niedziela, 01 marzec 2020 11:30

Zaproszenia ślubne - jakie wybrać i czym się kierować?

Zaproszenia ślubne Zaproszenia ślubne

Temat zaproszeń ślubnych to zawsze dość gorący temat wśród osób, które planują wesele. Przede wszystkim warto wiedzieć, czym kierować się podczas ich wyboru i na jakie detale zwrócić szczególną uwagę. Naturalnie warto kierować się własnymi upodobaniami i na tej podstawie stworzyć wizję zaproszenia idealnego, które spełni wszystkie postawione kryteria.

Rodzaje zaproszeń ślubnych

Osoby, które dopiero zaczynają planować swój wielki dzień, być może jeszcze nie wiedzą, że rodzajów zaproszeń ślubnych jest co najmniej kilka. Im szybciej rozpocznie się poszukiwania tego idealnego, tym lepiej. Przede wszystkim warto zastanowić się, o jaki typ zaproszenia chodzi? Czy mają to być zaproszenia eleganckie, całkowicie spersonalizowane, czy może całkowicie na luzie? Wiele par decyduje się na zaproszenia spersonalizowane, czyli takie, które zawierają samodzielnie ułożoną przez nich treść oraz opcjonalnie także ich zdjęcie. Królują również zaproszenia eleganckie, czyli zachowane w stonowanej, klasycznej kolorystyce, które zawierają jedynie prostą formę zaproszenia. Opcjonalnie tego typu zaproszenia mogą być ozdobione za pomocą koronek, tiulu lub kokardek. Popularne stają się również zaproszenia ślubne w dość nietypowej formie, na przykład przekazane za pośrednictwem nagrania. Takie zaproszenie można umieścić na dołączonej do zaproszenia płycie. Z całą pewnością będzie to pomysł oryginalny i na pewno przypadnie do gustu wielu gościom. Wszystkie rodzaje zaproszeń znajdziecie na stronie https://www.zaproszeniaslub.pl/ wraz z ich opisem.

Zaproszenia zero waste. Czym się charakteryzują?

Ostatnio coraz głośniej mówi się o ekologii oraz o dbaniu o środowisko. To właśnie z tego powodu na popularności zyskują zaproszenia zero waste. Są to zaproszenia, które przestrzegają wszystkich zasad ochrony środowiska, czyli między innymi wykonane są na papierze pozyskanym w procesie recyklingu. Dodatkowo ważną rolę pełnią tutaj dodatki. Z całą pewnością są one niebanalne, ale jednocześnie wciąż wykonane jedynie z naturalnych surowców. To dlatego tego typu zaproszenia mogą być ozdobione kawałkami kory lub liści. Furorę robią także te z ozdobnymi gałązkami drzew iglastych. Warto jednak pamiętać o tym, że całość powinna być ze sobą spójna, a więc decydując się na zaproszenia zero waste, także samo wesele powinno odbyć się w podobnym charakterze.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę pełnią odpowiednio dobrane zaproszenia ślubne. To właśnie one mają na celu powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o tym ważnym dniu. Niezbędne jest więc, aby były one wykonane starannie i w 100% odpowiadały zamysłowi młodej pary. Aktualnie jest coraz więcej miejsc, w których można zlecić wykonanie zaproszeń. Dodatkowym atutem jest także to, że coraz częściej takie zaproszenia można projektować samemu. Podstawowe programy komputerowe, jak najbardziej pozwalają na wykonywanie prostych grafik, które później mogą zostać naniesione na zaproszenia. Dzięki temu będą one jeszcze bardziej spersonalizowane i będą stanowić one także doskonałą pamiątkę, zarówno dla młodej pary, jak i dla gości.