wtorek, 18 luty 2020 18:14

Nie bój się kosiarki!

Robot koszący Robot koszący

Każda z nas uwielbia wypoczywać w ogrodzie z kawką w jednej ręce i książką w drugiej. Pięknie przystrzyżony trawnik i harmonijnie zaprojektowany ogród potrafią być dla nas prawdziwą ostoją spokoju i wypoczynku. Tak zadbany trawnik wymaga sporej pracy, która zazwyczaj wykonują nasi mężowie, czy narzeczeni.

A co gdybyśmy mogły same zadbać o trawnik i jeszcze się przy tym nie zmęczyć? Brzmi jak piękne marzenie? Dzięki postępowi technologicznemu możemy dziś leże na leżaku, a trawnik będzie strzygł nasz robot koszący.

Kosiarki automatyczne, czyli zadbany trawnik bez naszego wysiłku

Jeszcze chwilę temu kosiarka robot był jedynie wymysłem pisarzy i twórców filmów science-fiction, lecz dziś kosiarki automatyczne stają się coraz bardziej powszechne.
Jedną z największych zalet kosiarki automatycznej jest możliwość jej zaprogramowania. Pozwala to na dokładne wyznaczenie obszaru, który robot koszący będzie kosił. W zależności od modelu sposób programowania będzie się różnił. W najprostszych robotach koszących programujemy go poprzez pilota, a w droższych poprzez panele sterujące i zaawansowane stacje dokujące, w których możemy dokładnie zaplanować sposób, obszar i cykliczność koszenia. Niektóre kosiarki roboty pozwalają na łączenie się ze smartfonem za pomocą wbudowanego bluetootha. Są także modele, którymi sterować będziemy za pomocą sieci komórkowej i specjalnej aplikacji na smartfony i tablety. Jedno jest pewne – koniec z męczącym koszeniem, ponieważ od teraz zrobi to za nas robot koszący!

Robot koszący – jak to działa?

Kosiarki automatyczne wyposażone są w specjalne czujniki, które pozwalają im unikać kolizji z przedmiotami, które stoją na ich drodze. Dodatkowo teren koszenia wyznacza się specjalnymi przewodami granicznymi, które określają jak teren pracy tego nowoczesnego urządzenia. Przewody te ukrywane się w trawie, czy nawet zakopywane w ziemi, by nie zaburzały harmonii ogrodu.

Robot koszący pozwala nam na relaks, podczas gdy trawnik jest dokładnie koszony. Takie roboty są w stanie wykonywać swoją pracę, nawet kiedy nie ma nas w domu, ponieważ możemy dokładnie zaplanować harmonogram koszenia.

 

Czytany 77 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.