poniedziałek, 23 marzec 2020 16:32

Jak bezpiecznie zapakować szkło podczas przeprowadzki?

przeprowadzki w Warszawie  przeprowadzki w Warszawie 

Każda przeprowadzka – bez względu na to, czy jest wykonywana na gruncie prywatnym czy też zawodowym – to niezwykle trudne zadanie, które wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Jednym z największych problemów pojawiających się podczas przenosin jest zapakowanie i bezpieczne przetransportowanie delikatnych i podatnych na zniszczenia przedmiotów.

Jak bezpiecznie zapakować szkło podczas przeprowadzki? O tym w dalszej części artykułu.

 

Jak bezpiecznie zapakować szkło podczas przeprowadzki?

W jaki sposób powinno się zabezpieczyć delikatne i podatne na zniszczenia przedmioty?

Do takich rzeczy niewątpliwie należy szkło, które podczas przeprowadzki może się zwyczajnie potłuc. I chociaż przeprowadzki w Warszawie to niemal codzienność, to zazwyczaj każda osoba ma z tym problem. Jednak – co warte podkreślenia – istnieje kilka sprawdzonych sposobów na bezpieczne przewiezienie szkła. Jak tego dokonać? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

 Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

Jedną z podstawowych zasad podczas przewożenia szklanych przedmiotów jest ich odpowiednie zabezpieczenie do transportu.

W tym przypadku można użyć sprawdzonego papieru, które doskonale sprawdza się przy pakowaniu szkła, porcelany i innych kruchych przedmiotów. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w folię bąbelkową, którą można owinąć szklane przedmioty (i tym samym zabezpieczyć je przed stłuczeniem). I chociaż folia bąbelkowa to droższe rozwiązanie niż papier bądź gazety, to jednak znacznie skuteczniejsze, pozwalające na zabezpieczenie szklanek, luster czy lampek do wina.

Innym sposobem na skuteczne i bezpieczne przetransportowanie przedmiotów wykonanych ze szkła jest ich odpowiednie zapakowanie. Podstawowa zasada jest taka, aby takich przedmiotów nie wozić luzem. Taka niefrasobliwość może skończyć się tym, iż na nowym miejscu zamieszkania lub pracy nie będzie możliwości skorzystania z naczyń, luster bądź innych rzeczy wykonanych z tego kruchego materiału.

Szklane przedmioty należy przewozić w kartonach. Każda z tych rzeczy powinna być zabezpieczona papierem lub folią i ułożona w kartonie. Sam karton można zabezpieczyć w dodatkowy sposób – wypełnić go papierem, folią lub specjalnymi kulkami wykonanymi ze styropianu.

Jak oznaczyć kartony z delikatnymi przedmiotami?

Jednocześnie nie wolno zapominać o odpowiednim oznaczeniu pudełek i kartonów wypełnionych szklanymi przedmiotów. Ma to dwojakie znaczenie – po pierwsze umożliwi delikatny transport (bo będzie znana zawartość), a po drugie zapewni odpowiednią delikatność podczas rozpakowywania.

Jak to zrobić? Dużymi literami z każdej strony napiszmy wyraźnie, iż są to delikatne lub szklane rzeczy. Najlepiej użyć do tego innego koloru flamastra, niż w przypadku pozostałych kartonów.

Pakowanie i transport szklanych przedmiotów nie należy do łatwych czynności. Dlatego warto zlecić to profesjonalistom. Rzetelna firma przeprowadzkowa zadba nie tylko o odpowiednie spakowanie szkła, ale także o jego bezpieczny transport na nowy adres. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Media