czwartek, 13 luty 2020 13:06

Czy książka to dobry pomysł na prezent?

Życzenia urodzinowe Życzenia urodzinowe

Nie raz zapewne zdarzyło Ci się odwlekać moment zakupu podarunku na urodziny, święta czy inne okazje. Dzień po dniu, czas ucieka, a nadal nie wpadł Ci do głowy żaden pomysł na prezent? A może rozważ dobrą książkę, która nie tylko będzie ładnie się prezentować na półce, ale i sprawi rzeczywistą radość obdarowanej osobie. Jaką wybrać i czym się kierować?

Książka na prezent

Krąży powszechnie przyjęta opinia, że książka może być prezentem, ale jedynie w sytuacji, gdy wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować, rzeczywiście książki lubi i je czyta. Tymczasem nie zawsze sprawa wygląda na tak prostą. Czasem trzeba po prostu postarać się nieco bardziej, by znaleźć odpowiednią pozycję. Jaką książkę na prezent wybrać? Kieruj się poniższymi zasadami, aby łatwiej wybrnąć z trudnej sytuacji wyboru prezentu.

Po pierwsze, książka to nie obowiązek. Postaraj się, aby osoba obdarowana nie czuła się niekomfortowo. Lekka lektura oparta na ulubionym temacie idealnie sprawdzi się na podarunek dla osoby raczej po książki niesięgającej. To najprostsze, ale czasem jedyne rozwiązanie.

Po drugie, kieruj się aspektem rozrywkowym. Podaruj książkę, na której podstawie został nakręcony ulubiony serial lub film — to może skłonić nie tylko do przeczytania tej jednej pozycji, ale i w przyszłości zachęcić do sięgnięcia po kolejne. A gdy raz ktoś przekona się do książek, stanie się to jego pasją na długie lata.

Po trzecie, nie każdy lubi strony jednolitego, zbitego tekstu. Szukasz książki ogrodniczej? Sięgnij po taką, która zawiera dużo grafik, zdjęć i przykładów projektów. To z pewnością ułatwi czytanie i zainspiruje do zgłębienia tematu. Kolorowe akcenty i wyraźnie podkreślone kwestie dają do myślenia i nie powodują znużenia podczas wertowania kolejnych kartek.

Nie bój się podarować dobrej książki!

Nie ma pewności, że prezent przypadnie do gustu — dotyczy to nie tylko książek, ale i każdej innej rzeczy, jaką wybierzesz. Dlatego rozważ wszystkie za i przeciw wyborowi, którego chcesz dokonać. Nie bój się pytać i szukać porady u osób zawodowo zajmujących się sprzedażą książek. Przebrnęły one przez niejedną trudną rozmowę o książce i z pewnością będą w stanie podsunąć Ci dobry pomysł na prezent, który wzbogacą wyjątkowe życzenia urodzinowe oraz Twoja obecność, bo najważniejsze by być razem.

 

 
Czytany 68 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.