Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 maj 2019 11:23

Gadżety do kuchni

Niezależnie od tego, czy staramy się uzyskać status mistrza kuchni czy dopiero uczymy się przygotowywać jedzenie, są na rynku pewne gadżety, które znacznie ułatwią nam życie w kuchni. Ich przeznaczenie może być różnorodne - od wygodnych sposobów na odmierzanie różnych substancji, przez sprytne sposoby na przechowywanie produktów żywnościowych aż po automatyzację pewnych elementów gotowania. Oto kilka najciekawszych gadżetów kuchennych.

 

Wieszak na butelki

W celu zaoszczędzenia miejsca w lodówce można zamontować w niej magnetyczny uchwyt na butelki. Ten sprytny patent na przechowywanie napojów umożliwia zawieszenie standardowych sześciopakowych butelek na suficie lodówki, co zwalnia miejsce na jej półkach. Wszelkie tego typu gadżety oszczędzające miejsce, jak magnetyczne wieszaki czy rozbudowana patera na owoce, są niezwykle cenne w kuchni, gdzie bardzo ważna jest dobra organizacja oraz oszczędność miejsca. Jeżeli więc mamy wystarczająco wysoką lodówkę, warto zainstalować na jej suficie magnetyczne uchwyty.

Krajalnica do awokado

Gadżet ten jest niczym szwajcarski scyzoryk – tyle że przeznaczone wyłącznie do awokado. Ta krajalnica może rozszczepiać, pokroić, posiekać i przemielić owoc – a to wszystko w jednym małym, zgrabnym gadżecie.

Automatyczny otwieracz słoika

Ah, słoiki. Ich uparte wieczka są zmorą wszystkich tych kucharzy, którzy nie mają siły Herkulesa. Zamiast z nimi walczyć, można wykorzystać do tego specjalistyczną maszynę. Po naciśnięciu przycisku otwieracz dostosowuje się do pokrywy i odkręca ją bez najmniejszych kłopotów.

Nożyczki do ziół

Te pięcioramienne nożyce do ziół pomogą poszatkować zioła i warzywa na doskonałe sałatki i wegetariańskie półmiski. Są również wyposażone w dwa worki ze sznurkiem, dzięki czemu można przechowywać pokrojone zioła do wykorzystania na później.

Patera na owoce

Owoce i warzywa powinny być podstawą naszej diety, a co za tym idzie, stale obecne w naszej kuchni. Patera na owoce to nie tylko bardzo sprytny i poręczny sposób na ich przechowywanie, ale również element estetyczny wystroju wnętrza. Wiele pater jest na tyle pięknych, a przechowywane w nich owoce prezentują się na tyle atrakcyjnie, że wiele osób decyduje się na umieszczenie ich również w swoich salonach.

Magnetyczny uchwyt na noże

Po co zagracać sobie blat zwykłym stojakiem na noże, kiedy można powiesić cały swój arsenał tuż przy ścianie? Ścienny uchwyt na noże może je utrzymać dzięki swojej magnetycznej konstrukcji. Jest łatwy w instalacji, dzięki czemu można bez większego problemu zaoszczędzić miejsce na blacie.

Czytany 63 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.