wtorek, 01 październik 2019 11:38

Atrakcje na weselu – czym zaskoczyć gości w trakcie zabawy?

Atrakcje na wesele Atrakcje na wesele

Choć szczyt sezonu weselnego jest już za nami, to przyszłe pary młode, które są w trakcie przygotowań najważniejszej zabawy w swoim życiu, już teraz powinny zastanowić się, jakie atrakcje zapewnią gościom.

Poniżej kilka interesujących pomysłów na urozmaicenie przyjęcia weselnego.

 

Imprezy weselne, w trakcie których Para Młoda zapewniała tylko muzykę i odpowiedni poczęstunek, już dawno odeszły do lamusa. Teraz do długiej listy przygotowań przyszłego małżeństwa doszło także zagwarantowanie gościom wyjątkowych atrakcji. Wszystko po to, by urozmaicić zabawę na weselu i sprawić, by ta noc była niezapomniana dla każdej zaproszonej osoby. Jakie atrakcje warto zagwarantować gościom?

Fotobudka

Fotobudka na wesele to już standard. Niezwykle prosta w swoim założeniu zabawa potrafi sprawić, że nawet najmniej rozrywkowi goście puszczają wodze fantazji i zaczynają się świetnie bawić. Nie będziemy tu dłużej opisywać działania fotobudki – grupa osób staje wraz ze śmiesznymi gadżetami przed obiektywem aparatu i w ciągu kilku sekund wykonywane jest zdjęcie. To można zabrać na pamiątkę do domu lub wkleić do specjalnie przygotowanej przez Państwa Młodych księgi gości.

Należy pamiętać, że na rynku pojawiło się mnóstwo firm świadczących usługi fotobudkowe. Wybierając jedną z nich, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale na dotychczasowe doświadczenie firmy i opinie ich klientów. Dobrze także dopytać o możliwość personalizacji zdjęć, liczbę gadżetów (im więcej, tym lepiej – goście mogą wówczas jeszcze bardziej zaszaleć podczas ekspresowych przebieranek), rodzaje teł do zdjęć oraz możliwość dojazdu pod wskazany adres. Należy również dopytać o obsługę aparatu w trakcie imprezy. Odpowiedni animator to połowa sukcesu, jaki fotobudka, jako atrakcja, może odnieść na weselu.

Jeśli zwykła fotobudka wydaje się pomysłem mało oryginalnym, można zdecydować się na jej różne warianty. Jednym z nich jest Gifbudka, czyli maszynka do tworzenia zabawnych gifów, którymi goście będą mogli się pochwalić w mediach społecznościowych.

Wypuszczanie motyli lub gołębi

Niektóre atrakcje mają za zadanie sprawić, by wesele było imprezą jeszcze bardziej magiczną w pamięci tych, którzy biorą w nim udział. Taki efekt można uzyskać w różny sposób. Do niedawna królowały na weselach pokazy zimnych ogni lub puszczane o mroku lampiony unoszące się ku niebu. Teraz jednak pojawiły się alternatywy dla tych atrakcji. Państwo Młodzi mogą np. zdecydować się na wypuszczenie gołębi lub motyli. Zdjęcia zrobione w trakcie takiego pokazu to niemal gwarancja wspaniałej pamiątki. Warto jednak pamiętać, że tego typu atrakcja nie należy do najtańszych (dokładną cenę trudno oszacować, ze względu na liczbę wypuszczanych gołębi lub motyli), a na dodatek jej zamówienie powinno mieć miejsce najpóźniej na pół roku przed planowanym ślubem.

Show iluzjonisty

Jeszcze parę lat temu wynajęcie iluzjonisty na wesele było uważane za pomysł dziwaczny. Obecnie coraz więcej par rozważa dodanie takiej atrakcji do planu swojej najważniejszej w życiu imprezy. Krótki, ale ekscytujący pokaz wprawi gości w osłupienie. Przy odpowiedniej oprawie muzycznej zamieni się zresztą w prawdziwe show. Zamawiając iluzjonistę na wesele, należy jednak pamiętać, by sprawdzić, czy ma on doświadczenie w występach na takich wydarzeniach. Pokaz na weselu jest jednak czymś innym niż występ na scenie. Tutaj przydadzą się umiejętności nawiązania współpracy z gośćmi, a nawet wcielenie się na moment w rolę wodzireja. Magik na weselu może też być ciekawą opcją na zapewnienie rozrywki najmłodszym.

Karykaturzysta

Pamiątka z wesela w formie własnej karykatury wydaje się być niezwykle kuszącą atrakcją. Niezwykle prosta w swej formie, a na dodatek nie grozi tym, że stanie się głównym elementem zabawy (tym niewątpliwie powinny być nieustanne tańce na parkiecie i wspaniała muzyka). Na pewno w gronie zaproszonych znajdzie się kilka osób, które zechcą zapolować rysownikowi i otrzymać od niego własny portret wykonany w nieco humorystycznym stylu. Karykaturzyści na weselach nie są póki co często spotykani, więc jeśli szukasz oryginalnej atrakcji na wesele, to ta powinna być idealna!

Czytany 185 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.