Polecane artykuły

 • 1

piątek, 24 maj 2019 19:22

Meble do salonu w skandynawskim stylu – co wybrać?

Styl skandynawski nadal cieszy się u nas dużym powodzeniem. Doceniamy go ze względu na niezobowiązujący szyk, jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrza, a także za przytulność, jaką daje. Gdy myślisz o urządzeniu salonu po skandynawsku, sprawdź, jakie meble warto wtedy zakupić!

W stylu skandynawskim możemy zobaczyć meble proste, najczęściej wykonane z naturalnych materiałów. Nie oznacza to jednak, że we wnętrzu sprawdzą się tylko meble w stylu nowoczesnym – świetny efekt możemy uzyskać także poprzez zestawienie nowoczesności z klasyką, na przykład ze starymi meblami vintage.

Co zatem warto wybrać do salonu w styku skandynawskim? Podpowiada blog o meblach Zakątek Aranżacji!

Kanapa lub narożnik – centrum domowego komfortu

Zacznijmy od tego, że w salonie powinno znaleźć się miejsce do wypoczynku z całą rodziną. W tej roli doskonale sprawdzi się kanapa albo narożnik.

Do stylu skandynawskiego najlepiej pasować będzie mebel o dość prostej konstrukcji, na przykład na drewnianych nóżkach, obity tkaniną, na przykład w ponadczasowej szarości. Unikajmy mebli wykończonych skórą, o skomplikowanych detalach.

Stoły i stoliki w skandynawskich wnętrzach

Do naszej kanapy i narożnika dobierzmy także stolik kawowy – jeden albo dwa w zależności od tego, ile miejsca potrzebujemy. Stolik można postawić wtedy nie tylko przed meblami wypoczynkowymi, ale również z boku.

We wnętrzach skandynawskich bardzo dużą rolę odgrywają także duże stoły jadalniane, przy których można spotkać się z bliskimi. Gdy w salonie mamy miejsce na taki stół, warto także go wybrać.

Przechowywanie po skandynawsku

Skandynawskie wnętrza najczęściej są uporządkowane, dlatego też nie możemy zapominać o dobraniu odpowiednich mebli do przechowywania – komody, regały, szafy, półki.

Najczęściej meble te służą zarówno do przechowywania praktycznych przedmiotów, jak również do ekspozycji różnych bibelotów – pamiątek z podróży, podarunków.

Największym zainteresowaniem cieszą się meble w kolorze białym, ale możemy także zdecydować się na inne kolory jednolite oraz wybarwienia drewna. Najlepiej postawić na te jasne!

Gdzie kupić meble w stylu skandynawskim?

Jeśli chcemy zdecydować się na urządzenie salonu w skandynawskim stylu, wiele mebli można kupić nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet.

Dzisiaj, gdy styl skandynawski cieszy się tak dużym powodzeniem, znalezienie świetnych mebli do salonu nie powinno sprawić nam żadnych problemów. Życzymy udanych zakupów!

Czytany 97 razy

Artykuły powiązane

 • Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować? Kameralne wesele – czy warto się na nie decydować?

  Kiedyś wielkie i bardzo huczne wesela były czymś, na co Państwo Młodzi decydowali się najczęściej. Teraz uroczystości tego typu odchodzą do lamusa.

 • Pożyczki na wyciągniecie ręki Pożyczki na wyciągniecie ręki

  Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w przypadku problemów finansowych jest ogromnym wyzwaniem.

 • Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze Reklama non stop, czyli podświetlane szyldy, pylony, witacze

  Stworzenie skutecznej reklamy to niemała sztuka, powinna ona bowiem spełniać szereg warunków. Ma być ciekawa, estetyczna, oryginalna, a na dodatek dostępna dla jak największej liczby potencjalnych klientów, tak często, jak to możliwe. Na przykład przez całą dobę..?

 • Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać! Materiały reklamowe na najwyższym poziomie – warto o to zadbać!

  Dobra jakość druku, to w przypadku większości przedsiębiorstw nie tylko kwestia specyfiki sprzętu do drukowania, jaki jest używany na co dzień. Chodzi również o to, żeby wszelkie ulotki, katalogi, plakaty itd., których przygotowanie zleca się producentowi materiałów reklamowych, pomagały budować odpowiedni wizerunek firmy.

 • Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi? Jaki zamek antywłamaniowy wybrać do drzwi?

  By zapewnić pełne bezpieczeństwo w domu, należy zadbać o właściwy wybór oraz montaż zamków do drzwi, które będą osadzone w równie solidnych drzwiach.