środa, 12 grudzień 2018 21:41

Co może zaoferować nam wyprawa Brazylia?

Ameryka Południowa jest interesującym celem podróży dla wielu turystów. Wydaje nam się ona nieco egzotyczna i jesteśmy ciekawi, co możemy tam zobaczyć, a także jak wygląda lokalna kultura i obyczaje. Kontynent ten przez liczne osoby nie jest uznawany za najbardziej bezpieczny i z tego względu, jeśli planujemy wyprawę w tamte rejony, warto udać się do miejsca docelowego z pomocą biura podróży.

Planowanie podobnego wyjazdu na własną rękę może być bardzo ryzykownym pomysłem. Przygotowując się na zwiedzanie krajów takich jak Brazylia, warto podszkolić nieco swój portugalski, bowiem to właśnie z tym językiem bardzo często się tam spotkamy. Jakie atrakcje warto zobaczyć w Brazylii?

Rio de Janeiro

To miasto jest bardzo popularne i ma nam wiele do zaoferowania, toteż warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu na obejrzenie wszystkiego, co zasługuje na uwagę. Powinniśmy z pewnością zobaczyć Głowę Cukru - choć nazwa może wydawać się nieco ekscentryczna, kryje się za nią położony na niewielkich rozmiarów wysepce granitowo-kwarcowy monolit. Ten malowniczy widok niejednemu turyście może utkwić na długo w pamięci. Zwiedzając miasto, warto dokładniej przyjrzeć się zabytkom architektonicznym, które przetrwały do dziś od czasów kolonialnych. Wśród nich znajduje się, chociażby rezydencja dawnych królów, a także liczne kościoły. Kolejną atrakcją powinien być niewątpliwie plac Cinelândia, który może zachwycić swoją estetyką.

Corcovado

Ta góra znana jest głównie za sprawą bardzo popularnego posągu, który przedstawia Chrystusa. Warto zobaczyć ten ogromny pomnik na własne oczy, choćby dlatego, aby skonfrontować widoki dostępne w sieci na ekranie komputera z rzeczywistymi jego rozmiarami i monumentalnością. Z góry Corcovado można również podziwiać niesamowitą panoramę, która obejmuje, między innymi krajobraz miejski, choć z całkiem innej perspektywy, ponieważ znajdujemy się na wzniesieniu. Jeśli jesteśmy w tym rejonie, powinniśmy także zachłysnąć się atmosferą tutejszych plaż i oceaniczną aurą. 

Muzeum kamieni szlachetnych

Ci, którzy chcieliby zasmakować odrobiny luksusu, mogą dostarczyć swoim zmysłom niesamowitej uczty wizualnej w Muzeum kamieni szlachetnych. To właśnie tutaj możemy zobaczyć wspaniałe błyskotki i poczuć się przez chwilę tak, jakby klejnoty były naszą codziennością. Istnieje również opcja zakupu biżuterii, która może stanowić świetną pamiątkę z naszej wyprawy - możemy zachować ją dla siebie, albo podarować komuś w absolutnie wyjątkowym prezencie. Podziwianie ekskluzywnych dóbr dla wielu jest wspaniałą rozrywką, a poza tym może dostarczyć niezwykłych doznań estetycznych. W końcu każdy chyba lubi zobaczyć coś pięknego.

Manaus

Nasza wyprawa Brazylia nie powinna się odbyć bez wizyty w amazońskiej dżungli, o której wielu słyszało niesamowite historie, ale nie każdy miał okazję doświadczyć wycieczki do tego niezwykłego miejsca. W Manaus mamy również szansę na przechadzkę wytyczonymi ścieżkami spacerowymi, a także poznania lokalnego życia, zwyczajów oraz kultury. Kiedy natomiast nadejdzie już chwila wyprawy do dżungli, powinniśmy być skupieni na otaczającej nas przyrodzie, a także słowach przewodnika, który może przekazać nam ciekawostki, dotyczące roślinności i innych aspektów tego miejsca. Powinniśmy wchłaniać towarzyszącą dżungli atmosferę i upajać się niesamowitą przyrodą, która rozwija się w swoim środowisku naturalnym. Oczywiście, w każdym przypadku należy odpowiednio zadbać o względy bezpieczeństwa.

Wycieczka do Brazylii może być świetnym sposobem na spędzenie urlopu, czy innego wolnego czasu w ciągu roku. Należy się do takiej wyprawy solidnie przygotować pod względem organizacyjnym, dlatego warto skorzystać z usług firm, które mogą nam w tym pomóc. Wyjazdy do tak odległych i odmiennych od naszej codzienności krajów zazwyczaj wymagają towarzystwa większej grupy osób oraz przewodników, czy swego rodzaju opiekunów. W Brazylii możemy zobaczyć naprawdę niezwykłe zabytki, doświadczyć innej kultury, a także zobaczyć cudowne elementy przyrody.

Czytany 338 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.