środa, 19 luty 2020 13:11

Powitaj nowy rok w mieście króla Kraka!

Sylwester Kraków Sylwester Kraków

Tradycja hucznego świętowania przyjścia nowego roku sięga zamierzchłych czasów średniowiecza. To właśnie wtedy, gdy ludzie w roku 1000 oczekiwali końca świata i okazało się, że jednak nic się nie kończy, zaczęto bawić się i świętować.

Zwyczaj ten pozostał i każdego roku miliony osób na całym świecie wspólnie celebrują zmianę cyfry w kalendarzu na następną. Celebrowanie nocy sylwestrowej stało się niepisaną tradycją, która jest tak silna, że nikt nawet nie myśli jej zmieniać. Z tego powodu każdego roku staramy się, by ten konkretny sylwester był inny od wszystkich i zapadł w naszą pamięć na zawsze. Następny sylwester warto spędzić w dawnej stolicy naszego kraju, czyli Krakowie.

Wawel, rynek i masa sylwestrowych atrakcji

Spędzanie sylwestra w Krakowie jest doskonałym pomysłem. Miasto króla Kraka oferuje szereg sylwestrowych atrakcji, w których odnajdą się zarówno ekstrawertycy, jak i introwertycy. Jeśli wolicie spędzić sylwestrową noc kameralnie, to doskonałym pomysłem będzie spacer po Wawelu i romantyczna kolacja w jednej z krakowskich knajpek. Jedzenie w dawnej stolicy Polski jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Jeżeli kwintesencją udanego sylwestra jest dla was szampańska zabawa do białego rana, to Kraków zapewni wam moc i noc wrażeń. Rynek główny zawsze oferuje sylwestrowy koncert, na którym prezentują się najlepsi i najpopularniejsi artyści z kraju i zagranicy.

Lubisz się bawić? Postaw na Kraków!

Kraków jest miastem kontrastów, dlatego każdy znajdzie tu coś, co z pewnością jeszcze nie raz go przyciągnie. Sylwestrowa noc jest szczególnym czasem, w którym zapominamy o trapiących nas problemach i życiowych rozterkach. W tę jedną noc w roku liczy się tylko i wyłącznie dobra zabawa i pozytywna atmosfera, dlatego Kraków jest idealny miejscem na taki aktywny wypoczynek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat organizacji krakowskiego sylwestra, koniecznie odwiedź stronę https://cowkrakowie.pl/tag/sylwester-krakow/

 

Czytany 73 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.