poniedziałek, 08 kwiecień 2019 13:14

Designerskie meble i dodatki do salonu

Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

Liczą się również detale, takie jak różnego rodzaju dodatki. Szukając ich, warto wcześniej zapoznać się z popularnymi obecnie trendami we wnętrzarstwie. Dzięki temu będziemy mieli, że urządzane przez nas wnętrze będzie na czasie.

W jakim stylu urządzić salon?

Możliwości jest naprawdę wiele. Obecnie bardzo popularne są style, które nawiązują do natury zarówno poprzez formę mebli i dodatków, a także ich kolorystykę. Szczyty popularności osiągają między innymi styl skandynawski, rustykalny i etno. Jakie dodatki będą pasować idealnie do tej stylistyki? Warto postawić na takie, które wykonane są z naturalnych materiałów lub takich, które fakturą i kolorystyką nawiązują do nich. Przykładem mogą być tutaj dywany wykonane juty w naturalnych kolorach lub barwione. Można też postawić na chodniki wykonane z bawełny, które motywem będą nawiązywać do wzorów etnicznych. Takie chodniki sprawdzą się zarówno na podłogę, jak i w formie ozdobnego kilimu na ścianę. W podobnym wzornictwie mogą być utrzymane narzuty na kanapy, a także poszwy na dekoracyjne poduszki.

Wykreuj swój własny styl – wybierz odpowiednie dodatki i meble

Jeżeli znamy się trochę na wystroju wnętrz, możemy poeksperymentować i łączyć różne style. Eklektyzm pozwala nam na wypracowanie swojego unikatowego stylu. Jak zatem łączyć meble i dodatki? Należy przede wszystkim zachować umiar. Jeżeli meble same w sobie są bardzo dekoracyjne np. ażurowe, dodatki nie powinny być zbyt krzykliwe i nie powinno się ich umieszczać zbyt wielu w wybranym pomieszczeniu.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie szukać sprawdzonych i eleganckich elementów wystroju wnętrza. Jednym ze sklepów, który oferuje wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie produkty jest millihome.pl. Można tutaj znaleźć produkty renomowanych marek m.in. Madam Stoltz.