czwartek, 15 listopad 2018 09:56

Jak wybrać zegarek dla swojego partnera?

Powszechne jest powiedzenie, że kobiety kupują oczami, jednak podczas wyboru zegarka dla swojego partnera, należy mieć na uwadze znacznie więcej rzeczy niż tylko sam wygląd. Chcąc sprawić bliskiej osobie jak najwięcej przyjemności, a także pożytku z prezentu, warto pamiętać, że nie ma zegarka idealnego czy uniwersalnego, więc zakup powinien być przemyślany, a kupujący powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy obdarowana osoba będzie miała okazję, żeby się w nim zaprezentować.

Decydując się na sprezentowanie mężczyźnie zegarka, warto wziąć pod uwagę indywidualny styl drugiej osoby. W przypadku tego rodzaju biżuterii, nie mówimy o tanim wydatku, gdyż ma on służyć długi czas, być przede wszystkim funkcjonalnym dodatkiem i przy tym nienagannie się prezentować. Jest to sporo warunków, jakie należy spełnić, jednak radość drugiej osoby jest zdecydowanie warta zachodu.

Oczywiście, zegarek męski na prezent to wspaniała decyzja, ale należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które wymienione zostały poniżej. Jeszcze przed samym zakupem, powinniśmy zastanowić się nad stylem, jaki preferuje obdarowywana osoba – oczywiście zegarki na skórzanym pasku będą zawsze wyglądać lepiej, dodając osobie elegancji, ale może okazać się, iż lepszym wyborem byłby model elektroniczny. Warto wziąć to pod uwagę nim udamy się na zakupy.

Zegarek kwarcowy czy automatyczny?

Podczas wyboru zegarka, niezwykle istotny jest wybór samego mechanizmu, który odpowiada za jego prawidłową pracę. Wśród najczęściej wybieranych oraz spotykanych modeli, natrafić możemy na zegarki kwarcowe oraz automatyczne – jaki więc wybrać?

Zegarki automatyczne przypadną do gustu przede wszystkim osobom, które nie lubią pamiętać o tym, aby każdego wieczoru nakręcić mechanizm i przygotować go do pracy kolejnego dnia. Panowie ceniący sobie dokładność, precyzję, ale lubiący klasyczne mechanizmy będą zdecydowanie zadowoleni z takiego zegarka, gdyż ułatwi on ich życie, dodając przy tym elegancji oraz szyku.

Kwarcowy mechanizm to natomiast idealny prezent dla wszelkiego rodzaju koneserów, lubujących się w elegancji, ale przede wszystkim ceniących sobie wytrzymałość oraz dokładność urządzenia. W tym przypadku, decydując się na zegarek męski na prezent powinniśmy wziąć pod uwagę ten fakt, aby źle nie trafić z wyborem i nie sprezentować drugiej osobie czegoś zupełnie nie w jej guście oraz stylu.

Jaką kopertą wybrać?

Najczęściej spotykane są zegarki z kopertą prostokątną, okrągłą lub owalną i tutaj należy pamiętać o tym, iż jest to jeden z najważniejszych elementów, gdyż to właśnie na nim widnieje tarcza, gdzie sprawdzimy wszystkie najważniejsze informacje. Każdy z typów ma swoje plusy i minusy, głównie jednak chodzi tutaj o walory estetyczne, więc dobrze znać preferencje drugiej osoby. Przydatna w tym przypadku może okazać się również pomoc jubilera lub sprzedawcy, który podpowie, jakie modele są aktualnie w modzie i wspólnymi siłami uda się dokonać trafnego zakupu.

Zegarek męski na prezent nie powinien być wyborem przypadkowym, dlatego przed zakupem warto podpytać drugą osobę o jej preferencje. Może okazać się, że nie ma ona żadnych ustalonych preferencji, dzięki czemu zwiększy się nasze pole manewru, ale jeśli wskaże nam konkretny typ, dużo łatwiej będzie dobrać zegarek, który okaże się bardzo trafionym podarunkiem i na pewno ucieszy bliską osobę.

Oprócz wymienionych powyżej rzeczy, warto wziąć pod uwagę także takie cechy jak wodoodporność, kolor tarczy oraz dodatkowe funkcje jak na przykład kalendarz czy możliwość zmiany strefy czasowej. Wybór zegarka nie jest łatwym zagadnieniem, jednak jeśli zdecydujemy się na sprawdzonego producenta, druga osoba na pewno będzie cieszyć się podarunkiem przez długie lata.

Niezależnie od tego, jakiego ostatecznie dokonamy wyboru, możemy być pewni, że nasz mężczyzna będzie zadowolony z takiego prezentu – idealnie dobrany zegarek potrafi podkreślić indywidualny styl oraz dodać elegancji podczas ważnych spotkań. Tego rodzaju podarunki są niezwykle cenne.

Czytany 338 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.