wtorek, 19 maj 2020 18:24

Poduszki dekoracyjne – jak dopasować je do wnętrza?

Poduszki dekoracyjne Poduszki dekoracyjne

Mały, wielki sposób na zmianę stylu wnętrza? Poduszki! Choć niedużych rozmiarów, potrafią znacząco wpłynąć na klimat danego pomieszczenia. Poznaj kilka pomysłów na wykorzystanie poduszek do ozdoby sofy lub łóżka w sypialni.

 

Poduszki dekoracyjne – na co zwrócić uwagę?

Dzięki tekstyliom można diametralnie zmienić nastrój w danym wnętrzu bez konieczności przeprowadzania remontu. Nic lepiej nie wpływa na odbiór przestrzeni niż efektowne tkaniny w ulubionym kolorze lub z charakterystycznym deseniem.  Wśród ozdób idealnych zarówno do salonu, jak i sypialni prym wiodą poduszki https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/tekstylia/poduszki. Wybierając je, możemy całkowicie wpłynąć na daną stylizację. 

Tym, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu poduszek, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. I nie chodzi jedynie o zewnętrzną tkaninę lub pokrowiec, ale również o wypełnienie. Jeśli chodzi o kolor, możliwe jest dopasowanie ich do dominującej barwy (np. tapicerki lub barwy zagłówka), lecz dobrym pomysłem jest także skontrastowanie ich z otoczeniem. Zabieg ten sprawia, że poduszki stają się pełnowymiarową dekoracją, mającą wpływ na charakter wnętrza.

Dość ważną kwestią jest także rozmiar wybranego modelu. Optymalnie, gdy zostanie dostosowany do gabarytów łóżka. Zbyt okazałe poduchy na jednoosobowym posłaniu mogą okazać się zbyt przytłaczające, jeśli jednak do dyspozycji mamy okazały narożnik lub ogromne łoże małżeńskie – nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć zarówno z rozmiarem, jak i ilością.

Poduszki dekoracyjne – co jest modne?

Poduszki dekoracyjne powinny być dostosowane do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W sypialni inspirowanej nurtem romantycznym sprawdzą się miękkie w dotyku, aksamitne modele w pastelowych kolorach, które pomogą uzyskać efekt sielanki. W minimalistycznym salonie miejsce znajdą gładkie, jednobarwne poduchy, wykonane z surowych tkanin. To także odpowiednie miejsce dla jasnych fasonów z wyczuwalną teksturą, co daje poczucie smaku i elegancji.

Przytulny klimat skandynawskiego pokoju dziennego z pewnością pomogą podkręcić propozycje w efektowne, geometryczne wzory, takie jak drobne kropeczki, trójkąty, czy zygzaki. Na uwagę zasługują również te z typowymi dla nurtu grafikami takimi jak plecionki, czy grube warkocze z włóczki, które jeszcze lepiej oddadzą klimat, który chciał uzyskać projektant wnętrza.

Poduszki dekoracyjne to także dobry sposób na ożywienie dziecięcego pokoju. Każdy maluch chętnie wtuli się we wzór przedstawiający słodkiego pieska lub sówkę, natomiast wersje w intensywnych, wyrazistych kolorach lub z modnymi napisami, z pewnością przypadną do gustu niejednemu nastolatkowi.