wtorek, 03 marzec 2020 15:25

Ryż basmati Karoon

Ryż basmati Karoon Ryż basmati Karoon

Ryż basmati jest rodzajem białego ryżu powszechnie uprawianego w Himalajach, Indiach i Pakistanie - z którego Indie produkują około dwóch trzecich światowej podaży. Jest to ryż długoziarnisty, który charakteryzuje się lekkim orzechowym smakiem i kwiatowym aromatem.

 

Niezwykłe właściwości                                                      

Ryż basmati posiada wiele drogocennych właściwości, które wpływają na jego ogromną popularność na całym świecie. Ryż basmati zawiera węglowodany, białko, mniej tłuszczu, błonnik, witaminy i minerały. Ponadto ma dobre wartości odżywcze. Kontroluje również poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób serca. Ryż basmati jest dobry dla zdrowia serca. Zapobiega rakowi i ryzyku cukrzycy. Pomaga również utrzymać idealną wagę. 

Klasyfikacja i odmiany

Ryż jest zazwyczaj klasyfikowany według wielkości na trzy grupy - długoziarnisty, średnioziarnisty i krótkoziarnisty. Ryż basmati jest zwykle dostępny w odmianach białych i brązowych. Biały ryż basmati jest bardziej rozpowszechniony, natomiast brązowy można znaleźć w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Ryż brązowy ma większą zawartość błonnika i bardziej intensywny smak oraz sztywniejszą konsystencję. Charakteryzuje go także dłuższy czas gotowania niż ryż biały.

Ryż basmati Karoon

Długoziarnisty ryż basmati uprawiany jest u podnóża Himalajów, na najbardziej naturalnych i żyznych terenach. Nie jest on modyfikowany genetycznie ani nie zawiera żadnych dodatków. Stanowi idealny składnik dania głównego, jak również sałatki czy deseru. Wiele osób, które aktywnie trenują, spożywają ten ryż z uwagi na jego liczne zalety i niską zawartość kalorii. Karoon jest idealny dla wszystkich, którzy chcą jeść zdrową żywność, niezależnie od tego, czy jesteś elitarnym sportowcem, czy starasz się ćwiczyć regularnie, czy po prostu musisz unikać glutenu z różnych powodów. A może po prostu chcesz jeść naprawdę dobrze! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na stronę http://www.ryz-basmati.pl

Jedna filiżanka ryżu basmati zawiera około 200 kalorii i jest prawie całkowicie beztłuszczowa. Dostarcza około 15% zalecanego dziennego spożycia węglowodanów i 4,3 grama białka. Te i inne właściwości ryżu basmati sprawiają, że sięgają po niego nie tylko znamienici kucharze z całego świata, ale wszyscy, którzy kierują się w kuchni oryginalnym i wyszukanym smakiem.