środa, 08 kwiecień 2020 18:28

Czy w czasie rosnących cen jedzenia odchudzanie jest droższe

Catering dietetyczny Catering dietetyczny

Ceny jedzenia rosną. To fakt, z którym nie sposób dyskutować. Jednak nie oznacza to, że odchudzanie również musi być bardzo drogie. Tymczasem takie jest powszechne przekonanie.

Dlaczego dieta kojarzy się z ogromnymi wydatkami? Są oczywiście zdrowe produkty o dość wysokich cenach, ale równie dobrze można sięgać po takie, które wcale fortuny nie kosztują. Jak zatem się odchudzać, aby nie przepłacić?

 

Produkty sezonowe przede wszystkim

Warzywa i owoce powinny być podstawą diety każdego człowieka. Powinny wchodzić w skład każdego posiłku spożywanego w ciągu dnia. To wydaje się drogie, ale wcale nie musi być. Wystarczy sięgać po produkty sezonowe. Ulubione warzywa i owoce można przy okazji zamrozić, aby móc je wykorzystać także poza sezonem, gdy są drogie lub niemożliwe do kupienia. Poza tym można wówczas ograniczyć zakupy. Szczególnie przystępne cenowo są produkty rodzimej produkcji, których nie sprowadza się z zagranicy. Warto pamiętać również o możliwości przygotowywania przetworów na zimę. Domowy przecier pomidorowy czy ketchup to doskonała baza do sosów i zup, bo wolna od sztucznych dodatków.

Świadome zakupy kluczem do sukcesu

Większość osób podczas robienia zakupów, automatycznie sięga po produkty, które znajdują się na wysokości ich wzroku i rzucają się w oczy. Co ciekawe, coraz więcej artykułów spożywczych pakowana jest nie w kolorowe, ale szare, proste opakowania. Kojarzą się one bowiem z ekologią. Są one dość drogie, podobnie jak produkty opisane jako fit. Są one kupowane często bez wcześniejszego przeczytania ich składu. Niestety okazuje się, że w praktyce producenci nałogowo wykorzystują naiwność konsumentów, i nie zawsze są to artykuły rzeczywiście zdrowe.

Wielu osobom świadome zakupy wydają się być trudne. Z czasem jednak pojawia się nawyk czytania etykiet i szukania godnych zaufania, a przy tym niedrogich produktów mniej znanych producentów.

Samodzielne przygotowywanie posiłków?

Czy trzeba samodzielnie przygotowywać sobie posiłki, aby nie przepłacać? Panuje często takie przekonanie, że korzystanie z diet pudełkowych jest rozwiązaniem drogim. Okazuje się, że niekoniecznie.Jak to jest możliwe?

Rzeczywiście samodzielne gotowanie jest zawsze najtańsze, ale przy okazji trzeba pamiętać o robieniu zakupów, planowaniu posiłków na poszczególne dni itd. Wiele osób od czasu do czasu i tak wychodzi na miasto na obiad, kolację czy po prostu przekąskę. To oznacza dodatkowe koszty, nieraz wysokie. Poza tym podczas robienia zakupów nie sposób nieraz oprzeć się pokusie kupienia słodyczy czy słonych przekąsek. Sumarycznie wydaje się więc na jedzenie w skali miesiąca naprawdę sporo. Decydując się na dietę pudełkową, liczba zakupów ograniczana jest do minimum - woda, herbata, owoce  itd. Im rzadziej się chodzi do sklepu, tym mniej jest pokus i tym samym niepotrzebnych wydatków.

Catering dietetyczny to przy tym pewność,  że dostarczane do nas produkty, potrawy są świeże i zdrowe, odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb. Tymczasem zdrowie, jak wiadomo, jest bezcenne.

Czytany 59 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.