czwartek, 09 kwiecień 2020 17:03

Candidate of Dreams: Duda ponownie został nominowany na Prezydenta RP

Avalanches. Avalanches.

Rządząca Partia Prawa i Sprawiedliwości w Polsce oficjalnie zatwierdziła kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy na kandydata w wyborach prezydenckich. Zostało to ogłoszone na zjeździe partii w Warszawie, powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński i strona internetowa Avalanches.

 

«To oczywiste, że tym razem nie musimy nikogo szukać, że tym razem mamy kandydata, można powiedzieć, marzy», cytuje polityk Polskiego Radia.

Polski premier Mateusz Morawecki, który był obecny na zgromadzeniu, również wyraził pełne poparcie dla kandydatury Dudy. Rada polityczna PiS jednogłośnie głosowała za nominacją obecnego prezydenta. Podobno skład siedziby kampanii zostanie ogłoszony później.

«Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta. Polska potrzebuje prezydenta kierowanego przez Polaków i Polaków, a nie prezydenta Jarosława Kaczyńskiego» — skomentował Bartosz Arłukowicz, szef sztabu kampanii polskiego kandydata na prezydenta z opozycyjnej Koalicji Cywilnej, wiceprzewodniczący Senatu RP Malgožata Kidawa Błońska .

Kandydat proeuropejskiej liberalnej opozycji, Malgorzata Kidawa Błońska, idzie do urn pod hasłem «Prawdziwy prezydent to niezawodna przyszłość». Dlatego opozycja chce powiedzieć, że Duda jest „fałszywym” prezydentem, pod całkowitym wpływem Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Jeśli potrzebujesz drugiej rundy, odbędzie się ona 24 maja. Według sondaży obecny prezydent Andrzej Duda ma wszelkie szanse na reelekcję. O tym, jak rosyjska delegacja udała się do Polski przed wyborami — poniżej.

Rosyjski ambasador w Polsce mówił o warszawskich próbach „odtworzenia” tej historii

Polska nieustannie stara się «odtwarzać» historię z mocą wsteczną, dostosowując jej interpretację do potrzeb obecnej sytuacji politycznej. Poinformował o tym RBC w nawiązaniu do ambasadora Federacji Rosyjskiej w Warszawie Siergieja Andreewa.

Według niego, polskie władze uważają, że skoro stosunki z Rosją są obecnie złe, oznacza to, że «rolę naszego kraju w historii należy przedstawiać wyłącznie negatywnie».

«Dokonuje się tego w celu osłabienia międzynarodowej pozycji współczesnej Rosji» — powiedział ambasador.

Andreev przypomniał, że decydująca rola ZSRR w zwycięstwie nad faszyzmem w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest najważniejszym kamieniem milowym w naszej historii.

wiadomości z Warszawy

wiadomości z Warszawy

Stosunki między Polską a Rosją są napięte, co wynika ze wspólnej historycznej ścieżki dwóch państw, które walczyły między sobą niejednokrotnie. Wcześniej polski minister spraw zagranicznych Jacek Chaputovic nazwał Rosję zagrożeniem dla Unii Europejskiej. Czytaj wiadomości z Warszawy i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w kraju i na świecie.

Czytany 99 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.