środa, 24 sierpień 2016 10:29

Testujemy: Dermedic LINUM Olejek do kąpieli od 1. miesiąca życia

Dermedic - Olejek do kąpieli od 1. miesiąca życia Dermedic - Olejek do kąpieli od 1. miesiąca życia

Moja córeczka przetestowała już na swoim delikatnym ciałku wiele różnych kosmetyków. Niestety, większość z nich nie spisała się nawet na ocenę dostateczną. Począwszy do tanich polskich firm, aż do drogich, bardzo znanych i polecanych przez większość mam wypowiadających się na grupach dyskusyjnych w Internecie. Czasami wydaje mi się, że niektóre z nich zachwalają pewien produkt tylko dlatego, że jest drogi.


W przypadku olejku do kąpieli Linum Baby było zupełnie inaczej. Może nie jest to kosmetyk za 10 złotych, ale też nie za sto. Zresztą, produkt o dobrym składzie raczej nigdy nie może być bardzo tani. Wyprodukowanie dobrych, naturalnych lub delikatnych składników jest bardzo kosztowne.
Pierwszą zaletą Linum Baby jest delikatność. Kosmetyk można stosować już od pierwszego miesiąca życia, chociaż ja trafiłam na niego dopiero wtedy, gdy córka miałam pół roku. Oczywiście z polecenia. Ale nie z Internetu, a od dobrej, realnej koleżanki.

Kolejną zaletą olejku jest zapach, a właściwie prawie jego brak. Moja córka jest wyjątkowo wyczulona na wszelkie syntetyczne aromaty i wiem, że wlanie takiego żelu do wanienki skończyłoby się niezwykle stresująca kąpielą dla niej i dla mnie, a raczej szybkim wylaniem wody do kanalizacji.
Następną zaletą jest pojemność butelki. Aż 400 ml potrafi wystarczyć nawet na trzy miesiące. Poza tym olejek się optymalnie pieni, więc wystarczy go wlać tylko troszeczkę.

Ostatnią, ale chyba kluczową zaletą stosowania właśnie tego kosmetyku jest to, w jakim stanie pozostawia skórę dziecka. Naprawdę nie ma konieczności balsamowania ciała niemowlaka po kąpieli, chyba że robimy to w celu wykonania relaksującego masażu. Naskórek po olejku do kąpieli jest doskonale nawilżony, miękki, a przede wszystkim dobrze chroniony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Nawet wyjątkowo nadwrażliwa skóra będzie go dobrze tolerować, czego przykładem jest właśnie moja córka.

Linum Baby od Dermedic to wyjątkowy olejek do kąpieli dla każdego maluszka. Nie wiem czy kiedykolwiek zmienię go na inny.

Czytany 1105 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.