poniedziałek, 17 luty 2020 11:21

Ręczniki do codziennego użytku i nie tylko

Ręczniki Zwoltex Ręczniki Zwoltex

Każdy z nas posiada przynajmniej kilka ręczników. Jedne służą do wycierania po kąpieli, a innych z kolei używamy w łazience lub kuchni. Różnią się rozmiarem, wyglądem i rodzajem bawełny, z której powstały. O czym warto pamiętać przy ich użytkowaniu?

Częstotliwość, z jaką używamy ręczników, jest bardzo różna. Ręczniki łazienkowe możemy używać codziennie z różną intensywnością. Nie ma nic przyjemniejszego niż chłodny prysznic w upalny dzień. Możemy go powtarzać wielokrotnie w zależności od okoliczności za każdym razem, używając do osuszenia tego samego ręcznika. W kuchni lub toalecie częstotliwość wycierania dłoni jest duża. Tkaniny te zwykle dobrze zbierają wodę, ale także różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz bakterie. Dlatego warto pamiętać o regularnej wymianie ręczników na świeże. Jak często to robić?

Czysto, ale niekoniecznie sterylnie

Nie można popadać w skrajności przy wymianie ręczników. Zbyt długie użytkowanie np. przez dwa tygodnie może spowodować rozwój ogromnej ilości bakterii i drobnoustrojów. Ma to przełożenie na naszą skórę i może powodować jej choroby. Za częsta wymiana jest po prostu niezasadna ekonomicznie. Zaleca się, aby ręczniki łazienkowe zastąpić świeżymi po 3-4 użyciach. Jest to optymalna ilość pozwalająca na utrzymanie czystości i odpowiedniej higieny.

Warto pamiętać, aby mokry ręcznik przechowywać w odpowiednich warunkach. Pomieszczenie powinno być przewiewne i względnie suche, aby odparowywanie wody przebiegało sprawnie. Jeśli tkanina utrzymuje zbyt długo wilgotność, to stwarza to warunki do rozwoju wspomnianych już bakterii. Dlatego dobrze, aby ręcznik sechł w warunkach, które niwelują takie sytuacje. To wszystko w trosce o siebie oraz bliskich, zwłaszcza tych najmniejszych. Warto więc mieć pod ręką ręczniki łazienkowe na wymianę. Swój zapas uzupełnić można na https://reczniki-zwoltex.pl/6-reczniki-lazienkowe.

Różne zastosowania ręczników

Często dopasowujemy rozmiar ręcznika do konkretnych zadań. Te łazienkowe zwykle są duże, wykonane z wysokiej jakości bawełny, co sprawia, że delikatnie otulają i osuszają ciało po kąpieli. Mniejsze mogą służyć do wycierania twarzy lub rąk. Wybierając się na plażę lub jezioro z intencją odpoczynku, lub ochłodzenia się wybierzemy ręcznik plażowy. Zwykle różni się on wzorem, a czasami nawet wielkością, przez co nie sposób pomylić go z innymi. Ma on również swoje konkretne przeznaczenie i najczęściej służy jako posłanie na trawie lub piasku, a także jako osłona przed słońcem lub wiatrem, nie mówiąc już o swojej podstawowej funkcji. Ręcznik plażowy w ciekawej aranżacji znaleźć można na https://reczniki-zwoltex.pl/18-reczniki-plazowe.

Czytany 70 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.