady jaki rodzaj kompozycji będzie odpowiedni na daną okazję, a także z jakich elementów powinna się składać, by pomóc wyrazić określone emocje. Jeżeli kwiaciarnia prowadzona jest przez kreatywne i pełne zapału osoby, wówczas można się spodziewać, że kupiony w niej bukiet będzie faktycznie oryginalny oraz gustowny. Taki właśnie charakter powinien mieć każdy prezent, szczególnie gdy przeznaczony jest dla kogoś bliskiego. Nie ma co się oszukiwać – od razu widać czy upominek wybierany był raczej długo i z prawdziwym zaangażowaniem, czy też osoba wręczająca go nie znalazła na to czasu. Ponadto ofiarowując niebanalne podarunki, w tym również bukiety, pokazuje się innym, iż jest się kimś interesującym, kto chętnie szuka nietypowych rozwiązań.

Czytany 43 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!