Polecane artykuły

 • 1
środa, 16 październik 2019 13:12

Certyfikat ECOCERT – dlaczego powinny go mieć produkty dla dzieci?

Kosmetyki Lansinoh Kosmetyki Lansinoh

Przy wyborze kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych warto kierować się przede wszystkim ich jakością. Najlepszym wyborem dla dzieci już od pierwszego dnia życia będą ekologiczne kosmetyki naturalne z certyfikatem ECOCERT.

 

Jakie kosmetyki są najlepsze dla niemowląt?

Delikatna skóra dzieci wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zdarza się bowiem, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą spowodować jej podrażnienie. Dotyczy to w szczególności kosmetyków bazujących na wysokoprzetworzonych składnikach, z silnymi środkami konserwującymi, substancjami zapachowymi i barwnikami.

Obecnie coraz więcej rodziców wybiera naturalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry swoich pociech. To produkty bazujące głównie na składnikach roślinnych oraz mineralnych, bez pochodnych ropy naftowej, które mogą zawierać szkodliwe zanieczyszczenia, a także innych drażniących dodatków.

ECOCERT – co to jest?

Gdy chcemy zdecydować się na dobre kosmetyki naturalne, warto postawić na te, których jakość została potwierdzona przez niezależne instytucje. Doskonałym wyborem będą ekologiczne kosmetyki naturalne posiadające certyfikat ECOCERT, na przykład kosmetyki Earth Friendly Baby od firmy Lansinoh.

Certyfikat ECOCERT przyznawany jest od 2002 roku przez niezależne międzynarodowe stowarzyszenie z siedzibą we Francji. Aby produkt otrzymał taki certyfikat, musi spełnić odpowiednie wymagania:

 • jego surowce muszą pochodzić ze źródeł odnawialnych i powinny być przetwarzane w bezpieczny dla środowiska sposób,
 • nie może zawierać surowców modyfikowanych genetycznie, a także innych składników – PEG, parabenów, fenoksyetanolu, nanocząsteczek, barwników, syntetycznych perfum,
 • co najmniej 95% składników musi mieć pochodzenie naturalne,
 • musi posiadać nadające się do recyklingu, biodegradowalne opakowanie.

Kosmetyki dla dzieci posiadające certyfikat ECOCERT, na przykład kosmetyki dla dzieci od Lansinoh, to sprawdzony wybór. To gwarancja, że będą one rzeczywiście zawierały wartościowe surowce, ze sprawdzonych źródeł, a dzięki temu będą lepiej tolerowane przez wrażliwą skórę najmłodszych.

Czytany 304 razy

Artykuły powiązane

 • Odmładzający olejek do ciała- Orient ze słowiańską nutą Odmładzający olejek do ciała- Orient ze słowiańską nutą

  Marzy nam się takie połączenie składników odmładzających z całego świata, które będziemy mogli mieć codziennie pod ręką? Chcielibyśmy do tego mieć pewność, że taka kompozycja naprawdę działa, nie szkodząc przy okazji naszej skórze? Na szczęście na ten sam pomysł wpadli twórcy nowego Odmładzającego olejku do ciała z serii GoArgan + Truskawka.

 • Sole do kąpieli o właściwościach aromaterapeutycznych Sole do kąpieli o właściwościach aromaterapeutycznych

  Sole do kąpieli niewątpliwie przyciągają nas swoim kolorem, zapachem i zawartością soli mineralnych. Ale okazuje się, że jest mnóstwo zalet ich stosowania, bo działają holistycznie. Poznaj aromaterapeutyczne właściwości soli do kąpieli Westlab Alchemy.

 • Naturalna pielęgnacja skóry dłoni Naturalna pielęgnacja skóry dłoni

  Nie mamy wpływu na kształt naszych dłoni – musimy się pogodzić z takim, jakim obdarzyła nas natura. Możemy za to zrobić wiele, żeby jak najdłużej pozostały młode.

 • Naturalna koloryzacja włosów Naturalna koloryzacja włosów

  Istnieją naturalne farby do trwałej koloryzacji włosów. Ich receptury wypełniają selektywnie dobrane roślinne składniki, które dodatkowo pielęgnują włosy. Poznaj wyjątkowy sposób na najbardziej naturalną koloryzację włoskimi farbami Herbatint. 

 • Naturalne kosmetyki do walki z trądzikiem Naturalne kosmetyki do walki z trądzikiem

  Trądzik pospolity (Acne vulgaris) jest najczęstszą chorobą dermatologiczną u ludzi młodych, a która dotyczy większości osób w wieku dojrzewania. Jest to choroba skóry, która jest znana od bardzo dawna, bo opisywali ją już Arystoteles (IV w p.n.e.) i Pliniusz (I w n.e.).