piątek, 16 listopad 2018 20:53

Jak kupić materiał dobrej jakości – poradnik

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na samodzielne szycie zarówno materiałów do wystroju wnętrza, jak i ubrań. Najczęściej jest to podyktowane przede wszystkim niezadowoleniem z tego, co można kupić w sklepach. Dla wielu osób szycie w domu jest też świetnym sposobem spędzania wolnego czasu i rozwijania umiejętności manualnych.
Maszyny do szycia są dziś ogólnodostępne i tanie, dzięki czemu praktycznie każdy może przy odrobinie chęci szyć w domu to, na co akurat ma ochotę.

Aby szycie było nie tylko przyjemnym sposobem spędzania czasu, ale również przynosiło realne i wymierne rezultaty, potrzebne są jednak dobrej jakości materiały. Wiele osób zaczyna naukę szycia od wykorzystania materiałów, które mają zakopane głęboko w swoich szafach czy komodach. To dobre rozwiązanie dla początkujących, którzy musza wprawić się w używaniu maszyny do szycia i nie chcą wydawać pieniędzy na nowe materiały, które przecież szybko mogą ulec zniszczeniu. Jeśli jednak chcemy już uszyć coś konkretnego, konieczne będzie zaopatrzenie się w większą ilość dobrej jakości tkanin.

Niezbędna minimalna wiedza na temat tkanin i szycia

Kupno dobrej jakości materiału wymaga chociażby minimalnej wiedzy na temat tkanin, ich podziału na naturalne i sztuczne, a także tego, do czego można je wykorzystać. Czegoś innego używamy bowiem do szycia pościeli czy zasłon i innych materiałów dekoracyjnych, a inne tkaniny są potrzebne do szycia ubrań. Warto też wiedzieć, jakie właściwości mają poszczególne materiały, o ułatwi ich późniejszą obróbkę. Większość naturalnych tkanin jest pod względem szycia o wiele prostsza niż sztuczne materiały, które mają tendencję do prucia się czy odkształcania już po uszyciu. Dobrze jest również sprawdzić już podczas zakupu, jak wygląda skład procentowy materiału, jaki jest pod względem dotyku, czy faktycznie jest tak dobrej jakości, jak zapewnia sprzedawca.

Jeśli jest możliwość, warto zamówić próbki materiałów

Nieco trudniejsze może być kupowanie materiałów przez internet, wtedy bowiem nie mamy możliwości sprawdzenia ich dotykowo i upewnienia się, czy są faktycznie miękkie i przyjemne w dotyku. Nie zawsze też zdjęcia faktycznie oddają kolorystykę czy wzornictwo. Niestety, w wielu klepach internetowych zdjęcia są obrabiane i podkręcane, jeśli chodzi o kolory. Często więc zdarza się, że kupujemy materiał, bo nam się spodobał wizualnie, a gdy go otrzymamy, okazuje się, że wygląda zupełnie inaczej. Dobrym pomysłem jest więc znalezienie sobie jednego, sprawdzonego sklepu internetowego, który faktycznie ma materiały wysokiej jakości i robienie w nim zakupów jest zadowalające. Zanim złożymy większe zamówienie, warto skorzystać z możliwości zamówienia próbek poszczególnych materiałów, dzięki czemu można zapoznać się z konkretną tkaniną i upewnić się, czy rzeczywiście spełnia ona nasze oczekiwania pod względem jakości i wyglądu. Dopiero wtedy można sobie zamówić większą partie materiału i zająć się jego obróbką.

Wykorzystano materiały z bloga: https://bawelna-tkaniny.pl/inspiracje/podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-tkaniny-na-artykuly-dla-dzieci/

Czytany 475 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.