czwartek, 14 listopad 2019 11:43

Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane?

Spotkania biznesowe Otrębusy Spotkania biznesowe Otrębusy

Podczas wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, seminariów oraz innych wydarzeń, w trakcie których omawiane są sprawy dotyczące działalności i rozwijania przedsiębiorstw, najważniejsza jest strona merytoryczna. Nie ulega to żadnej wątpliwości, jednak przygotowując spotkanie biznesowe trzeba uwzględnić więcej czynników.

Nie wystarczy, że osoby, które przemawiają do uczestników sympozjum lub szkolą młodszych kolegów będą przekazywać naprawdę cenne treści. Jeśli zabraknie im informacji w jakiej kolejności powinny mówić oraz jaka ma być myśl przewodnia całego wydarzenia, to szybko zapanuje chaos. W konsekwencji nikt z uczestników nie wyniesie nic wartościowego z konferencji czy szkolenia. Mało tego, część osób może dojść do wniosku, że spotkania biznesowe to strata czasu. Właśnie dlatego każde z nich powinno być bardzo dokładnie i rzetelnie zaplanowane oraz zorganizowane. Liczy się nawet najmniejszy szczegół – to, czy prowadzący będzie odpowiednio ubrany, czy przygotowane zostaną materiały dla wszystkich gości, czy miejsce, gdzie się ich zaprasza okaże się w sam raz na spotkanie biznesowe itd.

O sprawach związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, najlepiej jest rozmawiać na terenie jednego z nich, ewentualnie w nowoczesnym centrum konferencyjnym, jakie można znaleźć w dużych miastach. Ale czy na pewno i w każdym przypadku tak właśnie jest? Jeżeli spotkanie biznesowe ma być dość długie i powinno wziąć w nim udział sporo uczestników, warto pomyśleć o zorganizowaniu go gdzieś, gdzie będzie cicho, przyjemnie, zielono… Chociażby w obiekcie znajdującym się we wsi Otrębusy, która leży niedaleko Warszawy. Można zarezerwować tam jedną z trzech sal konferencyjno-szkoleniowych. Są one dobrze oświetlone i wyposażone w sprzęt audiowizualny. Tuż obok jest karczma, hotel, a wszystko to otoczone zabytkowym parkiem. W związku z tym odbywające się tam spotkania biznesowe mają wyjątkowo miłą atmosferę, co powinno być zresztą wysoko oceniane podczas omawiania przebiegu wydarzenia. Na dodatek z miejscowości Otrębusy jest bardzo blisko do centrum targowo-kongresowego Ptak Warsaw Expo, do którego można dojechać w ciągu 10 minut.

Czytany 108 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.